Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 156 FL programowanie immo oraz centralnego zamka

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie 156 FL programowanie immo oraz centralnego zamka

    Witam,
    Zdaję sobię sprawę, że podobnych tematów jest na forum milion (i wszystkie przeczytałem) lecz nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

    Mój problem wygląda tak:
    Auto to Alfa 156 2005r. Posiadam do niego kartę kodową.

    Mam jeden oryginalny klucz scyzoryk (CODE3 z tego co doczytałem). Jest on w pełni sprawny. Niesprawny jest za to odbiornik centralnego zamka w bagażniku (podaje sygnał na centralkę alarmu oraz bagażnik ale nie otwiera/zamyka drzwi). Zakupiłem więc drugą identyczną centralkę lecz oczywiście nie działa teraz w ogóle gdyż trzeba ją zaprogramować.

    Kupiłem też drugi identyczny kluczyk (używany) gdyż miłoby było mieć zapasowy. Grot jest czysty więc dorobienie tego to nie problem pozostaje immo i pilot.

    I teraz pytanie jak to wszystko zrobić? Czy całość w ASO mi ogarną za jakieś normalne pieniądze, czy może szukać magików?


    z góry dzięki za odpowiedzi
    pozdrawiam
    Kuba
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dorobienie jednego kluczyka to koszt ok 580 zł i do tego karta kodowa 80 zł czas realizacji 2-3 dni. Podobno same programowanie 150 zł. Najlepiej zadzwoń do nich,to Ci powiedzą.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Kolego bo mi się przypomniało - próbowałeś zakodować centralny zamek ten sprawny z twoim kluczykiem przy pomocy ALFAOBD? Bo on ma taką możliwość. Z immo nic nie zrobisz.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Widzę tutaj kilka kwestii do wyjaśnienia. Po pierwsze skąd pewność, że kluczyk jest sprawny? Badał go ktoś pod względem prawidłowego sygnału przy zamykaniu/otwieraniu auta? Może być tak, że sygnał jest tylko po wciśnięciu guzika od bagażnika a reszta nie działa. Mój kiedyś nawet migał ale mikrostyk był już na wykończeniu i po zmianie wszystko zaczęło działać. Jeśli rzeczywiście centralka siedzi to już bardziej skomplikowana sprawa ale podejrzewam, że wtedy nie wysyłała by sygnału wybiórczo. Po drugie piszesz o Immo a to można obejść montując pestkę pod kierownicę i nie musisz nic programować. Wiem, że wtedy Ci odpalą każdym kluczykiem ale muszą mieć grot. Wątpie, żeby rozgarnięty złodziej zadał sobie tyle trudu dla 156 Jeśli by się okazało, że centralka jest ok to wtedy dopisujesz ten używany klucz do twojego auta poprzez MES lub FES lub AlfaObd i po sprawie.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Cytat Napisał perek16 Zobacz post
    karta kodowa 80 zł
    Kartę kodową posiadam
    Cytat Napisał perek16 Zobacz post
    Podobno same programowanie 150 zł
    Pytanie czy mogą to przeprowadzić na używanym kluczyku czy tylko na nowym, "pustym"
    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Kolego bo mi się przypomniało - próbowałeś zakodować centralny zamek ten sprawny z twoim kluczykiem przy pomocy ALFAOBD? Bo on ma taką możliwość. Z immo nic nie zrobisz.
    jaboleq a o tym nawet nie wiedziałem. Sprawdzę
    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Po pierwsze skąd pewność, że kluczyk jest sprawny?
    Ponieważ załącza/wyłącza alarm. Zresztą przetestowałem samą centralkę i podaje jakieś szczątkowe napięcie na cetralkę od centralnego zamiast masy więc problem leży tylko w niej.
    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Po drugie piszesz o Immo a to można obejść montując pestkę pod kierownicę i nie musisz nic programować
    Druciarstwa nie praktykuję
    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    dopisujesz ten używany klucz do twojego auta poprzez MES lub FES lub AlfaObd i po sprawie.
    Mówisz o immo czy o pilocie?
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Special Veloce
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Hollandia
    Auto
    159 SW TBi TI Rosso Competizione
    Postów
    17

    Domyślnie

    Prawdo podobnie wiele tu tesz nie wiedzą.

    Jak chcesz ze drugi klucz działa jak original to czeba załatwić nowy transponder czysty i nowy czhipy w kluczach tylko wtedy fachowiec potrafi zaprogramować drugi klucz pod kompem.
    Czeba dobrze szukać na takie koleś kutry to potrafi.
    Taki handel zrobili że przez alfa tylko przed programowany pod komputer nadwozia mogą go za programować z examinerem innacej się nie da zameldować nowy klucz w sterowniku.
    Czyli albo fachowiec to potrafie za jakieś 150 zł pregotowac i wtedy bendzie gotowe do zameldować w komputerze.

    Mam nadzieję że jakoś wytrzymaćłem

    Pozdrawiam
    Arthur

    Aha lub płacić te 600 zł u dealera

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - proszę zwrócić uwagę że to CODE-3.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli rzeczywiście kluczyk daje dobry sygnał a centralka jest padnięta to trzeba było ją dać komuś do sprawdzenia. Kupiłeś już części i teraz pytasz o możliwość podłączenia/zakodowania...?! Według mnie trochę odwrotna kolejność. Immo w przy Code 3 to dość ciężki temat i dlatego wolał bym naprawiać centralkę z bagażnika, niż wydawać pieniądze w ciemno.
    Niby czemu pastylka immo pod kierownicą do druciarstwo? Jedyny mankament to możliwość łatwiejszego odpalenia przez złodzieja ale to tylko teoria... Co jest lepsze/rozsądniejsze? Posiadanie tylko jednego kluczyka z pestką w środku czy dwóch, które odpalają i otwierają auto bo pestka jest pod kolumną kierowniczą o czym wie tylko właściciel? Kluczyk można dopisać tylko jako pilot. Jeśli masz jedną pestkę Immo to możesz dokodować kilka kluczyków/pilotów ale pestka musi być podczas kodowania przy odbiorniku Immo. Ewentualnie jeśli masz dwa kluczyki, które są uszkodzone to kupujesz inne dwa od tego samego modelu auta i przekładasz do nich transponder. Potem kodujesz za pomocą programu wcześniej wspomnianego i wszystko działa.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Przelutowałem scalaka z mojej centralki do tej zakupionej i centralny zamek zaczął chodzić więc coś było uszkodzone w mojej. Więc teraz mam jeden, oryginalny kluczyk w pełni sprawny, oraz drugi w którym muszę zakodować i immo i pilota. Będę kombinował i dam znać za jakiś czas jak cała akcja się zakończyła
    pozdrawiam
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    Ja mam pytanie gdzie kartę kodową za 80zł dają?
    Czarna 156 2004r

Podobne wątki

  1. [156] Montaż centralnego zamka
    Utworzone przez charlie_karol w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 17:56
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 07:45
  3. Programowanie centralnego zamka
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 10:49
  4. Programowanie pastylki immo - AR 147 - pilot z diodą.
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 07:17
  5. Programowanie pilota centralnego - kto się podejmie?
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory