Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pytanko do userof 156 1.9JTD

  1. #1
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie Pytanko do userof 156 1.9JTD

    Male pytanko w związku z tym silnikiem bo jakis zamulony jest a juz mi sie pomysly koncza na przyczyny takiego stanu rzeczy ;/
    sprawa wyglada tak:
    silnik slabnie po 2,5-2,7tys obrotow (co przy wyprzedzaniu jest dosc irytujace) a maxymalnie wkreca sie na 4 tys
    predkosc max nie jest zbyt imponujaca
    za to spalanie plakac sie chce :cry:
    na wczorajszym examie wyszlo pare bledow ale wszystko zalatane oprocz jednego uszkodzenie mechaniczne zaworu EGR ;//
    Tak wiec tu pojawiaja sie moje pytania:
    -czy to moze byc tego przyczyna :?: :?:
    -jak tak u was z wchodzeniem na obroty :?:
    -i jaka jest predkosc max przy tym silniku

  2. #2
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    co prawda mam 2.4 JTD, natomiast jesli chodzi o odczuwalna moc w odniesieniu do obrotomierza to twoje odczucia odnosnie spadku mocy powyzej 2,5-2,7 tys obr. spowodowane moze byc tym ze turbina nie wspomaga w calym zakresie obrotow i dodaje kopa wlasnie do tych okolic, powyzej ktorych juz niestety nie mozna na nia liczyc....
    Apropos wyprzedzania - lepiej sie nauczyc wykorzystywac moment obrotowy a nie obroty wg licznika - bo to nie do konca to samo. Ci ktorzy dieslem potrafia jechac caly czas na wysokim momencie a nie tylko cisnac na obrotach ile wlezie - to niejednej benzynie moga dac popalic. A Ci co bezmyslnie cisna na obrotomierzu czesto przechodza rozczarowanie w stylu - czemu to nie jedzie....
    Apropos zaworu recyrkulacji spalin - coz, to tez moze przeszkadzac, acz nie mialem tego problemu i znam go jedynie z forum (poki co... i oby jak najdluzej tak zostalo)

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Dokładnie tak, widocznie największy moment obrotowy masz w granicach 2500 obr, więc kręcenie silnika powyżej tych obrotów praktycznie mija sie z celem. Gdy czujesz że przestaje ciągnąć zmieniasz bieg. Dieslem jeździ sie inaczej niż benzyną.
    Pozdrawiam.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  4. #4
    Piotrek 147
    Gość

    Domyślnie

    to fakt, że dieslami jeździ sie inaczej niż benzyną ale bez problemu obroty powinny się wkręcać do 3800/4000 także jak koledzy sugerowali może coś być z turbinką,
    Nie orientuje się ile jest pracy przy zmianie turniny ale pozostała mi jeszcze po starym silniku gdyż posiadałem 1.9 JTD 115KM także jakbyś potrzebował sprawdzić to mozemy jakoś sie dogadać na pw.

    pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    hmm ja swoja krece do 5tys i wchodzi bez problemow a na autostradzie 220 ale troche trzeba bylo poczekac do 190 szybko a pozniej juz cierpliwosci aaa moze twoja juz mocy nie ma szlifa albo co ????
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  6. #6
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    sam juz nie wiem co mam z tym robic
    fakt faktem samochod jest zamulony, pali bez problemu, oleju nie bieze obroty nie faluja, na komputrze wychodzi ze z turbina wszystko ok, zreszta tak jak z cala reszta
    moze mieszanke nie taka podaje bo na to jak chodzi to strasznie duzo żre

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Może katalizator padł i go dlatego przymula.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  8. #8
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzoza
    Może katalizator padł i go dlatego przymula.
    wydech jest pusty od 2 m-cy ;//
    cos jest jeszcze z zaworem EGR ze cisnienia nie puszcza ale to by az tak go zmulilo :?:

  9. #9
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    Egr moze Ci go przymulac, sa swie metody, jak jest czysty zawor to wezyk podcisnieniowy ktory go otwiera zaslepiasz wciskajac do niego np. kulke, jak jest zasyfiony i sie nie chce domykac to lepiej jest zrobic zaslepke w ksztalcie uszczelki (romb ok. 8 na 4 cm) z blachy o grubosci 2-3 mm, zaslepiasz tuz przy zaworze nad turbo, tam masz 2 srubki imbusowe 6.
    Sprobuj z ta blaszka i daj znac.

  10. #10
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    i jak go zaślepie to sie problem z zaworem rozwiąze :?: ;//

Podobne wątki

  1. Pytanko:)
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 10:51
  2. pytanko ????
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 16:59
  3. pytanko ????
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory