Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 156 - dodatkowy elektryczny podgrzewacz płynu chłodniczego na 230v.

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie 156 - dodatkowy elektryczny podgrzewacz płynu chłodniczego na 230v.

    hej,

    Jako, iż mam ten komfort parkowania auta w garażu (nieogrzewanym), w którym mam dostępne napięcie 230v to zacząłem się interesować dodatkową nagrzewnicą płynu chłodniczego na 230v (jest to dość często spotykane w autach skandynawskich). Zasada działania jest prosta. Jak grzałki w czajniku elektrycznym.
    Cena? Do 250zł można już takie coś kupić + montaż w moim przypadku samodzielny. Tylko, czy te sprzedawane na alledrogo są coś w ogóle warte? Ktoś coś już takiego ma/montowała? Podnosi to temp. płynu? Jeśli tak to w jakim stopniu? Do czego się najlepiej podpiąć, aby najefektywniej podgrzać mały obieg?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Jeżeli rozważasz zakup podgrzewacza to nie kupuj wyrobów "made in piwnica", bo takie też widuję na Alledrogo. Ubiegłej zimy służbowy Ford Transit zaczął nam robić psikusy z odpalaniem po nocnym postoju w temp. -10 stopni. Zamontowałem grzałkę firmy DEFA + okablowanie i rozwiązanie to sprawdziło się na 100%. 50-60 min. przed pierwszym uruchomieniem silnika kierowca podłącza 230 V i staruszek odpala za jednym obrotem wału, a przebieg wynosi już 430 tys. km. Co do podnoszenia temperatury płynu, to nie oczekuj zbyt dużego przyrostu, kilka stopni na pewno, ale nie za wiele. Głównym celem podgrzewacza jest podniesienie temperatury niezbędnej do odpalenia zmarzniętego diesla. W twoim przypadku, gdzie auto nocuje w garażu, na pewno poczujesz różnicę w szybkości nagrzewania układu chłodzącego, a tym samym i silnik szybciej dojdzie do właściwej temperatury i w kabinie będzie szybciej ciepełko. W naszym busie grzałka zamontowana jest zgodnie z zaleceniem producenta, czyli na dolnym wężu, a element grzejny częściowo wchodzi w blok silnika. Jak kupisz oryginalny element np. firmy Defa, to nie będziesz miał powodów do narzekań. O ile mnie pamięć nie myli, to jest właśnie wyrób skandynawski. Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Aster156 ; 15-12-2013 o 01:34

    Jest 156 2,0 TS, miała być GTV V6 2,0 TB, a jest ... kolejna 156 V6

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 368
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 20:43
  2. Podgrzewacz płynu chłodzącego i ogrzewanie
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 13:40
  3. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  4. 100zł, czy to dużo za podgrzewacz płynu?
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 19:04
  5. [145] Podgrzewacz płynu układu chłodzenia w dieslach
    Utworzone przez bulan74 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory