Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Przedkaźnik VDC ? - to samo co ABSu? (jak odłączyć VDC?)

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie Przedkaźnik VDC ? - to samo co ABSu? (jak odłączyć VDC?)

    Ponieważ w 156 2,5 2004 jest VDC(ESP) a nie ma wyłączenia go guziczkiem (btw. - zwykłym hyundaiu i30 jest, a w "marce ze sportowym tradycjami" sobie zapomnieli , ech... )
    Więc słyszałem, że można deaktywować ten system (niestety tylko z ABS jednocześnie ale trudno) wyjmując jego bezpiecznik (są jeszcze sposoby z zaciąganiem ręcznego, ale wolałbym jakiś namacalny sposób). Oczywiście do zastosowania w warunkach poza drogami publicznymi.

    Jednak w tabelce w instrukcji nie widzę bezpiecznika do VDC.
    Jest za to ABSu - nawet dwa - jeden na akumulatorze (60A) i drugi w skrzynce bezpieczników w kabinie (10A).
    Moje pytanie - czy ktoś z Was deaktywował czasowo te systemy, i którym z w/w bezpieczników?

    Znalazłem w archiwum wątek w którym Kolega Belfer pisał o tym bezpieczniku nad akumulatorem. Więc to pewnie ten, ale czy ktoś jeszcze go wyjmował ?

    I czy to prawda (empirycznie, nie typu - podobno działa) - że po włożeniu na miejsce wyjętego wcześniej bezpiecznika, błędy same się wykasują i oba systemy znów zaczną działać ? Czy nie trzeba examinerem coś z tym robić później?
    Bo ogólnie chcę i ABS i VDC mieć, a zwłaszcza ABS, ale na jakieś specjalne okazje mieć sposób na czasową deaktywację.
    Z góry dzięki za podpowiedzi!

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tak ten bezpiecznik wyłączy VDC. Potem wystarczy włożyć i system sam się odnajdzie.

    Zadymił diesel!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Tak ten bezpiecznik wyłączy VDC. Potem wystarczy włożyć i system sam się odnajdzie.
    A jak to się ma do działania rozkładu sił hamowania - bo szczerze wyciągałem go aby pozbyć się ABS niestety ponieważ autem jeździ też druga połówka szybko wrócił na miejsce. Miałem wrażenie, że zbyt mocno brał tył przez co potrafiło zarzucić tyłkiem. I o ile było to fajne jak ktoś wiedział o tyle żona mogła się niemiło zdziwić podczas hamowania.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    A jak to się ma do działania rozkładu sił hamowania
    EBD też nie działa.


    Zadymił diesel!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    156 2.4 JTD
    Postów
    123

    Domyślnie

    łatwiej chyba wypiąć wtyczkę przy lewym przednim kielichu idzie wiązka.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja miałem kiedyś wyłącznik na kablu pociągniętym od tego bezpiecznika. Niestety poza całą masą błędów na desce przeszkadzało mi nierówne hamowanie. Jak już kolega wcześniej wspomniał, jeśli jeździ nią ktoś mało obeznany z dynamiką auta i niezbyt kontroluje poślizgi to lepiej nie wyłączać tych systemów, bo mimo mniejszej siły hamowania tyłu można się poczuć, jak na zaciągniętym ręcznym. Wyłącznik pozwala sobie na chwilę wyłączyć "wspomagacz" VDC i to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ja miałem kiedyś wyłącznik na kablu pociągniętym od tego bezpiecznika. Niestety poza całą masą błędów na desce przeszkadzało mi nierówne hamowanie. Jak już kolega wcześniej wspomniał, jeśli jeździ nią ktoś mało obeznany z dynamiką auta i niezbyt kontroluje poślizgi to lepiej nie wyłączać tych systemów, bo mimo mniejszej siły hamowania tyłu można się poczuć, jak na zaciągniętym ręcznym. Wyłącznik pozwala sobie na chwilę wyłączyć "wspomagacz" VDC i to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
    Tak jest, na drogi i na codzien jak najbardziej nie mam zamiaru niczego deaktywować. Tylko na spec okazje poza drogami kilka razy w roku.
    To może ta wtyczka póki co (jak ją odnajdę), a w przyszłości jak mi się spodoba to wyłącznik.
    Dzięki za odpowiedzi, troszkę miałem nadzieję, że pojawił się sposób na samo VDC, ale widać nic z tego.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No i wypróbowałem - odkręcając bezpiecznik 60A nad akumulatorem.
    Faktycznie gąszcz kontrolek i komunikatów typu avaria wszystka sistema, jedź do officina itp.
    I faktycznie - na drogi niech nikt tego nie robi!
    I faktycznie nic dziwnego że jest nakaz stosowania ESP.
    Poza drogą (na torze Jastrząb) odłączyłem i pojeździłem kilkanaście kółek bez systemów i 2 razy mnie obróciło 360stopni w tym raz po mocnym hamowaniu niemal na wprost, tylko na lekko skręconych kołach, a w większości tyłek uciekał przy przyhamowaniu w zakręcie czy już po odjęciu gazu. Fakt, opony na dokończeniu już miałem i było mokro, no i chciałem wywołać te poślizgi ale i je kontrolować/niwelować od razu (ale tak samo porównawczo jeździłem wcześniej i później z założonym bezpiecznikiem).
    I faktycznie po założeniu bezpiecznika z powrotem kontrolki pogasły już po przekręceniu kluczyka, nie trzeba nawet pojechać kawałka. Ale pojeździłem jeszcze sporo żeby być pewnym że działają systemy na powrót działały i nie było mowy o bączku.
    Nie działał ABS i VDC , co do korektora siły hamowania nie wiem, raczej wciąż przód zdecydowanie mocniej hamował tak jak normalnie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 18:53
  2. [MiTo] ESP i inne wspomagacze - jak odłączyć?
    Utworzone przez kas602 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 16:05
  3. [Brera] Jak prawidłowo odłączyć i podłączyć akumulator?
    Utworzone przez pafka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 12:45
  4. Jak odłączyć ABS, VDC?
    Utworzone przez twardy w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 18:52
  5. Jak odłączyć webasto? Gdzie naprawić Poznań?
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2009, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory