Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Brak świateł postojowych, przeciwmgielnych oraz centralnego zamka

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie Brak świateł postojowych, przeciwmgielnych, stopu oraz centralnego zamka

    Witam
    Sytuacja jest taka, że podczas jazdy zgasły światła wymienione w temacie. Po jakiejś chwili wróciły znowu, żeby ponownie zgasnąć tyle, że już na amen. Wszystkie żarówki i bezpieczniki sprawne. Skrzynka bezpieczników sprawdzona. Przekaźniki pod schowkiem sprawne. Napięcie na światłach postojowych z tyłu 0,5 V w porywach do 1 V. Obrotomierz na "oko" wygląda bez uszkodzeń. Pomierzyłem napięcie na 20 pinowej kostce w obrotomierzu. Przewód, który namierzyłem odpowiada prawdopodobnie za postojówki gdyż pojawia się takie samo napięcie jak z tyłu przy żarówkach co wskazywałoby na uszkodzony obrotomierz (?).

    Kontrolka odpowiedzialna za sygnalizacje spalonej zarówki oczywiście nie działa. Po naciśnięciu przycisku tylnych świateł przeciwmgielnych pali się kontrolka na obrotomierzu lecz światła nie świecą. Po naciśnięciu przycisku przednich świateł przeciwmgielnych nie pali się kontrolka, słychać tylko cykający przekaźnik. I co jeszcze zauważyłem to brak zamka centralnego. Słychać cykający przekaźnik sterownika centralki od zamków. Z tego co wyczytałem też za to odpowiedzialny jest obrotomierz.

    Proszę o jakąś wskazówkę, ewentualnie poparcie tezy (jeśli jest słuszne) o uszkodzonym obrotomierzu.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Masa masa masa sprawdź masy czy są.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Wykonałem pomiar z tyłu w 4 pinowej wtyczce odpowiedzialnej za postojówki, stop i kierunki więc gdyby tam nie było masy to podejrzewam, że nic by mi miernik nie pokazał.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Jak ci pokazuje raz 0,5 a raz 1V to znaczy że masz słaby styk masy lub zaśniedziałe złączki.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Gdzie w takim razie szukać tych styków ? Dodam, że sprawdziłem cała skrzynkę bezpieczników, styki na obrotomierzu, na przekaźnikach pod schowkiem, przy światłach i wszystko jest w porządku. Gdzie są jeszcze jakieś wrażliwe miejsca ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Problem połowicznie rozwiązany. Przyczyna po części to spalona żarówka dwuwłóknowa tylna i przeczyszczone styki w przednich lampach. Mój błąd gdyż w pierwszym poście napisałem, że wszystkie żarówki sprawdzone. Nie wiem co to ma wspólnego z zamkiem centralnym ale również działa. Nie mam natomiast długich świateł. Dobrałem się dzisiaj do pająka na kierownicy i przełącznik działa. Podaje dalej napięcie 12 V. Masa przy żarówkach długich sprawdzona, brak jest plusa 12 V. Nie słychać cykania przekaźnika po przełączeniu na długie. Proszę o jakieś porady.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    No a sprawdzałeś ten przekaźnik?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Gdzie jest ten przekaźnik ? Bo na forum piszą, że w schowku a w instrukcji pisze, że w schowku jest tylko do świateł mijania ? Więc gdzie jest w końcu ten przekaźnik ?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Rozumiem, że nikt nie jest w stanie określić gdzie znajduje się przekaźnik świateł drogowych ?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rychu
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.9JTD SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    W 1,9 JTD przekaźnik od świateł drogowych na pewno jest w schowku. Jeśli podejrzewasz, że Ty masz tam od mijania to nic prostszego, jak otworzyć schowek, załączyć światła mijania i powinieneś usłyszeć załączający się przekaźnik.

    W instrukcji faktycznie pisze, że w schowku jest od świateł mijania i aż poszedłem sprawdzić czy nie pomyliłem się. Włączyłem światła mijania i nie słychać przekaźnika a przy włączeniu drogowych przekaźnik słychać w schowku
    Ostatnio edytowane przez Rychu ; 17-05-2014 o 20:34

Podobne wątki

  1. [GTV] Brak świateł przeciwmgielnych, grzania szyby i inne
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 09:58
  2. [156] brak dwóch świateł postojowych
    Utworzone przez SG0240 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 13:54
  3. Brak świateł postojowych przy wyłączonym zapłonie
    Utworzone przez Mario84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 07:23
  4. brak świateł postojowych przednich
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 07:19
  5. Brak świateł postojowych
    Utworzone przez longer0709 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 17:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory