Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana pompy wspomagania AR 156...

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 16v ts 1998r.
    Postów
    426

    Domyślnie Wymiana pompy wspomagania AR 156...

    Witam. Potrzebuje info na temat wymiany pompy wsp. w AR 156 1.8 ts 99r. sedan... Jak najszybciej ja wymienic, od dolu czy z gory? co trzeba zdemontowac itd, i czy duzo zabiera czasu taka operacja?? Pzdr.

    - - - Updated - - -

    objawy: Podczas pracy i jazdy dziwne charczenie (zgrzytanie cos takiego) przy skrecaniu troche sie nasila i jest dziwne uczucie w kierownicy podczas skrecania mocnego na postoju...Raz ten dziek jest caly czas czasem zanika na chwile. Jeden mechanik stwierdzil ze na 100% pompa wspomagania a drugi ze powietrze sie dostaje do plynu (ukladu) i z tad takie dzwieki i trzeba sprawdzzic gdzie jest nieszczelnosc...Pierwszy mechanik powiedzial ze nie ma opcji takiej ze cos jest nkie szczelne bo plyn by uciekal i takie tam. Jest taka mozliwosc czy to ewidentnie pompa? Dodam ze stalo sie to z dnia na dzien (odpalam auto i taki dziwek) Dwoch mechanikow potwierdzilo przez tel ze nie ma opcji zeby bylo nie szczelne i dostawalo sie powietrze,ze jest tam duze cisnienie itd. i po prostu zatarla sie pompa i trzeba ja wymienic...Prosze jeszcze Was o pomoc Pzdr
    Ostatnio edytowane przez daniel675 ; 06-02-2014 o 12:45

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Hameenlinna Finlandia
    Auto
    Alfa 156 2,4 jtd 136KM 99r >Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150 KM 2006r.
    Postów
    85

    Domyślnie

    U mnie jak padła pompa to po postu nie miałem wspomagania na wolnych obrotach, dopiero po dodaniu gazu dało się odczuć ze lżej się kręci kierownicą. Może to coś z maglownicą.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    AR 156 sportwagon 1,9 JTD 2001
    Postów
    22

    Domyślnie

    Włóż magnez do zbiorniczka wyrównawczego jeśli będziesz miał na nim opiłki metalu to na 100% poszła pompa.
    U mnie znajomy mechanik wymieniał od góry dobre 2 godziny mu się zeszło

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    U mnie jest dokładnie taki objaw jak piszesz każdej zimy przy dużych mrozach (powiedzmy poniżej -5). Wtedy też ubywa mi trochę płynu ze zbiorniczka i trzeba dolać. Nie ma takich objawów przez całe lato i nie dolewam ani grama płynu poza okresem zimowym. Prawdopodobnie mam nieszczelność na przewodach wspomagania i w okolicach doprowadzenia do maglownicy poci się. Chociaż druga pompa leży w garaży, to nie robię tego, bo nie jest uciążliwe. Przechodzi jak się płyn trochę rozgrzeje. Jeśli masz możliwość, to wymień płyn na nowy. Najlepiej rozpiąć wężyk w okolicy chłodniczki oleju wspomagania i zalej go dextronem II.
    Pozdrawiam
    Buksal

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 16v ts 1998r.
    Postów
    426

    Domyślnie

    U mnie te odglosy w ogole nie przechodza...Kilka osob co zna sie na Alfach powiedzialo ze nie mozliwe zeby byla nieszczelnosc i tak sie dzialo i ze to ewidentnie wina pompy...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Próbowałeś dolać płynu? Koszt niewielki, roboty mało, a możliwe, że przejdzie. Z tego co pamiętam, to najlepszy olej do wspomagania to Mobil ATF. Wśród dostępnych na rynku dextronów 2 ma najniższą temperaturę płynięcia. A to jest ważne zimą.

Podobne wątki

  1. Wymiana pompy wspomagania
    Utworzone przez Pazur w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 13:29
  2. [159] wymiana pompy wspomagania
    Utworzone przez szewi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 15:32
  3. Wymiana pompy wspomagania
    Utworzone przez sbudzisz79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:08
  4. wymiana pompy wspomagania
    Utworzone przez rombus w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 10:08
  5. Wymiana pompy wspomagania
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 08:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory