Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Niedzielna wizyta w kanale :D i kilka pytan.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie Niedzielna wizyta w kanale :D i kilka pytan.

    Dzis niby niedziela ,ale mialem okazje wjechac do kanalu i mam kilka pytan odnosnie mojej alfy.

    -To jest strumienica czy katalizator? i czy czasem nie brakuje mi srodkowego tlumika? przez co mam metaliczny dzwiek wydechu ktory juz umieszczalem na forum. (fotka 1-4)

    -Na laczeniu kolektora wydechowego z katalizatorem slychac metaliczny dzwiek(niektorzy co byli na spocie to wiedza o co chodiz ). Trzeba wymienic te mocowanie czy jest tam jakas guma ktorej widocznie mi brakuje? jest to bardzo denerwujace (fotka5)

    oto filmik YouTube - Dziwek blachy raz na poczatku zabrzeczalo i pare razy na koncu filmu


    -Zerwany plastik linki zaraz przy laczeniu zprzepustnica. Mozna to gdzies kupic? (fotka 9)

    -No i chyba najbardziej martwiaca mnie sprawa zapoconej skrzyni biegow czy powinienem sie tym martwic? i ile taka naprawa moze mnie kosztowac. (fotka 6-8)

    Pozdrawiam !!!
    Ostatnio edytowane przez DeeS ; 08-03-2009 o 19:06
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeS Zobacz post
    -To jest strumienica czy katalizator? i czy czasem nie brakuje mi srodkowego tlumika? przez co mam metaliczny dzwiek wydechu ktory juz umieszczalem na forum. (fotka 1-4)
    Pierwszy pytajnik to jest łącznik elastyczny, drugi to jest rura wspawana w miejsce katalizatora.
    Twój seryjny układ wydechowy powinien wyglądać tak:


  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeS Zobacz post
    Dzis niby niedziela ,ale mialem okazje wjechac do kanalu i mam kilka pytan odnosnie mojej alfy.

    -To jest strumienica czy katalizator? i czy czasem nie brakuje mi srodkowego tlumika? przez co mam metaliczny dzwiek wydechu ktory juz umieszczalem na forum. (fotka 1-4)

    -Na laczeniu kolektora wydechowego z katalizatorem slychac metaliczny dzwiek(niektorzy co byli na spocie to wiedza o co chodiz ). Trzeba wymienic te mocowanie czy jest tam jakas guma ktorej widocznie mi brakuje? jest to bardzo denerwujace (fotka5)

    oto filmik YouTube - Dziwek blachy raz na poczatku zabrzeczalo i pare razy na koncu filmu


    -Zerwany plastik linki zaraz przy laczeniu zprzepustnica. Mozna to gdzies kupic? (fotka 9)

    -No i chyba najbardziej martwiaca mnie sprawa zapoconej skrzyni biegow czy powinienem sie tym martwic? i ile taka naprawa moze mnie kosztowac. (fotka 6-8)

    Pozdrawiam !!!
    Pierwsza fotka przedstawia łącznik elastyczny ,katalizator wycięty i zastąpiony rurą ,wyciek oleju na przed ostatniej fotce może byc ale nie musi z aluminiowych przewodów wspomagania lubią korodować (miałem taki przypadek w swojej Alfie ,wyciek był minimalny ) Apropos zaolejonej skrzyni to pewnie nieszczelna uszczelka pod pokrywą zaworów.

  4. #4
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    u mnie brzeczy troche inaczej bardziej metalicznie i tylko przy obciazeniu (np ruszaniu) po 3 tys obr itp i podejrzewam lacznik elastyczny tylko nie wiem jeszcze jaki kupic bo na allegro sa tanie a u tlumikarzy chyba takie same dwa razy drozsze

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał Homer155 Zobacz post
    Pierwsza fotka przedstawia łącznik elastyczny ,katalizator wycięty i zastąpiony rurą ,wyciek oleju na przed ostatniej fotce może byc ale nie musi z aluminiowych przewodów wspomagania lubią korodować (miałem taki przypadek w swojej Alfie ,wyciek był minimalny ) Apropos zaolejonej skrzyni to pewnie nieszczelna uszczelka pod pokrywą zaworów.
    No to na pierwsze pytanie juz mam odpowiedz

    Spod pokrywy raczej nie bo nad skrzynia jest sucho i olej nie splywa ,a pozatym alfa nie bieze oleju , az dziwne plastkikowej pokrywy nie sicagalem bo nie mialem imbusow torx przy sobie.

    A co do tych rurek na fotce 8 wlasnei cos tam cieknie ale pod autem zawsze sucho.
    Ostatnio edytowane przez DeeS ; 08-03-2009 o 20:23
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    A co do tych rurek na fotce 8 wlasnei cos tam cieknie ale pod autem zawsze sucho.[/QUOTE]
    U mnie tak ciekło jakies 3 miesiące , początkowo myślałem ze to poprostu jakieś zabrudzenie smarem w tym miejscu pod wpływem temperatury się rozpuszcza ale dopiero jak mi zaczynało brakować wspomagania sprawdziłem dokładnie te rurki.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!na zdjęciu z zaolejonymi przewodami widać że gdzieś może być przetarta któraś rurka od wspomagania i dlatego się poci.sprawdź dokładnie czy gdzieś te rurki nie dotykają lub obcierają.

    jeśli chodzi o pocenie się olejem na łączeniu silnik skrzynia,to masz do wymiany usczelniacz wału lub skrzyni biegów (żeby to naprawić,bez wyjęcia lub odsunięcia skrzyni się nie obejdzie)
    sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów jak najszybciej.

    zamiast tej rury która została wspawana w miejsce katalizatora proponuję ci wspawać zwykły tłumik przelotowy,będzie dużo ciszej.mam tak zrobione w swojej belli.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    No nic czeka mnie wizyta u mechanika ciekawe ile zaspiewa za taka robote.


    Dzieki za informacje.
    Ostatnio edytowane przez DeeS ; 08-03-2009 o 22:22
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Zafundował byś Belli kompletny wydech, bo wstyd

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Zafundował byś Belli kompletny wydech, bo wstyd
    To w nastepnej kolejnosci najpierw te usterki co w temacie no i Felgi 17stki z oponami

    Orientuje sie ktos ile moze mnie kosztowac zabieg z uszczelniaczem ??
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

Podobne wątki

  1. [155] [155] kilka pytan
    Utworzone przez dugi_opole w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 14:41
  2. Kilka pytan o 1,9 jtd
    Utworzone przez malarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 13:42
  3. 2.0 jts kilka pytan
    Utworzone przez guust w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 08:03
  4. Kilka pytań po wizycie w kanale
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 20:53
  5. [145] 1.9 JTD Kilka pytan :)
    Utworzone przez piotrek211 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 13:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory