Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [156 2,4 JTD]Głośna praca na biegu jałowym

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie [156 2,4 JTD]Głośna praca na biegu jałowym

    Dzień Dobry!

    Nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc pisze. 3 dni temu zrobilem wymiane ww. podzespołów w serwisie fiata. Rolka, napinacz i pompa SKF, pasek Dayco. Patrzyłem mechanikowi na rece, miły facet, więc pokazywał mi wszystko co i jak, no i tłumaczył co robi. Wszystkie znaki na pasku i kołach pasowały, również te na obudowie silnika "grały" z kołami pasowymi. Na moje oko zrobił wszystko ok.

    Niestety po odpaleniu silnika okazało się, że na wolnych obrotach motor chodzi jak traktor. Odnoszę wrażenie, że dostaje jakiejś małej wibracji (choć tego nie czuć). Co ciekawe - wystarczy podnieść obroty do 1100 rpm i silniczek cichnie i pracuje kulturalnie tak jak mnie do tego przyzwyczail. Nie ma żadnej różnicy w mocy ani w kulturze pracy silnika powyżej 1100rpm.
    Ustalilismy z mechanikiem, ze jezeli głosna praca nie ustanie, to mam sie do niego zglosic jeszcze raz.

    Moze ktos z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    A luz zaworów to kiedy regulowałeś?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Nie regulowalem jeszcze, samochod kupilem niecaly rok temu i przejechalem jakies 20tys km. Przed wymianą silnik chodzil cichutko, prawie jak benzyna, wiec dlaczego nagle luz mialby sie rozregulowac?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Okazało się, ze winne jest łożysko sprzęgła sprężarki klimatyzacji. Pasek był napięty słabiej niż wcześniej i przy niskich obrotach dostawał wibracji. Teraz czeka mnie wymiana ww łożyska. Wie ktos cokolwiek na ten temat?

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniałem to łożysko u siebie 1,5 roku temu. Zwykłe standardowe łożysko gość nie miał problemów z nim bo było na miejscu ( niestety nie znam wymiarów ), niestety trzeba wyjąć sprężarkę a więc i opróżnić układ klimatyzacji z czynnika. W serwisie klimy chcieli odemnie 500 zł a tak - wypompowanie i napełnienie powtórne czynnika kosztowało 100 zł sprężarkę wyjąłem sam ( bardzo łatwo) wymiana łożyska wraz nim samym - 70 zł

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że trzeba demontowac sprężarkę? Na pierwszy rzut oka wygląda to prościej. Tzn wydaje się, że koło pasowe da się zdjąć bez wyjmowania całej sprężarki (odkręcic śrubkę od czoła wału sprężarku i użyć ściagacza). Może wymieniałeś jakieś inne łożysko? U mnie luz jest na zewnętrznej części koła pasowego/sprzęgła. Wydaję się, że zdjęcie samego sprzęgła i rozebranie go wystarczy.
    Przepraszam, że tak dopytuję, ale nie chciałbym unieruchomić sobie samochodu na kilka dni, bo łożysko okaże się trudniejsze do zdobycia niż to sobie zaplanuję.

    pozdr

  7. #7
    lacky
    Gość

    Domyślnie Re: [156 2,4 JTD]Głośna praca na biegu jałowym

    Cytat Napisał barteczko
    Dzień Dobry!

    Nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc pisze. 3 dni temu zrobilem wymiane ww. podzespołów w serwisie fiata. Rolka, napinacz i pompa SKF, pasek Dayco. Patrzyłem mechanikowi na rece, miły facet, więc pokazywał mi wszystko co i jak, no i tłumaczył co robi. Wszystkie znaki na pasku i kołach pasowały, również te na obudowie silnika "grały" z kołami pasowymi. Na moje oko zrobił wszystko ok.

    Niestety po odpaleniu silnika okazało się, że na wolnych obrotach motor chodzi jak traktor. Odnoszę wrażenie, że dostaje jakiejś małej wibracji (choć tego nie czuć). Co ciekawe - wystarczy podnieść obroty do 1100 rpm i silniczek cichnie i pracuje kulturalnie tak jak mnie do tego przyzwyczail. Nie ma żadnej różnicy w mocy ani w kulturze pracy silnika powyżej 1100rpm.
    Ustalilismy z mechanikiem, ze jezeli głosna praca nie ustanie, to mam sie do niego zglosic jeszcze raz.

    Moze ktos z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam
    mialem podobny problem w swojej Belli .po wymianie paska i pompy wody Alfa chodzila jak traktor na wolnych obrotach.okazalo sie ze kolo pasowe na wale sie rozwulkanizowalo.teraz zalozone nowe i wszystko gra

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika na biegu jałowym 2.0 JTS
    Utworzone przez wenek17 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 22:42
  2. Nierówna praca na biegu jałowym 3.0 V6
    Utworzone przez Mikenadir w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 17:25
  3. [GTV] Nierówna praca silnika na biegu jałowym.
    Utworzone przez Emes w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:17
  4. Nierówna praca na biegu jałowym 2.5v6
    Utworzone przez feecle w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 08:36
  5. [159] BOX i nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory