Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Głośna praca JTD

  1. #1
    adrianzdyk
    Gość

    Domyślnie Głośna praca JTD

    Witam.

    Mam pewien problem z silnikiem 1.9 jtd105 . Silnik działał bez zarzutu, cechowała go miękka i cicha praca, aktualnie pracuje twardo i głośno, jak stary niezagrzany diesel.
    W aucie został wymieniony czujnik położenia wału korbowego,oraz wymienione koncówki wtryskiwaczy, niestety nie przyniosło to poprawy pracy silnika, dalej pracuje twardo i głośno.

    Odczytałem parametry pracy silnika prostym interfejsem euroscan:
    Actual Egr 1%
    Intake air Quantity 453,5mg/i
    Pre injection timming 9,10 deg
    Fuel Pressure 1,3V
    Baro Pressure 990 mbar
    Air Temp 27stC
    Batttery Voltage 13,51V
    Bost Control 0,00%
    Fuel Presure 304,3 bar
    Fuel pressure regulatror 16,81%
    Fuel pomp ON
    Bost pressure 1002 mbar
    Pre injection time 0,250 ms
    Engine speed 850 obr/min

    Jeszcze nie sprawdziłem rozrządu, aczkolwiek pasek jest naprężony wiec wykluczam przeskoczenie. Czy ewentualne zerwanie klina na kole wałka rozrządu, lub przy kole pasowym może powodować takie efekty?? Czy raczej jest toi kwestia elektroniki sterującej silnikiem. Będę wdzięczy za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    kolego u mnie taka głośna praca silnika byla przez uszkodzone kolo pasowe dwumasowe, istny stary diesel, podejrzewalem wszystko, lacznie z zaworami. Okazalo sie ze to wlasnie to kolo.Jedz na kanal sciagnij prawe kolo,paski o odkrec kolo pasowe walu, od wewnetrzej strony jest ono na takim jakby sprzegle ( odlew z gumy ) jesli jest popekane i ponadrywane to masz wydatek rzedu 200-250zł do 2,4 300-350. te kola robi tylko firma DAYCO i takowych szukaj w serwisie za ta czesc ktora jest logowana przez AR wolaja 450zł do 2,4 550zł. Wiec jesli chcesz byc pewien czy to napewno to, czeka Cie kanal, nie ma tam duzo pracy, max 30 minut i wszystko jasne...

  3. #3
    ViP Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Zdzieszowice
    Auto
    AR
    Postów
    102

    Domyślnie

    Koło pasowe jak zaczyna siadać to najbardziej słychać po dłuższym postoju, słychać głośne metaliczne dźwięki.
    U mnie po wymiane teraz jest cicho.

  4. #4
    peq_88
    Gość

    Smile

    Miałem podobny przypadek. Głośna praca a raczej klekot silnika na niskich obrotach rzędu 800-1500. Dodatkowo odgłos narastał w przypadku włączenia klimatyzacji, włączenia świateł, lub kręcenia kierownicą. Jednym słowem wszystko co powodowało dodatkowe obciążenie koła pasowego. Wczorej wymieniłem koło pasowe w którym guma amortyzyjąca drgania była popękana. Dodatkowo musiałem wymienić łożysko napinacza bo też miało dość spory luz. Po tych wymianach wszystko jest ok. Nic nie stuka nic nie puka. odpukać

  5. #5
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Ja gdzieś czytałem kiedyś o głośnej pracy, to koledzy pisali o uszkodzonym łańcuchu pompy olejowej. Ogólnie było kilka tematów na ten temat.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    Ja gdzieś czytałem kiedyś o głośnej pracy, to koledzy pisali o uszkodzonym łańcuchu pompy olejowej. Ogólnie było kilka tematów na ten temat.
    to co napisałeś dotyczy 2,4
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianzdyk Zobacz post
    problem z silnikiem 1.9 jtd105 . Silnik działał bez zarzutu, cechowała go miękka i cicha praca, aktualnie pracuje twardo i głośno, jak stary niezagrzany diesel.
    Cytat Napisał Michal166 Zobacz post
    kolego u mnie taka głośna praca silnika byla przez uszkodzone kolo pasowe dwumasowe
    Witam,pytam z czystej ciekawości technicznej (lubie wiedzieć i interesuje sie troche mechaniką;-) ) Jaki związek bedzie miało głośne "klekotanie" JTD z kołem pasowym??? Jak kolega adrianzdyk opisał,wydaje sie że "klekotanie" pochodzi od np. złego ciśnienia wtrysków,błedu sterowania wtryskiem,zły czas wtrysku... itp. itd. Czy z koła pasowego w 1.9 JTD jest sterowany któryś z tych parametrów.A może po prostu jest to "klekotanie" mechaniczne,znaczy obijanie sie luźnych części o siebie (rozwarstwienie gumy koła pasoweg) Nie wiem ale założycieltematu wspomniał że wcześniej chodził miekko a teraz "twardo klekocze"... więc...

Podobne wątki

  1. 1.9 jtd głośna praca
    Utworzone przez kubals w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 19:32
  2. Głośna praca wentylatorów
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 21:39
  3. 2.4JTD i głośna praca?
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 16:06
  4. głośna praca silnika
    Utworzone przez chudy w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 09:46
  5. Głośna praca
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory