Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Tylne szyby oraz tylna wycieraczka

  1. #1
    rosfinger
    Gość

    Domyślnie Tylne szyby oraz tylna wycieraczka

    Witam. Jestem nowym forumowiczem oraz posiadaczem Alfy Romeo 156SW. Auto kupiłem w zeszły wtorek.W środę stwierdziłem ze nie działają tylne elektryczne szyby oraz wycieraczka tylnej szyby. Na panelu od strony kierowcy oraz w tylnych drzwiach są podświetlone przyciski także prąd do przycisków dochodzi, szyby w ogóle nie reagują. Wycieraczka tylnej szyby nawet nie drgnie,leci tylko płyn ze spryskiwacza. Sprawdzone bezpieczniki w głównej skrzynce po stronie kierowcy, wszystkie sprawne.Czy są jeszcze jakieś bezpieczniki które za te urządzenia odpowiadają? Co może być przyczyną tej usterki? Czy ktoś już się spotkał z takim problemem?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    Co do wycieraczki to typowa usterka w 147 i 156 SW.
    Należy cały mechanizm rozebrać oczyścić z rdzy i przesmarować i będzie jak nowa. Oczywiście o ile prąd w ogóle dochodzi do silniczka.
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  3. #3
    ViP Pirat drogowy Avatar doldi
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2000 rok pjemnosć 2000l
    Postów
    197

    Domyślnie

    co do wycieraczki, przeczyść mechanizm i go nasmaruj, trzeba bardzo delikatnie rozbierać, może się pposypać lub połamać, a szyby nie działają.. sprawdź czy działa przekaźnik, jeżeli tak, to rozbieraj boczki i smaruj, lub wymieniaj mechanizm opuszczania szyb
    Niech Alfa będzie błogosławiona, niech każda jej droga będzie wysławiona...

  4. #4
    rosfinger
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie mam instrukcji do Alfy SW,co prawda ojciec ma Alfę 156 2.0 T.S i ma instrukcję,lecz słyszałem że ta instrukcja się różni od instrukcji SW. Nawet w niej nie ma opisu funkcjonowania tylnej wycieraczki. Także nie wiem nawet gdzie szukać tego przekaźnika i jak go sprawdzić.

  5. #5
    ViP Pirat drogowy Avatar doldi
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2000 rok pjemnosć 2000l
    Postów
    197

    Domyślnie

    przy włączaniu opuszczania szyb powinno byc słychać załączanie przekaźnika, a z wycieraczką sprawdź bezpieczniki na początku, jeżeli są wporządku rozbieraj plastiki w piątych drzwiach
    Niech Alfa będzie błogosławiona, niech każda jej droga będzie wysławiona...

  6. #6
    rosfinger
    Gość

    Domyślnie

    Czy wiesz może gdzie znajduje się ten przekaźnik? Podczas klikania w przyciski nic nie słychać. Czy mam nasłuchiwać w jakimś konkretnym miejscu?

  7. #7
    ViP Pirat drogowy Avatar doldi
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2000 rok pjemnosć 2000l
    Postów
    197

    Domyślnie

    za schowkim pod kierownicą są bezpieczniki i przekaźniki, zacznij tam
    Niech Alfa będzie błogosławiona, niech każda jej droga będzie wysławiona...

  8. #8
    rosfinger
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie. Postanowiłem ponownie zabrać się za naprawę elektrycznych szyb oraz podgrzewanych siedzeń w mojej Alfie. Niestety wcześniej nie miałem na ten zabieg już czasu. Więc tak, bezpieczniki odpowiadające za te dwie rzeczy są w porządku, stawiam na przekaźnik,niestety moja skrzynka mieszcząca się za schowkiem w której powinien mieścić ów przekaźnik jest troszkę inna niż sugeruje instrukcja. Co za tym idzie nie wiem który to przekaźnik. Zamieszczam zdjęcie tej skrzynki oraz proszę Was o wskazanie tego przekaźnika. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosfinger Zobacz post
    Czy wiesz może gdzie znajduje się ten przekaźnik? Podczas klikania w przyciski nic nie słychać. Czy mam nasłuchiwać w jakimś konkretnym miejsc
    proponuję ci zacząć od zdjęcia tylnych boczków i sprawdzenia czy masz tam wogóle siłowniki.miałem kilka razy taki przypadek że po zdjęciu boczka moim oczom ukazał się patyk podpierający szybę.(przyczyną było skąpstwo handlarzy aby wydać kilka groszy na nowy siłownik)


    moja druga ulubienica...

  10. #10
    zaszary
    Gość

    Domyślnie

    mam podobnie: wycieracki ani drgną, nie leci płyn, po przyciśnięciu na"pałąku" po lewej stronie przycisku odpowiedzialnego za obsługę komputera, brak reakcjii, nic nie wyświetla się na monitorze. Proszę o pomoc

Podobne wątki

  1. Tylna wycieraczka
    Utworzone przez Czarna w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 00:03
  2. tylna wycieraczka
    Utworzone przez slawko w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 08:04
  3. Nie działają tylne szyby, lusterka el. oraz el. fotele
    Utworzone przez dragon855 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 23:30
  4. [145] Tylne szyby oraz wymiana oleju.
    Utworzone przez Mario87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 01:06
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory