Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Zbieżność tyłu - prawe koło poza zakresem

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie Zbieżność tyłu - prawe koło poza zakresem

    Hej,

    mam problem z ustawieniem zbieżności. Auto to 2.5V6 przed FL, zawieszenie obniżone na bilsteinach B6. Wymieniony komplet wahaczy górnych i dolnych, drążki kierownicze i końcówki, łączniki, z tyłu wahacze poprzeczne i łączniki.

    Tylne lewe koło ustawione bez problemu, przód również niestety prawe tylne koło poza zakresem. Najwięcej jak udało się wyciągnąć to -0o41' i koło nawet na oko jest zbieżne (tył koła wystaje).

    Kupiłem dzisiaj nową śrubę z mimośrodem w ASO, wymienię ale czuję że nie tędy droga. Tylna śruba trzymająca wahacze przy zwrotnicy jest prosta. Wizualnie zwrotnica również OK. Gdzie szukać problemu?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Tylna śruba trzymająca wahacze przy zwrotnicy jest prosta. Wizualnie zwrotnica również OK. Gdzie szukać problemu?
    Wyciągałeś ją aby to potwierdzić? Bo na oko nie sprawdzisz tego
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To raczej niemożliwe, ale na wszelki wypadek sprawdź, czy poprawnie zamontowano wahacze poprzeczne - one różnią się długością - każda para dla jednego koła składa się z wahacza krótszego i dłuższego.
    No i zmierz wszystkie wahacze poprzeczne - może masz jakiś wadliwy egzemplarz i jest za długi lub za krótki w stosunku do pozostałych.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 08-09-2014 o 19:26

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Wyciągałeś ją aby to potwierdzić? Bo na oko nie sprawdzisz tego
    Wyciągałem osobiście. Sprawdziłem, jest prosta ale nie wiem jak musiałaby być krzywa żeby aż tyle brakowało.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    To raczej niemożliwe, ale na wszelki wypadek sprawdź, czy poprawnie zamontowano wahacze poprzeczne - one różnią się długością - każda para dla jednego koła składa się z wahacza krótszego i dłuższego.
    No i zmierz wszystkie wahacze poprzeczne - może masz jakiś wadliwy egzemplarz i jest za długi lub za krótki w stosunku do pozostałych.
    Wszystko wymieniałem sam - wszystko dobrze zamontowane. Odwrócenie tylnych spowodowałoby, że auto nie ruszy z miejsca - to jest 3cm różnicy długości.
    Wahacze teknorot, obie pary poprawne. Problem z tyłem miałem przed wymianą i również z prawym kołem, ale wtedy tuleje były tak wybite że regulacja nie miała nawet sensu. Poprosiłem o ustawienie krzyżowe z przodem żeby nie darło opon i tak dojeździłem do wymiany całej zawieszki. Myślałem, że to wina luzów na tulejach ale problem leży gdzieś indziej.
    Ostatnio edytowane przez dcfan ; 08-09-2014 o 19:31 Powód: Dodano

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Wszystko wymieniałem sam - wszystko dobrze zamontowane. Odwrócenie tylnych spowodowałoby, że auto nie ruszy z miejsca - to jest 3cm różnicy długości.
    Wahacze teknorot, obie pary poprawne. Problem z tyłem miałem przed wymianą i również z prawym kołem, ale wtedy tuleje były tak wybite że regulacja nie miała nawet sensu. Poprosiłem o ustawienie krzyżowe z przodem żeby nie darło opon i tak dojeździłem do wymiany całej zawieszki. Myślałem, że to wina luzów na tulejach ale problem leży gdzieś indziej.
    Tuleje na wahaczu wzdłużnym są ok??
    Masz pewność że sanki są nie pokrzywione?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Tuleje na wahaczu wzdłużnym są ok??
    Masz pewność że sanki są nie pokrzywione?
    Nie ma tam wielkiego luzu - podobny z prawej i lewej strony. Nie miałem tulei żeby to wymienić za jednym zamachem, ale czy miałoby to jakikolwiek wpływ?
    Sanki wizualnie są Ok - żadnych śladów uderzenia, spawania ani gmerania w jakikolwiek inny sposób. Byłoby widać po innych elementach blacharki, gdyby coś tam się działo. Najbardziej skłaniam się ku krzywej zwrotnicy, ale to pancerna konstrukcja jest.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Luzy na tulejach mogą Ci rozjechać geometrię a jak sprawdzałeś zbieżność to robiłeś pełną geometrię z równoległością osi etc ??

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Luzy na tulejach mogą Ci rozjechać geometrię a jak sprawdzałeś zbieżność to robiłeś pełną geometrię z równoległością osi etc ??
    Gość ma problem ze zbieżnością. A tam tylko wahacze poprzeczne ze śrubami ją ustalają. Ja nadal uważam, że coś z nimi nie tak.

    Zadymił diesel!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Luzy na tulejach mogą Ci rozjechać geometrię a jak sprawdzałeś zbieżność to robiłeś pełną geometrię z równoległością osi etc ??
    W 156 nie zrobisz równoległości osi ani kąta pochylenia koła/wyprzedzenia sworznia. Niestety. Tuleje owszem ale nie mają wpływu na zbieżność - nawet na wypiętym wleczonym powinno być ok.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Gość ma problem ze zbieżnością. A tam tylko wahacze poprzeczne ze śrubami ją ustalają. Ja nadal uważam, że coś z nimi nie tak.

    Zadymił diesel!
    Sprawdzę tą śrubę raz jeszcze, ale jak mówię - nie wiem jak musiałaby być krzywa. 0o40' to dość sporo. Wahacze są ok, problem był też przed wymianą na innym komplecie najwyraźniej powiększony o luz na tulejach.
    Ostatnio edytowane przez dcfan ; 08-09-2014 o 22:12 Powód: Dodano

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Sprawdzę tą śrubę raz jeszcze, ale jak mówię - nie wiem jak musiałaby być krzywa. 0o40' to dość sporo. Wahacze są ok, problem był też przed wymianą na innym komplecie najwyraźniej powiększony o luz na tulejach.
    A śruba stała od wahacza tylnego po stronie sanek?

    Zadymił diesel!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Zbieżność tyłu
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 22:16
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 16:13
  3. P0170 regulacja lambda poza zakresem SONDA UNI...
    Utworzone przez darek2116 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 17:56
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 19:59
  5. Sonda lambda - "Adaptacja lambda2 poza zakresem maks."
    Utworzone przez yarp2326 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 17:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory