Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Ar 156 jako pierwszy samochód

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    juz nei rpzesadzaj bo to zabrzmiało jakby do wymiany był komplet co miesiąc. Ja na komplecie TRW przejechałem dobrych kilka lat. Po polskich drogach. także nie ma co panikować. Teraz mam górne wahacze wsadzone Fasta i już ponad rok smigam i nic nie puka. Tragedii nie ma..
    dokładnie ja dopiero po 4 latach zacząłem cos tam wymieniac bo zaczeło stukac. duzo zalezy jakie masz felgi ja na 15" długo jezdziłem bez wymiany czegokolwiek no oprocz łączników stabilizatora koszt 50 zł jeden

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Na oryginalnych dolnych wahaczach ludzie robią ponad 150 tys. km i dalej nie ma stuków, luzów (choć guma straciła już swą sztywność).

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ludi_72
    Dołączył
    08 2014
    Postów
    18

    Domyślnie

    Czyli brać i dbać tak? Zastanawia mnie jedno. Ludzie sprzedają Alfki po 6k ale dlaczego? I jakbym na taka się zdecydował to ile trzeba byłoby dołożyć do takiej. Dodam, ze interesują mnie Alfki kombi^^

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Poczytaj na forum jak ludzie kupili w niby okazjonalnych cenach a potem płaczą na forum ze nie wiadomo od czego zacząć naprawę. Wolałbym osobiście kupic w normalnej cenie ale zadbanego niż w cenie która znacząco odbiega od sredniej za dany model/rocznik niz potem miesiacami dochodzic co tu jeszcze naprawic, chyba ze jestes mechanikiem i znasz sie na robocie to prosze bardzo

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ludi_72
    Dołączył
    08 2014
    Postów
    18

    Domyślnie

    Nope jestem fatalnym laikiem w tych spra Wach chociaż właśnie na Alfie chciałbym się podszkolić^^ z tego co czytam to na alfie dobrze sie uczyć mechaniki

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Kolego alfa psuje się jak każde inne auto. Jak ma przejechane setki tys. kilometrów to wiadomo że trzeba powymieniać zużyte elementy. Alfy należą przeważnie do tej grupy aut z dużymi przebiegami. Te okazyjne po 6k są właśnie takimi, w których właściciele nic nie robili "bo nie przeszkadzało". Jeżeli dbasz o samochody i chciałbyś mieć w takim stanie wóz żeby nie bać się wyjechać w dłuższą trasę to niestety ale będziesz musiał trochę kasy włożyć w taką alfę. Pamiętaj że alfa nie lubi tanich zamienników. Często trzeba się udać do aso na zakupy wcale nie tanie. W swoją alfę po zakupię włożyłem ponad połowę jej wartości bo wymagała dopieszczenia mechaniki, a kupiłem ją dlatego że ma blachę w bdb stanie beż żadnych dziur. Taką alfę warto kupić bo mechanikę można szybko ogarnąć, a blacha to już zabawa w g...ie.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ja kupilem okazyjnie swoja 156. Tylko wziolem kompa z soba kolege ktory ogarnia blacharsko mechanicznie no i kupilem. I wiecie co taka rada.

    Benzyniak :

    1. Wymagluj sprzedajacego jak eksploatowal samochodzik.
    2. Jaki olej lal i co ile km.
    3. Czy wariator byl wymieniany (przy odpaleniu wsluchaj sie w silnik czy nie zaklekocze jak diesel) bd wiedzial czy wariat do wymiany
    4. Zobacz na miskie olejowa czy nie byla klejona, albo nowa uszczelka. Zapytaj czy panewki nie byly przypadkiem wymieniane. Niekiedy sprzedaja samochody bo uwalil panewki i same je wymienil bez remontu gory, okolo 1000 do 2000 tys km odezwa sie (ale to bez reguly jest bo moze mowic prawde).
    5. Odpal autko niech pochodzi z 15, 20 mint przejedz sie sprawdz zawieszenie, skrzynie i reszte. Dodaj gazu czy cos metalicznie nie stuka oczywisice juz na rozgrzanym silniku.

    Jak silnik ok mozna brac, do umowy kupna sprzedazy spiszcie po wzajemnej akceptacji oswiadczenie albo cos w podobie ze autko jest sprawne i ze do miesiaca jezeli nic nie wyjdzie z silnikiem to sprzedajacy albo pokryje koszty remontu albo zwraca ci kase a ty mu auto. Oczywisice spis ma byc tylko na te czesci ktore moga byc wada ukryta przez sprzedajacego bez haczyka dla sprzedajacego i kupujacego. Nawet jesli gosc cos kreci odejsc i szukac dalej.

    Alfy to wspaniale autka, zadbasz bedzie ci mruczec jak kobieta w lozku :-)

    Wyklepane z dalekiej Galaktyki :-)

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludi_72 Zobacz post
    Liczne na pomoc^^

    musisz wiedzieć że model 156 ma jedną dużą wadę , progi i podłoga gniją jak w polonezie , tak więc będzie to auto na jakieś 2-3 lata bo później na szrot , albo remont blacharski ;

    miałem 6 lat 156 fl jtd 16v 2004r z PL salonu i bardzo fajne było , lubiłem to auto , ale cieszę się że pozbyłem się tego na czas póki coś warte było , właśnie z powodu słabych blach , taka prawda niestety , co jeszcze ciekawsze , starsze alfy 146 mają lepiej zabezpieczone progi niż nowsza 156 , wiem bo mam 146 - która ma u mnie dożywocie
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludi_72 Zobacz post
    Czyli brać i dbać tak? Zastanawia mnie jedno. Ludzie sprzedają Alfki po 6k ale dlaczego? I jakbym na taka się zdecydował to ile trzeba byłoby dołożyć do takiej. Dodam, ze interesują mnie Alfki kombi^^
    są i po 4tys ,a dlatego takie tanie ,bo przeważnie podłoga i progi do roboty ,często bywa,że i wiele innych spraw jest do roboty,wymiany czy też poprawy, także nie ma czegoś takiego jak okazja,bo jeżeli ktoś wierzy w okazje to jest naiwnym człowiekiem(nikogo tu z forum nie nazywam naiwnym)
    nie zawracaj sobie głowy tymi alfami za 5 tyś ,bo będziesz miał siwe włosy od nerwicy ,którą będzie przechodzić aby doprowadzić do stanu użytkowania.Wiem co mówię,bo znam wiele osób które to przechodziło w tym ja.
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 30-08-2014 o 10:12

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Dereza nie zgodze sie :-) bo ja kupowalem autko przykladowo z stanem blacharskim ok a do wymiany przeplywomierz i sonda. Sprzedawca nie umial sobie z nia poradzic i jest umnie juz 2 rok moja 156 1.6 ts. Wlasnie wymienilem olej w niej az milo :-) i jezdzi. A naprawde guziki dalem za nia....

    Niemiec plakal jak sprzedawal pierwszemu wlascicielowi w Polsce hahaha :-)

    Wyklepane z dalekiej Galaktyki :-)

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  2. Pierwszy samochód AR 156 2.0TS
    Utworzone przez Kosa911pl w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 00:02
  3. Alfa Romeo jako pierwszy samochód. Czy to dobry pomysł ?
    Utworzone przez mikerk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 16:14
  4. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22
  5. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory