Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa spadła z podnośnika u mechanika !!!!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS
    Postów
    5

    Domyślnie Alfa spadła z podnośnika u mechanika !!!!

    Zostawiłem Alfkę u zaufanego mechanika na wymianę płynów i wymianę chłodnicy bo była taka jakaś słabo - wyglądająca... do tego miał wymienić sworzeń prawy bo pukał. No i w dzień odbioru auta dostaję telefon że mam pilnie przyjechać. Zerwała się jedna strona podnośnika i autko spadł tak z 1,5 metra (może więcej) na bok I w dodatku z przodu nie miała koła oraz zawieszenia zmontowanego... Z tyłu uderzył felga lekko zsunęła się z opony i też puknęła... Poszły progi, wgięły się drzwi, szpary nie pasują na klapie od bagażnika no i maska się nie domyka bo skrzywiły się podłużnice widać ok. 1 cm różnicę... To jakaś masakra bo miałem auto w stanie IDEALNYM zero problemów chodziła jak złoto! Oczywiście ubezpieczalnia pokryje koszty naprawy ALE... Nie przejmuje się progami - lecz ta podłużnicą - dziób skrzywił się o jakiś 1cm... Niby jedzie prosto no ale widać gołym okiem że szpary nie pasują aż klapa się nie domyka... Nie śpię 4 dzień, nie jem, nie piję... Olewam progi, ale czy waszym zdaniem to bardzo poważne uszkodzenie i takie prostowanie podłużnic jest bezpieczne ? Bo jakoś straciłem zaufanie do tego auta Boje się że już nigdy nie odzyska geometrii... ehh

    oczywiście auto na zdjęciach jest już troszkę opuszczone ale stało bardziej w pionie - dzięki bogu że nie obróciło się na dach.


















    Proszę o Wasze opinie.

    Pozdrawiam Marcin.
    Ostatnio edytowane przez seven ; 27-12-2014 o 01:13

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    dobrze, że pod samochodem akurat człowieka nie było

    mechanik ubezpieczony, ale ubezpieczyciel pewnie na dzień dobry zrobi "szkodę całkowitą" i masz klops, samochód to raczej pełnej sprawności nie odzyska , tzn bedzie 4 ślady zostawiał, chyba że trafi do jakiegoś mechanika magika (ale ze sprawnym podnośnikiem)

    generalnie wyrazy współczucia, szkoda, na prawdę szkoda

    pozdro

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS
    Postów
    5

    Domyślnie

    Tak myślałem, drugiej takiej już nie kupie A dlaczego jeżeli będzie szkoda calkowita to klops ?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    155 155 155
    Postów
    343

    Domyślnie

    Nie spać kilka nocy z powodu auta.. Ja bym sie wybrał do psychologa

    Dobrze że nie było nikogo pod samochodem - jakby ktoś był to rodzina mogłaby mieć powody do nie spania.

    Co do auta.. Będzie szkoda całkowita. Czyli wypłacą Ci wartość pojazdu przed szkodą - wartość wraku (jeśli jest inaczej niż w przypadku szkód komunikacyjnych to poprawcie mnie).

    Pojedź gdzieś gdzie robią geometrie i niech sprawdzą jak mocno się to przestawiło

    155

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Moim zdaniem podłużnica jest OK. Po za tym mechanik ma oddać auto sprawne i on pokrywa koszty napraw.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mechanik sprawdzał i mówili że podłużnice przesunęli sie o jakies 8mm... Co na długości dzioba daje ponad 1 centymetr i dlatego maska sie nie zamyka i ma taka szpare. On twierdzi ze Tyl jest ok ale widzę ze szpary na dachu od klapy tez sie różnią.

    Arek z tym spaniem to taka przenosnia ze bardzo mi szkoda auta.

    Mechanik twierdzi że to banal i on to wszystko wyprostuje... Ale wiecie, musi tak mówić bo to stało sie u niego i tak naprawde nie powie co myśli.
    Ostatnio edytowane przez seven ; 27-12-2014 o 13:42

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Moim zdaniem tył się raczej nie zdeformował... bez przesady auto nie jest z gumy, a i sam upadek jakiś chyba strasznie wielki nie był.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar mazi
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1,9jtd
    Postów
    39

    Domyślnie

    Jeżeli ubezpieczyciel policzy Ci wartość całkowitą to warto wrak sobie zostawić na części i szukać następnej 156
    Samochód rzecz nabyta, trzeba dbać, kochać ale nie wolno się przywiązywać. Oczywiście szczere współczucia dla Ciebie i belli ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    było kiedys tu o159 ale tamta to na boku była całkiem

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi Zobacz post
    Jeżeli ubezpieczyciel policzy Ci wartość całkowitą to warto wrak sobie zostawić na części i szukać następnej 156
    Samochód rzecz nabyta, trzeba dbać, kochać ale nie wolno się przywiązywać. Oczywiście szczere współczucia dla Ciebie i belli ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło
    Masz rację tylko niezbyt długo ją miałem... na poczatku sierpnia zrobiłem 1800 km by ją przytargać do Polski. Po prostu wiedziałem po co jadę i z myślą że to auto ma mi starczyć na jakieś 4 lata to taka przygoda troche boli. I najgorsze jest to że sprawdzam czy jest jakaś Alfa w benzynie co mogła by zastąpić te moją no i .... NIE MA NIC. A sami wiecie jak trudno jest poszukać 156 z małym udokumentowanym przebiegiem, w nienagannym stanie po regularnych wymianach. Te auto zaklepał mi członek rodziny który mieszka w Niemczech, zaklepał U SĄSIADA więc auto kupiłem od osoby prywatnej - gdy tam zajechałem na podwórku miał 159 i Giuliette. A te moją 156 kupił w 2006 roku w salonie. Aktualnie 81 tyś przebiegu... I teraz znajdź taką sztukę ponownie - nierealne.

    Zastanawiam się już czy po prostu jej nie zrobić no i zostawić. Myślicie czy takie prostowanie tych podłużnic to bezpieczne ? Słyszałem że mogą się z czasem odkształcać znów i auto traci geometrie. To prawda?

Podobne wątki

  1. [159] Po czyszczeniu kolektora spadła moc
    Utworzone przez kaaamilp w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 15:18
  2. Alfa 159 spadła z podnośnika, potrzebna porada :)
    Utworzone przez screamanunited w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 19:15
  3. [155] Smarowanie podnośnika szyby
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 15:13
  4. Spadła szyba drzwi kierowcy AR 166
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 07:14
  5. [155] Problem mechanika....Alfa 155 2.0 8v T.S
    Utworzone przez Gregu155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 01-01-2011, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory