Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem ogólny. Prosze o pomoc.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    156 1.8 Twin Spark
    Postów
    2

    Unhappy Problem ogólny. Prosze o pomoc.

    Witam. Sytuacja a zarazem mój problem wygląda następująco :
    Kupiłem kilka tygodni temu Alfe 156 1.8 T.SPARK z instalacją LPG.
    Autko kosztowało mnie 6.5 tys zł.
    Przy zakupie, po wstępnych oględzinach autko wyglądało praktycznie idealnie, no moze po za progami, ale liczyłem się wtedy z kosztem zrobienia ich.
    Dziś zawitałem z moją Alfą do warsztatu w celu rutynowej kontroli i ewentualnych uszkodzeń, no i niestety wyszło tak ze do zrobienia mam :
    -Wachacze przód (góra i dół)
    -tylejki stabilizatora (przód i tył)
    -łączniki przednie
    -klocki wraz z tarczami
    -tulejki zwrotnicy wachacza
    -łożyska tył
    -wieszaki tłumika
    -linka i okładziny z ręcznego
    -amortyzatory tył
    -czyszczenie przepustnicy

    No i wiadomo jak to przy zakupie nowego auta to rozrząd i wszystkie płyny, filtry i oleje.

    Wiec nie wiem teraz co robić. Mechanik stwierdził ze to wszystko (licząc już rozrząd, płyty itd) będzie mnie kosztowało koło 5-6 tys. Jest to przecież praktycznie wartość samochodu.

    I teraz pytanie, robić czy sprzedać ? No i czy to faktycznie tyle kosztuje?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    A co zawieszenie ze złota Ci chce tam włożyć?

    Same wahacze to jakieś 1000zł. Klocki z tarczami policz sobie 300zł np. Rozrząd około 500zł + 200zł robota. Olej zależy jaki. Rozeznaj się w cenach na Allegro. Moim zdaniem nie powinieneś przekroczyć 4-4,5 tyś z robocizną i wszystkimi częściami.
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Chyba widziałeś co brałeś?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ja tam mechanikom nie wierze... sprawdź sam co naprawdę wymaga wymiany (poza tzw "pakietem startowym").
    Trzeba sobie uświadomić że to auto nie jest i już nigdy nie będzie nowe, a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

    Auto na podnośnik i sam sprawdź zawieszenie ew. udaj się do SKP w celu wstępnej diagnozy zawieszenia (amortyzatorów, bo z ze sprawdzeniem reszty w SKP jest zwykle problem).

    Polecam też sprawdzić innego mechanika jeśli nie masz żadnych zdolności manualnych.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    Patrz jak auto jezdzi. Poza rozrzadem mozesz zrobic hamulce oczywiscie. Stuka cos na nierownosciach studzienkach czy zarzuca autem? Jesli nie to nie rob bo najwidoczniej nie wymaga to jeszcze wymiany. Przepustnice sam mozesz sobie ladnie wyczyscic. Ja wymienialem wahacze, tulejki czy gumki na stabilizatorze dopiero oczywiscie jak zaczynalo cos stukac pukac. Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    156 1.8 Twin Spark
    Postów
    2

    Domyślnie

    Wlasnie ze nic nie czuc podczas jazdy. Nie rzuca samochodem, przy puszczeniu kierownicy jade prosto, nie slysze tez zeby cos sie tluklo.

    Hamulce tez wedlug mnie dzialaja bardzo dobrze.

    A jesli faktycznie jest tak jak ten mechanik mowi i nie zrobie tego teraz, to pozniej noe bedzie juz tylko gorzej ? Wieksze koszty i wiecej do zrobienia ?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    Moim zdaniem, gdyby to wszystko co wymieniłeś było do roboty, czuł byś podczas jazdy. Dobrze Ci tam ktoś wyżej poradził. Jedź do innego mechanika na sprawdzenie lub SKP. Ja bym nie inwestowała w ciemno. Na swoim przykładzie powiem, że kazali mi wymienić kiedyś maglownicę, a okazała się sprawna w 100%, winna pukania była poluzowana śruba. No, ale u nas co niektórzy mechanicy działają "klient zapłaci", więc potwierdź diagnozę jeszcze u kogoś innego.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Lotos
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    128

    Domyślnie

    jak nie widziałeś że klocki i tarcze zużyte to sie zapytam czy Ty w ogóle to auto oglądałeś ? czy zobaczyłęś że fajne z zewnątrz i kupiłes.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Dokładnie, albo nie obejrzałeś go przy zakupie, albo mechanik który sprawdzałauto przy zakupie był trefny i dogadany z sprzedającym albo ten obecny myśli że trafił na leszcza i coś zarobi.
    Rozwiązanie jest proste.
    - Hamulce- zrzucasz koło patrzysz ile jest tarczy (suwmiarka) klocki sprawdzisz na oko.
    - Wahacze- proste, stuka ? Jeśli nie to nie bierz do bani
    - Rozdząd- jeśli nie masz faktur albo paragonu po poprzednim właścicielu że robił go jakiś czas temu, obowiązkowo robić. Na gębę nie ma co wierzyć bo pewnego dnia możesz skończyćz paskiem rozrządu na ziemi
    - Łożyska- huczy ?
    - Wieszaki tłumika- wejdz pod auto i sprawdz czy gumy nie są porozrywane, jeśli są jedna guma kosztuje 9zł
    - Amortyzatory tył- jeśli wjedziesz w poprzeczną nierówność to auto po, długo się buja czy wjedziesz pach i auto stoi prosto ?
    - tulejki i elementy gumowe, na kanał wziąć jakiś łomik i posprawdzać czy są luzy.

    Jeśli okaże się że mechanik próbuje wyciągnąć kase a na to wychodzi patrząc na ceny to bym mu połamał nogi
    Ostatnio edytowane przez Lenix ; 02-07-2014 o 08:00

    ~ taka była piękna ! :C




  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Tak jak piszą koledzy najlepiej zbadać auto na stacji kontroli pojazdów. Badanie obiektywne, bo nikt tam nie ma powodu cię naciągnac na naprawy, a sprawdza ci hamulce, zawieche przeglądną fachowym okiem. Poza tym w czym jak w czym ale w alfie to czuć i slychac jak z zawieszeniem cos nie tak Ktory rocznik masz tej belli? Skąd jesteś?

Podobne wątki

  1. [159] ELM problem prosze o pomoc
    Utworzone przez maciek161 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 07:34
  2. Problem z LPG sekwencja !! Prosze o pomoc ..
    Utworzone przez lukasz28121993 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 13:42
  3. PROBLEM Z ROZRUSZNIKIEM. Prosze o pomoc..
    Utworzone przez pozngsm w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 15:04
  4. prosze o pomoc ,problem z ducato 2.8 tdi
    Utworzone przez gallonek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 11:19
  5. problem z centralka prosze o pomoc
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory