Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 2,4 JTD kontrolka wtrysku się świeci

  1. #1
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie 2,4 JTD kontrolka wtrysku się świeci

    Do tej pory korzystałem z opcji szukaj na maxa i straciłem troche kasy na czujniki itp. W sumie nie żałuje bo wiem że to co zrobiłem nie padnie w najbliższym czasie.
    A problem polega na tym, że:
    Alfa przy mocnym przyspieszaniu w okolicy 2500 obrotów gasła, zapalała się kontrolka wtrysku i po chwili odpalałem normalnie jechałem dalej. Pompa wtryskowa była w regeneracji, wtryski porobione, czujnik wału wymieniony, EGR wyczyszczony, już nie pamiętam co tam jeszcze robiłem, ale najgorsze że problem się nasilał i coraz częściej zdarzało sie że silnik gasł. Do tego wszystkiego auto zaczęło pożerać 3 litry więcej ropki niż normalnie.
    Szpec od elektryki samochodowej i nie tylko robił takie Alfy, ale w mojej miał problem z połączeniem sie z komputerem. Kiedy zaglądnęlismy bezpośrednio do komputera w aucie znaleźliśmy dziwne przejściówki przy kablach, jakieś obejścia i czarną skrzynke Niemiec, od którego kupiłem auto chciał w ten sposób podnieść moc i narozrabiał przy tym w aucie. Wycieliśmy to gówno i nagle auto przestało gasnąć, ale zrobiło się słabsze i świeci mi się teraz ta "marchewa". Mechanik obstawia przepływke, ale w poniedziałek jeszcze kabel po kablu sprawdzi gdzie jest przerwa i czemu nie można się połączyć z kompem, żeby znaleźć błąd.
    Co Wy o tym myślicie? Bo ja juz jestem załamany
    Czy możliwe że kontrolka pali sie bo brakuje jej tej skrzynki?
    Pomóżcie koledzy.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    sory za to : ale rzeźbę kupiłeś

    puki co nic nie wymieniaj , połączysz się z kompem i będziesz wiedział 'co i po co' ; nawiasem mówiąc co ten mechanik ma za wynalazek ? , nie lepiej jechać do aso na examiner ?.

    Jak chcesz już teraz sprawdzić przepływkę , to odłącz wtyczkę od niej , jak będzie lepiej jeździć auto to do wymiany (chociaż w twoim przypadku do końca nic nie wiadomo co jest skopane i na jakie czujniki są obejścia)

    Może spróbuj na examinerze się połączyć z autem.

    Całkiem możliwe że tak było namieszane, że zamiast z czujników ecu dostawał info z tego BOXA i teraz nie wie skąd czerpać dane i wywala MARCHEW
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 14-03-2009 o 20:56
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_wey Zobacz post
    Wycieliśmy to gówno i nagle auto przestało gasnąć, ale zrobiło się słabsze i świeci mi się teraz ta "marchewa".
    no to w moze nie bedzie tak zle i okaże sie ze to tylko przepływka. sporo gratów wymieniłeś wiec nie wiem co jeszcze mogłoby powodowac gaśniecie.
    to ze moc spadła to oczywiste, zresztą teraz wiem dlaczego miales taki dobry czas na zlocie w Czestochowie
    poprzedni własciciel chciał zaoszczedzic i kupił jakiegos marnego boxa, choc w zasadzie wszystkie są kiepskie

  4. #4
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Jutro bede w Katowicach, moge podjechać do Ganinex-u ale nie wiecie czy w niedziele mnie tam podłączą pod examiner??

    Cytat Napisał Paweł156 Zobacz post
    teraz wiem dlaczego miales taki dobry czas na zlocie w Czestochowie
    hehe do tej chwili myslałem że to moje umiejętności a nie więcej KM i co z tego jak sie auto posypało. Nastepnym razem będą równe szanse
    Ostatnio edytowane przez patryk_wey ; 14-03-2009 o 19:12
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  5. #5
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Byłem w ASO w Rybniku i podłączyli mnie pod egzaminer bez żadnego problemu. Błędy skasowane, marchewa zgasła i narazie sie nie zapala
    Okazało że wszystko jest ok z wyjątkiem zaworu EGR. Pomimo tego że jest wyczyszczony to pokazuje 1% czyli nie chodzi. Kazali mi sprawdzić zawór elektryczny bo najprawdopodobniej on nie działa. Ale znowu znajomy, z którym sie przez przypadek zgadałem, twierdzi że na postoju EGR nigdy nie chodzi i będzie pokazywał prace na poziomie 1%. Komu tu wierzyć???

    Auto wydaje mi się że zamula troche na niskich obrotach tak do 2,2 tys obrotów, ale nie wiem czy to nie normalne, bo jestem przyzwyczajony do auta które było po chipie.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    EGR to mozesz u siebie spokojnie zaslepic i bedzie po sprawie.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Ale jak ma uszkodzony zawór elektromagnetyczny który nim steruje to będzie i tak miał bąd w ECU
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Tak myślałem żeby go zaslepić. Ale jaka jest prawda w tym że działanie EGR można sprawdzic tylko na hamowni, a podobno gazowanie w miejscu nie powoduje otwierania się zaworu.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  9. #9
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam pytanie: czy uszkodzony elektrozawór może powodować spadek mocy jeżeli zawór EGR jest zamknięty?

    Pytam, bo wyświetla mi się błąd EGR, mimo, że ten jest zaślepiony. Mój silnik do 2.4 JTD, tak jak u kolegi autora, rocznik 1999.

    Cały czas walczę z dziwną dziurą w obrotach w okolicach 3000 Przepływomierz wymieniony w ASO na oryginał, EGR najpierw wyczyszczony, potem zaślepiony. Nie mam pojęcia co to może być:/ Pomocy
    Ostatnio edytowane przez Paweł24 ; 26-03-2009 o 07:47

  10. #10
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    Cały czas walczę z dziwną dziurą w obrotach w okolicach 3000
    tez mam problem przy 3tys obrotów, zwłaszcza jak gwałtownie zaczyma przyspieszac, to wtedy silnik na chwile zatrzymuje sie na tych obrotach, zaswieca sie marchewa a po chwili idzie dalej do przodu. Jak juz Maciek156 radził, bede musiał na poczatek wyczyscic czujnik cisnienia doładowania, moze tez to zrób. Jesli nie pomoze to chyba zmienna geometria łopatek turbiny sie zacina i pozostaje regeneracja

Podobne wątki

  1. Kontrolka wtrysku świeci alfa JTD nie odpala:(
    Utworzone przez krzysiek592 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-07-2014, 05:19
  2. Nie odpala. Świeci się kontrolka od wtrysku...
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 21:31
  3. Kontrolka od układu wtrysku świeci.
    Utworzone przez Sewojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 11:51
  4. [146] 1.8TS świeci się kontrolka wtrysku
    Utworzone przez dybik1.8ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 16:28
  5. [145] BOXER - Świeci się kontrolka wtrysku -pali >20l LPG
    Utworzone przez shemek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-05-2008, 19:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory