Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 1.9 jtd, niska kultura pracy-szczegolnie na niskich obrotach,słaba moc

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 1mmaattii
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Gt, 1.9 jtdm, 2007r, 150KM
    Postów
    47

    Unhappy 1.9 jtd, niska kultura pracy-szczegolnie na niskich obrotach,słaba moc

    Witam

    Mam problem z pracą silnika, generalnie chodzi głośnio(klekocze) czuje wyraznie ,ze mieszanka paliwa jest nie taka jak powinna( zapach spalin intensywny). Słaba moc, nie ciągnie od spodu, dopiero ok 2,5 tys czuje nagły przypływ sił( wcześniej już od 1tys szedł jak burza) na niskich obrotach np.na postoju przy biegu jałowym trzęsie kierownicą,generalnie odczuwane są drgania. Nie rusza płynnnie np. przy ruszaniu bez dodawania gazu i powolnym puszczaniu sprzęgła, trzęsie. Kolejna rzecz dotycząca niskiej kultury pracy to kiedy jade sobie powiedzmy w korku na 1 biedu czy nawet 2 i wciskam gaz po czym zaraz go całkowicie puszcze strasznie szarpie. Dodatkowo przy dużym obciążeniu powiedzmy rodukcja z 4 na 3, gaz na full słychać jakby sie dławił, jakby potrzebował wiecej powietrza, niby chce ale nie może to wszysto straszie mnie irytuje bo do niedawna jezdził idelanie, pieknie sie zbierał, cicho chodził,mało palił(teraz pali duuużo wiecej) silnik był elastyczny i szybciej sie zbierał. Ostatnio wymieniałm komplet sprzągła, czyściłem egr natomiast tylko sam zawór(bez czyszczenia kompletnie całego dolotu)
    Błedy jakie mi wyświetla to błąd przepływomierza i tu moje pytanie czy awaria tej jednej części moze powodować własnie takie dolegliwości? Dodam ,ze świeci mi sie kontrolka świec zaraz przy odpaleniu,ale gasnie po chwili, auto odpala wzorowo. Będe wdzieczny za pomoc ,może miał ktoś pobne obiawy w swojej alfie i sobie z tym poradził.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Adi18m
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Był Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105km, Był AR 156 FL 1.9 Jtdm 150KM, Jest Ar 159 SW 1.9Jtdm 170KM qtron
    Postów
    31

    Domyślnie

    Skoro wyświetliło błąd przepływomierza to raczej na pewno słaba moc i duże spalanie jest spowodowane własnie nim. Odepnij go i sie przejedź zobaczysz czy to jego wina.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar cargo241
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Będzin / Eerbeek
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 1,4TB
    Postów
    134

    Domyślnie

    kontrolka od świec jak sobie mryga jeszcze chwile po odpaleniu to znaczy że masz spaloną świece , a co do jazdy to wydaje mi się że świece nie maja nic do tego w dieslu .

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 1mmaattii
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Gt, 1.9 jtdm, 2007r, 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adi18m Zobacz post
    Skoro wyświetliło błąd przepływomierza to raczej na pewno słaba moc i duże spalanie jest spowodowane własnie nim. Odepnij go i sie przejedź zobaczysz czy to jego wina.



    odpinałem, moim zdaniem praca z przepływką podpiętą i wypiętą jest taka sama. Nie zauważam roznicy także w mocy.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 1mmaattii
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Gt, 1.9 jtdm, 2007r, 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Panowie jakieś sugestie?? A może jakaś Pani ogarnieta w temacie sie znajdzie

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Adi18m
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Był Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105km, Był AR 156 FL 1.9 Jtdm 150KM, Jest Ar 159 SW 1.9Jtdm 170KM qtron
    Postów
    31

    Domyślnie

    a przy wymianie sprzęgła wymieniałeś także dwumas ? Może to on jest odpowiedzialny za drgania

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Próba przelewowa (brak korekt na komputerze) oraz logi doładowania i paliwa by coś pomogły. Możliwe, że jest problem z wtryskiem. Filtr powietrza kiedy wymieniany?
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 1mmaattii
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Gt, 1.9 jtdm, 2007r, 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adi18m Zobacz post
    a przy wymianie sprzęgła wymieniałeś także dwumas ? Może to on jest odpowiedzialny za drgania
    wymianiane były tarcze,lożysko,i docisk, dwumasa zastała stara. Przypuszczam ,ze nie byla robiona nigdy bo wymieniane sprzegło było jeszcze montowane przy 1 montażu. Jednak mam nadzieje ,ze to nie to Widziałem pare filmikow jak sie zachowuje auto przy padniętej dwumasie i u mnie nie ma takich objawów.

    Dodano po 6 minutes:

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Próba przelewowa (brak korekt na komputerze) oraz logi doładowania i paliwa by coś pomogły. Możliwe, że jest problem z wtryskiem. Filtr powietrza kiedy wymieniany?
    kurcze do kompa podłączał mi go znajomy , miał jakiś interfejs generalnie on go używa do stilo 05r 1.9jtd . Błedy były zczytywane na zgaszonym silniku i z przekreconym zapłonem. Kiedy probowalismy go zczytać na odpalonym silniku ,zeby zobaczyć co i jak , nie dało rady sie połączyć, wyskakiwał błąd połączenia. Szczerze mowiąc nie znam sie na tym, może potezebny jest jakiś inny program do alfy, bo przypuszczam ze interfejs czy od fiata czy alfy, jest taki sam. Byłbym wdzieczny gdyby ktoś mi podpowiedział jakim programem musze sie posłużyć to sobie go ściągne i jutro postaram sie to sprawdzić. FIltr powietrza był wymieniany całkiem niedawno ,moze z 2tys km na nim jeżdze.
    Ostatnio edytowane przez 1mmaattii ; 28-11-2014 o 16:15 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. Układ wydechowy a kultura pracy silnika
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 15:41
  2. [GTV] problem na niskich obrotach w gtv 3.0 V6
    Utworzone przez romeo69 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 22:07
  3. Nie ma mocy na niskich obrotach
    Utworzone przez kafcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 10:28
  4. [145] Dławienie na niskich obrotach
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 10:28
  5. Zla kultura pracy na benie
    Utworzone przez bassman w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-03-2007, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory