Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Urwany korbowód - jak naprawić?

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar andresoczko
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa 159 2008r. Sportwagon 1.9JTDM 120KM --- Alfa 156 2.0 TS 2000rok
    Postów
    10

    Domyślnie

    u mnie padła paneweczka tylko ale zrobiłem remoncik i jak na razie super... od remontu już 38tys.... odpukać
    zaraz rozrząd + wariator

  2. #22
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.9 JTDm '04
    Postów
    160

    Domyślnie

    Korbowód urwało, a żeby tego było mało, to jeszcze go wygięło. Panewka nr 1 była dość mocno przypieczona. W misie olejowej korbowód zrobił dziurę. Zawory pewnie też pogięte.
    Więc remont raczej nie ma żadnego sensu.

    Odnośnie rudej w mojej Belli - progi całe zdrowe, trochę rdzy jest na podłodze, ale tam wystarczyłoby wspawać kawałek nowej blachy 20x30cm. Reszta podłogi w dobrym stanie.
    Jakiś specjalny mój egzemplarz może nie jest - fajny kolor (Blue Cosmo), fajne skóry (granatowe), deska w Carbonie + zegary od Sportpacka, nakładki na progach od sportpacka i to w sumie tyle. Pozbywać się jej byłoby mi szkoda, szczególnie, że raczej dużych pieniędzy za nią nie wezmę. Samochód może nie jest mi jakoś pilnie potrzebny "na już", bo mam drugi, zastępczy, ale zanim bym sprzedał obecny to minie sporo czasu, a zanim kupię drugą minie jeszcze więcej (już raz w końcu przechodziłem przez poszukiwania ogarniętej 156).
    Wygląda na to, że będę poszukiwał jakiegoś anglika albo normalnej alfy z walniętym np. tyłem, żeby można było uruchomić silnik i zrobię swapa. Pewnie to też mi zajmie sporo czasu...

  3. #23
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem czego się tak bardzo boisz przy remoncie silnika.
    Korbowód kupisz tanio. Remont głowicy to też nie majątek. Ważne czy wał da się uratować. No i najważniejsze w jakiej kondycji są tłoki i cylindry.
    Miska olejowa też pewnie używka do kupienia bez problemu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 23:27
  2. Korbowód
    Utworzone przez wojsaw w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 21:09
  3. [156] Urwany korbowód
    Utworzone przez sierpek1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory