Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: [156] Moze mi ktos wytlumaczyc dzialanie nawiewu

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał borsukmax
    zasmucę moich pomocników mam kolejny problem moje alfa tak jak zona ma przebieg 109000 nie wiem jaki olej był zalany co proponujecie bo selenia w lodzi 230 za 2 litry to trochę przesada a ten motul prop[onuja castrol a koledzephantom71, to już cala dobro flachę wiszę jak byś na głodnego przez piotrkow leciał to u mnie schabowe dla CIEBIE czekają a zona gotuje /sory ale w kuchni nie w alfie
    Prawdopodobnie jest to olej półsyntetyczny 10w/40 , ja całe życie jeździłem na Mobilu S 10W/40 brak zastrzeżeń, no ale "co kraj to obyczaj". Selenia 20K Alfa jest właśnie olejem półsyntetycznym 10W/40.

    Co do silniczka to extra że sprawa rozwiązana. Na schabowego z miłą chęcią się załapię

  2. #22
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    1.8 GT
    Postów
    9

    Domyślnie

    u mnie sprawa wyglada jeszcze inaczej .... gdy dosuniemy za mocno nie fabryczne radio wiemy juz ze potrafi ono zablokowac klapki..... po wyciagnieciu i zastosowaniu przjsciowki radio odsuwa nam sie troche i juz nie chaczy ..... natomiast gdy jexdzilismy dluzej z tak wlozonym radiem plastik ktory jest za radiem odksztalca sie przez wygiecie lub tak jak u mnie pekl w pol .... rozbierajac te gorne wloty powietrza na srodku deski widac to idealnie ..... klapka dochodzi do polowy nie moze isc nizej przez odkszalcony plastik a wtedy silniczek przeskakuje na trybikach i zostaje w pozycji twarz-nogi ..... nasuwajac trybiki silniczka na wlasciwe miejsce i pchajac klapke tak jak idzie wszystko dziala idealnie ...... niestety z pomoca .... trzeba jakos ten plastik do ktorego dochodzilo radio i 1 czesc klapki wyprostowac tak zeby klapka o niego nie chaczyla podczas zmian pozycji ...... jakies pomysly jak ten plastik wyruwnac ..... juz myslalem o podcieciu tej gumy na klapce ale wtedy bedzie przepuszczac powietrze ;/

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar mariusz8107
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Mosina
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 ts. rok 2000
    Postów
    25

    Domyślnie Gdzie są cujniki termiczne

    Mam pytanie gdzie są czujniki termiczne regulacji temperatury nawiewu w obudowie silniczka czy obudowie nagrzewnicy,nie działa mi mieszanie powietrza i leci cały czas gorące lub zimne co to może być silniczek czy czujniki termiczne?z góry dziękuje za pomoc.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    Witam,
    może ktoś mi odpowie na moje pytanie.
    Ustawiam nawiew na 19 st, na początku ładnie grzeje, póżniej robi się dosyć ciepło, następnie z nawiewów leci zimne powietrze tak, że w samochodzie robi się zimno i trzeba się ubierać.
    Jest to trochę dla mnie niezrozumiałe bo jak ustawię na określoną temp, to komp powinien ją utrzymywać na stałym poziomie a nie raz dmuchać ciepłym raz zimnym powietrzem.
    Gdzie mogę szukać rozwiązania problemu?
    U was nawiew działa tak samo jak u mnie, czy nie macie z tym problemu.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz8107 Zobacz post
    Domyślnie Gdzie są cujniki termiczne

    Mam pytanie gdzie są czujniki termiczne regulacji temperatury nawiewu w obudowie silniczka czy obudowie nagrzewnicy,nie działa mi mieszanie powietrza i leci cały czas gorące lub zimne co to może być silniczek czy czujniki termiczne?z góry dziękuje za pomoc.
    Po lifcie są jak na rysunku a przed nie wiem.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czujnik.jpg
Wyświetleń:	879
Rozmiar:	105.7 KB
ID:	41869  
    Moja Bella

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szefuni0
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Giulietta jtdm 170KM
    Postów
    377

    Domyślnie

    Koledzy a gdzie znajduję się czujnik lub cosik co steruje klapami a żeby się otwierały i zamykały, chodzi mi o reszte klap a nie o klapkę na wentylatorze od obiegu... Jakaś fotka czy coś , pomoże ktoś???
    GDYBY BÓG NIE WYMYŚLIŁ ALFY ROMEO CHODZIŁBYM PIESZO !!!

  7. #27
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Włóż głowe pod schowek (w nogach pasażerki) po lewej stronie jak zdemontujesz tą mate wygłuszającą co jest przymocowana do schowka od dłu na dwie nakrętki, to będziesz wszystko widział i miał w miare ładne dojscie na plecach. W tej okolicy znajdują sie tez filtry kabinowe w ilości sztuk 2 dla wersji po liftingu wnętrza.

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szefuni0
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Giulietta jtdm 170KM
    Postów
    377

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Włóż głowe pod schowek (w nogach pasażerki) po lewej stronie jak zdemontujesz tą mate wygłuszającą co jest przymocowana do schowka od dłu na dwie nakrętki, to będziesz wszystko widział i miał w miare ładne dojscie na plecach. W tej okolicy znajdują sie tez filtry kabinowe w ilości sztuk 2 dla wersji po liftingu wnętrza.
    Rozumiem, że jak wejdę pod schowek "na plecach" to będę miał to po prawej stronie??!!!
    no dobra...ale który to czujnik klap?lub gdzie jest jakiś siłownik od tych klapek?
    lub tez gdzie szukać przyczyny...? Jakimś foto ktoś dysponuje???
    GDYBY BÓG NIE WYMYŚLIŁ ALFY ROMEO CHODZIŁBYM PIESZO !!!

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Kolego, w 12 poście tego tematu masz zdjecie silniczków odpowiedzialnych za sterowanie nawiewów a w 14 zdjęcie silniczka który steruje nawiewem ciepło zimno.

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szefuni0
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Giulietta jtdm 170KM
    Postów
    377

    Domyślnie

    małe sprostowanie... odkręciłem dzis ten no... wyswietlacz komputerowy infocenter i zajrzałem do srodka... zmieniając guzikiem nogi,góra, srodek klapki pod infocenerem się otwierają i zamykają wiec moze to jednak inna przyczyna...
    Gdzie to powietrze sie podziewa??? wylatuje z wentylatora i co dalej, sluchac a nie czuć...
    GDYBY BÓG NIE WYMYŚLIŁ ALFY ROMEO CHODZIŁBYM PIESZO !!!

Podobne wątki

  1. Moze ktos zna AR 166 z Koniecpola
    Utworzone przez klimas85 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 17:34
  2. pomoc przy zakupie 159 ZBĄSZYŃ MOZE KTOS ZNA LUB MOZE SPRAWDZIC?
    Utworzone przez pies222 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 22:55
  3. [155] czy moze mi ktos powiedziec.......
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 14:19
  4. moze ktos wie
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 09:34
  5. moze ktos pomoze
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory