Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [156] 2.4 20V - poziom oleju na komputerze, a faktyczne branie oleju

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie [156] 2.4 20V - poziom oleju na komputerze, a faktyczne branie oleju

    Krótko mam 2.4 20V, szukałem trochę informacji o tym, ale nigdzie nie widziałem dokładnego wyjaśnienia.
    Kupiłem samochód, infocenter wskazywał 1. kreskę oleju, zrobiłem jakieś 700km, nagle pojawiła się kolejna, więc miałem dwie kreski, ale już przy kolejnym odpaleniu auta dostałem komunikat o niskim poziomie oleju. Faktyczny stan to okolice środka między min, a max na bagnecie. Miałem w bagażniku jeszcze jakieś 500-600 ml oleju, więc wlałem całość - infocenter pokazał mi prawie pełną skalę (do przedostatniej kreski).

    Ujechałem 200km od tamtej pory i wczoraj infocenter wskazał pełną skalę oleju, a dzisiaj (taka sama sytuacja jak poprzednio) poziom oleju się zmniejszył (brakuje dwóch od końca skali).

    Teraz moje pytanie, na ile poważnie traktować wskazania komputera? Nie ukrywam, że trochę martwi mnie to ubywanie oleju pomimo braku widocznych wycieków czy dymienia na niebiesko, wizualnie brakuje typowych objawów spalania oleju (na postoju prawie nic nie wydobywa się z wydechu, podczas jazdy teraz w zimnie jasny dym, a po przyciśnięciu standardowy ciemny dym).

    Może to kwestia oleju? Obecnie jest wlany Castrol 5w40 syntetyk (nie pamiętam tylko czy przeznaczony do turbo diesla czy zwykły).

    Jeszcze będę to oczywiście obserwował i porównywał z bagnetem, ale liczę na Waszą poradę i ewentualne rozwianie wątpliwości. Jeszcze jakby brał 100/200 ml na 1000 km to pół biedy, gorzej jak ogólnym rozrachunku weźmie ponad 0,5l i będę musiał naprawiać silnik...

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Na bagnecie to w ogóle sprawdzasz poziom oleju? Pokrywa się ze wskazaniami kompa?

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Przecież napisałem - jak mi wywaliło na kompie brak oleju, to miałem ok. połowy między min a max.

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    To weź wykręc ten czujnik i go wyczyść. U mnie mimo full na bagnecie raz pokazywał dobrze (tyle ile na bagnecie), a raz brak oleju. Po wyczyszczeniu i przedmuchaniu działa tak jak bagnet - wskazania się pokrywają.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Ok, w takim razie spróbuję, jeszcze pojeżdżę kilka dni i zobaczę wskazania bagnetu i kompa, a potem najwyżej wyczyszczę czujnik.
    Możesz powiedzieć gdzie on się znajduje i czy mam sobie zarezerwować więcej czasu na jego demontaż?

Podobne wątki

  1. Branie oleju v6 2.5l
    Utworzone przez adi.p1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 25-04-2017, 22:27
  2. [MiTo] Twinair 105 - Kontrolka oleju i silnika i poziom oleju na bagnecie.
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 01:44
  3. [159] Branie oleju.
    Utworzone przez kazur22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 21:17
  4. Poziom oleju na komputerze - ubywa?
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 09:56
  5. [155] branie oleju
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 23:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory