Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Temat: Zmiana dwumasowego koła zamachowego na jednomasowe (zwykłe) JTD

  1. #41
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 156 2.4 JTD
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Długi1987 Zobacz post
    Jest facet co dorabia na zamowienie. Jezeli do bmw 4.4 l v8 mozna wsadzić bez problemu jednomasowe koło to tym bardziej jednomas do alfy )


    Wysłane przez Tapatalk

    Pociaga to za sobą zmiane sprzegła oczywiście.


    Wysłane przez Tapatalk
    Wiesz po co wsadza się tam sztywne koło ???
    Jezu poczytaj trochę zamiast prawić herezje

    Sztywne koło do silników 4.4 itp. wkłada się po to żeby przystosować to na swap do innego modelu i zamontować tam spieka.
    jak masz zamiar driftować alfą to powodzenia chyba że będziesz startował na 1/4.
    Innego sensu nie widzę.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    236

    Domyślnie

    Nie zagłębiam się. Odpowiadam na pytanie że da się zrobić. A co kto z tym będzie robił czy ćwiartował czy bokiem latał to już inna sprawa

  3. #43
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 156 2.4 JTD
    Postów
    20

    Domyślnie

    Wszystko da się zrobić tylko po co jak koszt regeneracji będzie zbliżony do zrobienia sztywnego

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    alfa 147 ,156
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrissLBN Zobacz post
    Odkopię temat co by nie było wątpliwości dla potomnych.

    Jeśli chodzi o KIT-y z kołem zamachowym sztywnym, to produkują to tylko i wyłącznie w Turcji, Valeo do 156 nigdy nie miało takiego zestawu, po za tym takie zestawy nadają się tylko do silników które mają poniżej 250N momentu, chodzi o to ze tradycyjna tarcza z tłumikiem w postaci sprężynek nie wytrzymuje wyższych wartości, w benzynowych silnikach też się stosuje dwumasy i raczej tłumienie drgań nie było tam priorytetem tym bardziej np. w silnikach V6 gdzie są to najlepiej wyważone silniki powodujące najmniej drgań więc po co by zakładać tam dwumas, ano po to żeby można było przenieść większy moment obrotowy. Jak komuś zależy na kosztach można regenerować dwumasy.

    Ja również nie polecam zakładania sztywnego koła tam gdzie konstrukcja przewiduje dwumas, to jest wszystko wyliczone fabrycznie, koła dwumasowe już od dawna stosuje się w motoryzacji, przykładem jest MB W124, W202, to są roczniki 88-96 i jakoś nikomu tam do głowy nie przyszło zastępować to sztywnym kołem, to że rozpada się koło dwumasowe to tylko i wyłącznie wina użytkownika pojazdu. Bardzo sporadycznie pada samo z siebie, jak zaczyna się dziać cokolwiek ze sprzęgłem to się wymienia a nie czeka aż się rozpadnie.

    Ogólnie wszystkie KIT-y padają 2 razy częściej niż zestaw z dwumasą, może i jednorazowy koszt KIT-a jest niższy ale za to w ogólnym rozrachunku musisz kupić 2 takie zestawy na żywotność jednego dwumasowego.
    auto sklep24 ma owy caly zestaw

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Bravo
    Postów
    15

    Domyślnie

    Czytam i zastanawiam się czy większość z ''udzielajacych'' się miała w ogóle styczność z wymianą dwumasy na sztywne koło[emoji23]
    Pomijając koszty opłacalność itp.
    Mam w bravo jtd i powiem że jest mały dyskomfort, sprzeglo bierze dosyć ostro i szybko poza tym żadnych dolegliwości.
    Dyskomfort mogę tłumaczyć tym że cały zestaw (kolo, tarcza, docisk) był używany jedynie przetoczylem docisk i obiłem tarcze okladzinami z kewlarem. Sprzeglo 215 z td zamiast 230 z jtd, z tym zestawem zrobiłem ponad 20tys. I narzekać nie mogę.
    Żeby nie było różowo dodam że miałem wcześniej Passata 110ps synchro też na sztywnym kole i tam dyskomfort był dużo większy (wibracje) mimo nowego zestawu ale to przez naped 4x4 czyli większe obciążenia i silnik zamocowany wzdłużne
    Kolega miał A4 fwd z tym samym silnikiem dlubniete na ok 200ps, 400nm na takim samym zestawie jak ja powyżej i gdybym nie wiedział że jest tam sztywne koło to dam bym się nie domyslil

    Kolega zrobi jak chce jakieś ryzyko powodzenia operacji jest, sam nie wiem czy to zależy od egzemplarza, zużycia ale tak jest ze czasami siada jak należy, a czasami dyskomfort jest nie do wytrzymania

Podobne wątki

  1. Zmiana koła dwumasowego na jednomasowe. JTD
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 17:48
  2. [JTD] Konwersja koła dwumasowego na jednomasowe - sztywne
    Utworzone przez crackers w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 07:46
  3. [145] Zaślepka koła zamachowego
    Utworzone przez Mattiskc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 15:12
  4. Zamiana koła dwumasowego na jednomasowe
    Utworzone przez Kastner w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 14:49
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory