Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: 1.9 JTD 156 Problem z odpalaniem oraz gasnie powyzej 3ch tys obrotow

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gosh889
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał e5nio Zobacz post
    Ze regulacja zaworow ? fajna opinia tylko po co ?. podstawowe pytanie po zmianie czujnika polozenia walu autko dalej gasnie. Wywala ci na kokpicie wtrysk po dodaniu gazu (czyli marchewa) ?
    Byles na diagnostyce komputerowej to gosc nie wytlumaczyl ci jakie czujniki padly ?. napisz w punktach jakie bledy byly dla pewnosci.

    Jezeli tak sie dzieje ze marchewa wywala odepnij przeplywke i odpal autko i sprawdz jak sie zachowuje, jezeli dalej cos nie tak sprawdz sonde lambde. Jezeli masz kogos w okolicy z alfa podobna podmien przeplywke i lambde dla pewnosci.

    Wysłane z mojego GT-P7510 przy użyciu Tapatalka
    Po 1 niestety w Gdansku wiekszosc mechanikow to spece od Alfy a jak przychodzi co do czego pi****la ze panewka mi sie troche obrocila i dlatego nie odpala silnik, ktory gdy juz odpali pracuje idealnie rowno...
    Do rzeczy: pokazal sie na komputerze blad czujnika polozenia walu, zle cisnienie na wtryskach oraz przeplywomierza powietrza ((przy ostatnim padlo stwierdzenie ze pewnie ktos juz ja odlaczal i dlatego tak jest)). Gdy jej depne i przekrece powyzej 3.5 tys obrotow czasami wlasnie gasnie, nie moge jej odpalic a marchewa pali sie non stop, dopiero po jakis 2ch minutach i uporczywym kreceniu auto odpala. Gdy odlaczylem przeplywke auto lepiej odpala ale nadal musze przytrzymac stacyjke przez chwile oraz umie zgasnac na obrotach. Gdy wczoraj przeczyscilem przeplywke na 20 min problemy bardzo sie zalagodzily jezdzilem i nic... zgasilem auto poszedlem do domu po godzine schodze a tu znow auto gasnie na obrotach.
    Ostatnio edytowane przez gosh889 ; 28-05-2014 o 09:29

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Kolego sympatyczny, to przeplywka do wymiany. Dla pewnosci mogl bys sprawdzic parametry jej i sondy lambdy po przez kompa. Bo sonda i przeplywka wspolpracuje z soba dostosowujac mieszanke odpowiednia. I na koniec zrobic reset parametrow adaptacyjnych bo ecu moze juz miec namieszane. Co ci doradzic jeszcze. .. Do dziela :-)

    Jezeli nie chcesz oryginalu przeplywki zamiennik Maxgear tanszy jest okolo 120 do 150 zl kupisz. Sonda lambda zamiennik z sklepu z Krakowa maja aukcje na alledrogo pod nazwa Motion-Equiep latwo znalesc. Zadzwon tam i zapytaj czy bd miec sonde do twojej belii koszt sondy to 120zl + przesylka

    A w razie czego podaj im kod sondy lambda jest wyryt na obudowie sondy.

    Oczywiscie pisze te informacje jak bys mial broblem ze dwie czesci do wymiany :-) lecz nie konecznie. w razie czego pisz na pw do mnie podesle ci linki

    Wysłane z mojego GT-P7510 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez e5nio ; 28-05-2014 o 12:21

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    e5nio gdzie w jego belli znajdzie sonde lamba? ))

    Moim zdaniem kolega gosh889 ma problem z układem paliwowym. Gasnący nagle silnik przez brak paliwa lub jego złe dawkowanie może wygenerować błąd czujnika położenia wału (spróbujcie odpalić auto na biegu - jak zgaśnie od razu to wywali błąd czujnika).

    Wg mnie do sprawdzenia jest komputerowo ciśnienie CR oraz regulator. Może być walnięty czujnik ciśnienia paliwa. Przepływomierz należy także sprawdzić komputerowo - ale on nie jest przyczyną gaśnięcia samochodu.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar gekeer
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska / Warszawa
    Auto
    156 jtd 8v 2002r. fl wnętrza
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał e5nio Zobacz post
    Kolego sympatyczny, to przeplywka do wymiany. Dla pewnosci mogl bys sprawdzic parametry jej i sondy lambdy po przez kompa. Bo sonda i przeplywka wspolpracuje z soba dostosowujac mieszanke odpowiednia. I na koniec zrobic reset parametrow adaptacyjnych bo ecu moze juz miec namieszane. Co ci doradzic jeszcze. .. Do dziela :-)
    Lambda w jtd? Chyba jednak nie.

    Uszkodzony przepływomierz nie powoduje gaśnięcia silnika.

    Regulacji zaworów nie można olewać w silnikach jtd bez hydraulicznej kasacji luzu zaworowego. Kiedyś Pablo wspominał, że trafiały się skrajne przypadki urwania zaworu.

    Ja proponuję kupić kabelek na przyszłość, a teraz podjechać do kogoś kto zna się na diagnostyce jtd. Może ktoś z forum z Gdańska Ci pomoże.
    Jeśli gaśnie podczas jazdy to standardowe kasowanie błędów przez mechaników nic nie da. Trzeba zrobić logi dynamiczne i znajdzie się przyczyna. Zapewne jest nią niewłaściwe ciśnienie paliwa.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał gekeer Zobacz post
    Lambda w jtd? Chyba jednak nie.
    CF4 i nowsze tak - dla uściślenia. W przypadku opisanym tematem sondy niema.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gosh889
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    e5nio gdzie w jego belli znajdzie sonde lamba? ))

    Moim zdaniem kolega gosh889 ma problem z układem paliwowym. Gasnący nagle silnik przez brak paliwa lub jego złe dawkowanie może wygenerować błąd czujnika położenia wału (spróbujcie odpalić auto na biegu - jak zgaśnie od razu to wywali błąd czujnika).

    Wg mnie do sprawdzenia jest komputerowo ciśnienie CR oraz regulator. Może być walnięty czujnik ciśnienia paliwa. Przepływomierz należy także sprawdzić komputerowo - ale on nie jest przyczyną gaśnięcia samochodu.
    Tak mi sie wlasnie wydawalo ze przeplywka raczej powoduje falowanie na obrotach i ogolnie nie rowna prace silnika. To ze silnik nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa jest wiecej niz pewne, gdy auto po stoi 12h (noc) odpalac je muszcze krecac jakies dobre 2 min... czasami odpali na 2-3 gary pozniej zaskakuje na wszystkie. Widzialem ze moj poprzednik wymienil juz filtr paliwa oraz przewody (okolo 30 cm nowego przewodu) i zawor jakis przed filtrem. Czy na ten moment moge cos sprawdzic samemu z 'miernikiem?' poniewaz dostaje pieniadze dopiero za tyg wczesniej z komputerem nie zawalcze... Dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ok zwracam honor ja ts-siak i benzyniak :-)

    Wysłane z mojego GT-P7510 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 1,9JTD 115KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam,
    sprawdź kolego przelewy na wtryskach, jeżeli któryś puszcza na przelew to będą problemy z uruchomieniem silnika i tak jak opisujesz przy mocnym depnięciu będzie gasł, przerabiałem temat wielokrotnie.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gosh889
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał shymekk Zobacz post
    Witam,
    sprawdź kolego przelewy na wtryskach, jeżeli któryś puszcza na przelew to będą problemy z uruchomieniem silnika i tak jak opisujesz przy mocnym depnięciu będzie gasł, przerabiałem temat wielokrotnie.
    Po zaglebieniu sie w ten temat dochodze do wniosku ze zaczne od czyscika wtryskow (do filtru). Co prawda zastosowalem ostanio do banku ale widze ze one malo co daja...

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Test

    Wyslane z dalekiej galaktyki przy uzyciu palcow

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd 2000r gasnie powyzej 2000obr
    Utworzone przez zenek2562 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 19:58
  2. [alfa 156] problem z drżącym silnikem oraz odpalaniem
    Utworzone przez bezdomny w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 14:18
  3. Problemy z odpalaniem, oraz gaśnięcie auta
    Utworzone przez _zambrotta_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 10:40
  4. Bella dostaje moc powyzej 3000 obrotow HELP
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 15:50
  5. Problem z kontrolka wtryskow powyzej 3500 obr. JTD
    Utworzone przez przemekj23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 22:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory