Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nagrzewanie tylnego koła po zmianie piasty!!! Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Exclamation Nagrzewanie tylnego koła po zmianie piasty!!! Pomocy

    W poniedziałek wymieniłem łożysko w tylnym kole. Stare huczało jak samolot a nowe no cóż też huczy ale nie wiem czy to łożysko czy coś innego. Przejechałem 300 kilometrów i nie wiem co robić, koło się grzeje o wiele bardziej niż pozostałe. Dziś wracając z pracy 35 km koło było tak nagrzane jak cieply grzejnik, drugie też było ciepłe ale dużo mniej.
    Moje pytanie co może powodować huk nie taki jednostajny jak z samolotu tylko nie równe i w miarę głośne.
    Łożysko na drugim kole jest raczej w dobre bo nie wydaje żadnych odgłosów i koło kręci się bez żadnych oporów.
    Pytanie drugie co może powodować nagrzewanie koła. Przed wymianą łożyska nie było takiego objawu. Tłoczki przesmarowałem dodatkowo przy wymianie łożyska.

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

  2. #2
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Z tyłu wymienne jest łożysko łącznie z piastą. Więc jak dałeś dobre, to musi być O.K.
    Pozostaje chyba do sprawdzenia układ hamulcowy w tym kole.
    A jak dokręcałeś to łożysko? Nie przesadziłeś?
    Ostatnio edytowane przez syfon ; 16-08-2014 o 09:14

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Hexinio11
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Ostroszowice
    Auto
    156 SW 1.9 16v 2005
    Postów
    55

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie zacisk hamulcowy i linki. U mnie z tyłu jak padł zacisk to można go było normalnie do końca wkręcić i bez problemu się cofał. Lecz gdy naciskam hamulec to zacisk hamuje lecz już nie cofa, trzeba go uderzyć delikatnie młotkiem. Nie pomogła wymiana płynu czyszczenie zacisku, prowadnic, itp.. Zwróciłeś uwagę na kolor tarczy hamulcowej?

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Robertonsky@gma
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    UK
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v24, W-168 , Vectra 1.9 150
    Postów
    139

    Domyślnie

    Jeszcze może być wina przewodu elastycznego, gdy stary.... To pęcznieje w środku i nie puszcza ciśnienia z powrotem, lub staje się to bardzo powoli.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    łożysko wymieniałem całe z piastą SKF. Dokręcałem do oporu, Nie wydaje mi się by można było do za mocno dokręcić. Łożysko składa się z tulei która nachodzi na wianuszek w łożysku i ona trzyma dystans. Chyba, że się mylę. Jeśli tak to jaki jest moment na kluczy by właściwie go dokręcić? Linki mam nowe półtorej roku temu wymienione. Tarcza ma normalny kolor - nie jest przegrzana. Nadmienię, że ten objaw nagrzewania pojawił się dopiero po zmianie piasty. Na pewno zamieniłem klocki hamulcowe. ten co był od środka koła to dałem go na zewnątrz i drugi na odwrót. Ten od zewnętrznej strony był nieco cieńszy i uznałem, że go dam od środka by go wyrównało. W poniedziałek zmienię je jak były wcześniej i zobaczę czy objawy zniknęły.
    Jeśli któryś z Panów może i Pań zna moment na kluczu dynamometrycznym by dokręcić piastę to proszę o info.
    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez Pati&Grzesiek ; 16-08-2014 o 21:21

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    300 Nm. A z klockami to SIĘ NIGDY NIE ZAMIENIA MIEJSCAMI!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. [156] Wymiana piasty kola tylnego a ABS
    Utworzone przez mokry w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 23:43
  2. Wymiana łożyska piasty koła przód
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 21:02
  3. Wymiana piasty koła - jaki gwint???
    Utworzone przez Annik w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 21:11
  4. (166) POMOCY!!!! Huczenie koła tylnego.
    Utworzone przez Arek760 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory