Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 2.5 v6 Czyzby Sonda?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    alfa romeo 156 2.5 v6 98 rok
    Postów
    15

    Domyślnie 2.5 v6 Czyzby Sonda?

    Czesc.Ostatnio zakładałem temat o dziwnych objawach czyli nie rownej pracy silnika,strzałach w wydech,kolektor i przyspieszeniu dopiero powyzej 4tys.
    Polecono mi zeby pojechac na kompa ,przez cały tydz nie mialem czasu ze wzgledu na prace wiec nic z tego nie wyszło.Wymienilem swiece na nowe a w zasadzie wyjałem ze starej alfy poniewaz tam mialem przelotu na nich 3tys, zmienilem cewki poniewaz w starej wszystko bylo okej,cały kolektor z przepustnica ze starej alfy(tylko nie bylo podłogi) ,sprawdzilem nieszczelnosci jest wszystko okey.
    Wszystko sprawdzone wiec kolega mowi zeby zrobic najprostszy reset kompa, złaczył klemy na 10min ,odpalilismy samochod jedzie w miare normalnie czyli nie szarpie, da sie jechac na 6 biegu przy 1.5tys obr super.Nacieszylem sie przez 10km wszystko wrocilo.Nieadwno pomyslalem jade sie przejechac zobacze przejechalem 5 km szarpala wiec zjechalem na pobocze zgasilem silnik,odpialem Sonde,odpalam silnik rowniej pracuje, wbijam 1 bieg wszystko fajnie 2,3,4,5,6 wszystko spoko tylko nie ma z dołu jeszcze takiej mocy jak powinna ale o niebo lepiej przejchalem tak 20km zadnego strzału w wydech czy kolektor ,szarpania i innych dupereli,dodam tylko ze jak wczesniej robilem 300-250km na zbiorniku lpg, to czasu szarpania zatankowalem do pelna (42l)i zrobilem 180 a za samochodem bylo czuc gazem badz jesli jezdzilem na PB to benzyna.
    Czyzbym sam sobie odpowiedzial na pytanie?
    W tygodniu pojade na kompa o co mam proprosic zeby mi sprawdzili? przepustnice trzeba nastawiac jakos komputerowo po wymianie?
    Mam 500m od siebie servis fiata lecz po ostatniej sytuacji moja noga tam nie postanie

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Jeśli bez sondy jest ok to masz raczej odpowiedź Przepustnicy się nie ustawia robisz manewr stacyjką zapłon na 90sek, 0 na 90 sek i odpalasz i zostawiasz bez dotykania gazu aż się zagrzeje do włączenia wentylatorów i jedziesz się przejechać. Oczywiście jeździsz tylko na PB z 200km! A śmierdzi PB bo leje paliwo ponad miarę bez sondy No chyba że się mylę i powód jest inny Twoich anomalii
    Ostatnio edytowane przez -BamBosZek- ; 24-11-2014 o 01:02
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] czyzby awaria Start&Stop ?
    Utworzone przez rockduck w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 16:07
  2. Czyzby koniec sprzegla?
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 16:20
  3. szum... czyzby przegub?
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 00:02
  4. czyzby termostat?
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 19:53
  5. [166] Dlawienie na zimnym--czyzby przeplywka??
    Utworzone przez areks w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory