Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Lewa piasta przód

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD (85kW) 2002 rok
    Postów
    17

    Domyślnie Lewa piasta przód

    Witam
    Pytanko...Czy oprócz buczenia(wycia)łożysko piasty daje jakieś oznaki zużycia? Mam problem do zlokalizowania co mam do wymiany. Oprócz wycia powyżej prędkości 60km/h, to na skręcie czuje lekkie bicie na kierownicy. Co to może być?Może któryś przegub?

  2. #2
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Podnieś auto na lewarku i spróbuj czy koło ma luz na łożysku albo własnie na piaście. Ona też może być wywalona.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Ja miałem wymienione łożysko z przodu (buczało), a mimo to przy podnoszeniu i nawet wciskając na podnośniku gaz nie było specjalnie dowodów, że to akurat to łożysko. Proponuję dokładnie wsłuchać się przy jeździe.

  4. #4
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście, że tak. Ale jak kolega ma już nawet bicie na kierownicy, to powinien już jakiś luz wyczuć.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GrzegorzAlfa
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    156 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    74

    Domyślnie

    Przy aucie podniesionym na lewarku, koło się rusza w płaszczyźnie poziomej. Jak chwycisz od góry i od dołu koło i zaczniesz ciagnąć i pchać to będzie czuć ruch. Przerabiałem temat z prawym kołem wymiana łożyska załatwiła sprawę

  6. #6
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Ja w innym samochodzie niż AR, gdy prawe łożysko z przodu konało, duża różnica w "buczeniu" występowała przy ruchach kierownicą podczas jazdy - od "ciszy" do "masakry"
    Wtedy to było ewidentnie łożysko.
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD (85kW) 2002 rok
    Postów
    17

    Domyślnie

    A więc sprawa rozwiązana. Po wymianie łożyska piasty koła lewy przód cisza. Zrobiłem 1tyś km i cisza. Ale faktycznie objawy to przy skręcie w prawo lekko drżała kierownica i buczenie powyżej predkości 70km/h(Chociaż to nie reguła zpewnościa) Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GrzegorzAlfa
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    156 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    74

    Domyślnie

    Regułą to to nie jest, bo u mnie zero bicia na kierownicy było tylko te złowieszcze buczenie, najpierw tylko przy przyspieszaniu, potem, wraz ze zużywaniem się łożyska przy jeździe na luzie, przy skręcaniu kierownicą w prawo podczas jazdy i finalnie przy jeździe z prędkością 50km/h. Roboty z nim nie mało, bo cholerstwo było tak zapieczone, że bez majzla się nie dało ale po godzinie walki zwłoki łożyska leżały już na ziemi, także tragedii nie było

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Czy odgłos konającego łożyska może być inny niż buczenie? Miałem kiedyś inny samochód i wymieniłem łożysko właśnie przez to buczenie. Teraz słyszę pisk (jakby metal tarł o metal). Przy hamowaniu, nawet delikatnym ten pisk ustaje. Na początku słychać było ten pisk tylko przy jeździe na wprost, wystarczyło delikatnie ruszyć kierownicą by ustał. Jednak przy jeździe na wprost pisk powracał. Teraz już nawet przy delikatnym ruszaniu kierownicą w lewo lub w prawo przy prędkości 70-80km/h ten pisk nie ustaje. Dodatkowo zaznaczę, że gdy jest gorąco na zewnątrz to pisk jest o wiele głośniejszy niż w chłodniejszą porę np. w nocy, albo w deszczu. Klocki hamulcowe wymieniałem kilka miesięcy temu, więc to nie ich wina.

    Wygląda to na zużyte łożysko. Dziwne tylko, że piszczy a nie buczy

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8ts 144km
    Postów
    80

    Domyślnie

    sprawdź czy nie masz jakiegoś syfu na tarczy - u siebie miałem takie same objawy jakiś czas temu. Klocek nie przywierał całą powierzchnią i na tarczy wytworzył się pierścień z rdzy. W chwili gdy klocek się dociera i zaczyna łapać cały zaczepia o rdze i pojawia się piszczenie. Wysoka temperatura - rozszerzalność cieplna itd. powoduje że objawy się nasilają. U mnie kilka ostrych hamowań i delikatne czyszczenie pomogło.

Podobne wątki

  1. Przednia lewa piasta. PILNE
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 20:26
  2. [GTV] Zwrotnica piasta lewy przód GTV 2.0 V6 TB
    Utworzone przez rkoczen w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 08:45
  3. [146] Piasta koła przód? luz
    Utworzone przez coachu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory