Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] Tarcza sprzęgła

  1. #1
    nfear
    Gość

    Domyślnie [156] Tarcza sprzęgła

    Witam
    Kupiłem nowe sprzęgło VALEO do mojej 156 JTD 1,9 99' niestety po założeniu i pierwszym uruchomieniu przez mechanika rozsypał się środek tarczy. Moje pytanie brzmi czy można kupić samą tarcze(ewentualna cena) i co mogło być tego przyczyną? Tarcza założona była przez autoryzowany serwis. Skrawki "środka tarczy" wskazują na to iż odlew był wybrakowany.

    Bardzo proszę o odpowiedz, temat sprawia mi ogromny ból głowy.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Pytanie kto zawinił?
    Jesli sprzęgło miało wady fabryczne to mozesz sie ubiegać o wymiane na dobre, skoro robiło to ASO to widzieli chyba co montują, jesli była wada ukryta to masz odrazu opinie ASO ze produkt był oryginalny i posiadał wade ukrytą...
    Dlaczego masz ponosic koszty błędów VALEO?
    Zorientuj sie najpeierw jakie masz mozlwosci odzyskania kasy bądź samego sprzegła (bez wad).

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #3
    nfear
    Gość

    Domyślnie

    Sprzęgło zareklamowałem i czekam na odpowiedź, chciałbym jeszcze spytać co mogło być przyczyną starcia ząbków starej tarczy - praktycznie gładka powierzchnia
    Ostatnio edytowane przez nfear ; 13-03-2009 o 14:40 Powód: dodatkowe informacje

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    łożysko docisku ?

  5. #5
    nfear
    Gość

    Domyślnie

    zablokowało się?

  6. #6
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi się że Valeo za 500zł, a to za 700 to różne sprzęgła. Miałem dokładnie to samo u siebie, po złożeniu lekki trzask i koniec. Reklamacji mi nie uznali. Kupowałem u AUTOSKLEP24.pl. Wydaje mi się że podrabiają sprzęgła. Samej tarczy nie dostaniesz tylko łożysko oporowe, mi się udało kupic w ADF Auto we Wrocławiu od fiata multipla 1,9JTD, ale tylko dlatego że kiedyś można było kupic samą tarczę, a obecnie są tylko komplety. ADF Auto miało tą tarczę z bardzo starych zapasów magazynowych, leżała u nich od 2002r.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    a ja wywaliłem na kompletne sprzęgło prawie 500 euro...masakra, ale rozleciało się w Holandii i nie miałem wyjścia...

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał nfear Zobacz post
    Tarcza założona była przez autoryzowany serwis
    No to co za problem ?Założyli bubel więc niech go wymienią na wolny od wad.Chyba,że je sam kupowałeś to reklamuj tam gdzie zakupiłeś.Z wymianą nie powinno być problemu
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    nfear
    Gość

    Domyślnie

    No i wymieniłem sprzęgło (to poszło do reklamacji - będę się domagał zwrotu kasy) A teraz ciąg dalszy historii, wczoraj odebrałem auto (baaardzo szczęśliwy) pojechałem do domu. Rano wracam do garażu odpalam auto i poczułem dziwne drgania przy obrotach około 2000 - 2500 na luzie , wcześniej nigdy czegoś takiego nie czułem - ponad to z rury wydobywał się niebiesko biały dym. Wyjechałem z garażu wysiadam i słyszę cykanie dochodzące z silnika ... patrzę na posadzkę w garażu - widzę plamę oleju ... (olej w silniku w normie) pojechałem więc do mechanika stwierdził że jest wyciek z pół osi czy coś podobnego, jak sprawdzi to powie mi dokładnie. Zaczynam się martwić ... .

  10. #10
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał nfear Zobacz post
    twierdził że jest wyciek z pół osi czy coś podobnego, jak sprawdzi to powie mi dokładnie. Zaczynam się martwić ... .
    Przy zmianie sprzęgła jak ściągali skrzynię biegów to musieli zdemontowac półosie- czyli ASO odwaliło fuszerkę.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

Podobne wątki

  1. Tarcza sprzęgła
    Utworzone przez trzciniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 21:21
  2. TARCZA SPRZĘGŁA
    Utworzone przez KUBAS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-05-2006, 06:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory