Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: ELM bluetooth "niestety" ma dobre wskazania

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie ELM bluetooth "niestety" ma dobre wskazania

    Pisze "niestety" bo głównie chodzi mi o srednie spalanie.Po połączeniu z telefonem jest odczyt EGR ,chwilowe spalanie,temp.silnika,voltomierz,Poziom paliwa %(jeszcze nie wiem czy dokładny ale coś wskazuje) i pare innych wskazan.Myślałem że srednie spalanie zawyża ale zaszalałem i zatankowałem do pełna. Po 100km wyszło 7.2L dokładnie tyle ile podaje Torque.Dojazd do pracy 15km w jedną str. kilka razy trzeba postać na swiatłach ale reszta ok.10km raczej płynnie.Noge mam lekką ,zaznaczam.Liczyłem na 6.5 ,wiem że to nie duża różnica ale jak na diesla to po mieście pewnie 8L pęknie.Czesto słyszy sie że 1.9 diesel to 5-6L ale widać czysty marketing.A najlepsze jest to że do tego co pokazuje kom.pokładowy musze doliczyć 2,5 L ! Chyba lekkie przegiecie.
    Wam też tyle palą ?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Panie kolego, silniki Diesla są stworzone do jazdy w trasie a nie po mieście. W trasie można zejść poniżej tych 5-6ciu jak spokojnie się jedzie bez szaleństwa, ale w mieście 16v lubi paliwa wypić. Ja jako że też dojeżdżam do pracy samochodem 16.5 km w jedną stronę z czego jakieś ~13 to miasto + moja ciężka noga, to licząc z dystrybutora spalanie mi wychodzi między 8 a 9.2 l/100 km.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Po 100km wyszło 7.2L dokładnie tyle ile podaje Torque.Dojazd do pracy 15km w jedną str. kilka razy trzeba postać na swiatłach ale reszta ok.10km raczej płynnie.Noge mam lekką ,zaznaczam.Liczyłem na 6.5 ,wiem że to nie duża różnica ale jak na diesla to po mieście pewnie 8L pęknie.Czesto słyszy sie że 1.9 diesel to 5-6L ale widać czysty marketing
    czego ty sie spodziewałeś po aucie tej wielkości ??
    Ekonomiczność diesla wychodzi tak naprawdę w trasie. Po mieście niestety szału nie ma.
    Mi focus w miescie pali 8,5 l przy ciezkiej nodze, nowiutka laguna ojca 9, VW bora kolegi 10l
    Nie szukaj dziury w całym, ewentualnie sprawdź przepływomierz
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Zima 9.5 / lato 8.5 - spalanie tylko miasto. Trasy nonstop 140km/h na tempomacie - do 6.5. Taki urok 16V. Po za tym było już milion razy pisane o spalaniu!!!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    No nie żebym sie czepiał ,ale w sumie to widze że i tak mam lekką noge .A alfa SW wcale nie jest taka duża wg.danych technicznych 10cm dłuższa od fokusa hatchback'a a i wagowo ok.1400kg czyli np. dużo lżejsza od passtucha kombika.Wiem że 140kucy trzeba wykarmić ale zapytałem bo łudziłem sie że może przepływomierz coś nie teges ale widze że i tak mam dobry wynik.

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory