Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wstęp do tutorialu "zrób to sam"

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    156
    Postów
    40

    Domyślnie Wstęp do tutorialu "zrób to sam"

    Witam

    Jako, że kupiłem Alfę 156 V6 i trzeba w nią trochę pracy włożyć. W trakcie prac chciałbym zrobić z nich poradnik, żeby każdy obecny lub przyszły właściciel Alficy, mógłby samemu ją naprawić i dać jej trochę miłości na jaką zasługuje. Mam nadzieję, że uda się sprostać zadaniu, ponieważ poprzeczkę chcę ustawić wysoko, żeby było wszystko jasno i klarownie opisane wraz ze zdjęciami jak krok po kroku wszystko zrobić. Wspólnymi siłami wiele możemy zdziałać.

    1) Tłumik - Muszę cały na nowo złożyć , ponieważ w niektórych miejscach ma przedmuchy przez to, że haczę nim o garby, się przekręcił i krzywo wisi. Zdam relację jak go uszczelnić i zamontować na nowo.

    2) Linki od ręcznego - Niestety tłumik naciągnął mi linki od ręcznego, które idą do kół i wiszą sobie razem z tłumikiem. Jak je naciągnąć oraz jakie narzędzia są potrzebne ?

    3) Problem z 5 i 6 - Temat na forum nieznany, ponieważ wyszukiwarka nie dała mi wyników, z kolei google dam parę tematów z tym problemem, ale niestety nie ma w nich nic a nic jak za to się zabrać. Z tego co udało mi się wyczytać trzeba wyjąć aku oraz jego podstawę (jak się do niej zabrać ?), wtedy moim oczom ukażą się linki od biegów, ale teraz jak rozpoznać, która jest od którego biegu oraz ja je naciągnąć i co jest potrzebne od początku do końca, żeby to zrobić ?

    4) W późniejszym terminie będę robił całe wnętrze min. tapicerkę na podłodze i będę wyciągał fotele oraz kanapę.

    Postaram się robić w każdym kroku zdjęcia żeby wszystko dla laika było jasne, jak za co się zabrać, żeby nie tracić czasu i nerwów na Alfice.

    Czy w po wyższych usterkach można napotkać jakieś trudności ?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    1 - licz raczej na inwestycje w nowy wydech, jak stary jest poprzepalany to raczej złom. + nowe wieszaczki gumowe wydechu,ale to koszt nieduży. Robota tylko z kanalu.

    2 - linek nie naciągniesz, jeżeli są mocno zużyte. Zalecam profilaktyczną wymianę, koszt nie jest duży a w zimie nie będzie niespodzianek. Pod spodem w aucie są specjalne uchwyty do przymocowania linek,być może Ci się pourywały lub zgniły.

    3 - Linki od biegów a raczej wodziki są dwa. Zmieniając biegi będziesz widział pod maską która linka wykonuje jaki ruch. Regulacja jest bardzo kiepska, trudno to dobrze zrobić i trzeba sporo nerwów poświęcić a nie zawsze może się udać. Koszt nowych linek jest wysoki,mocno wysoki.

    4 - wyciągnięcie foteli to nie problem, klucz imbus, 4 śruby i fotele lecą, kanapa to samo. Z podłogą jest trochę zabawy,ale do ogarnięcia jak najbardziej.

    Trudności można napotkać cała masę, od urwanej śruby, po brak możliwości naprawy/wyregulowania co zmusza do kupna nowej części.

    Ale powodzenia :-)

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    156
    Postów
    40

    Domyślnie

    1) Wydech jest cały nowy założony, mówiąc, że ma przedmuchy chodziło o miejsca, w których jedna rura wchodzi w drugą, ponieważ powiedziałbym, że nieźle go obróciło, dlatego przepuszcza.

    2) Ręczny trzyma, ale chodzi mi to, że wydech obracając się, naciągnął mi w dół linki i sobie wiszą, zamiast być naciągnięte, jutro wejdę pod auto i ocenie ich stan, zdam relacje z ich stanu.

    3) Jeśli chodzi o biegi to mam dylemat : linki czy wybierak (wyczytałem, że lubi coś obok lewarka się sypnąć i zawadza w wrzuceniu biegu). Bardziej obstawiam linki z takiego względu, że jak wrzucę już 5 to 6 wchodzi jak po maśle i z powrotem 6 z na 5. Chodzi o to, że trochę bardziej do prawej strony muszę machnąć lewarkiem (wnioskuje żeby linka się bardzie na ciągła) i nie wkładam w to dużo siły, ale jest to upierdliwe i chce to usunąć.
    Tylko teraz jak je wyregulować czas na zabawę z tym będę miał, tylko potrzebuje wiedzy na ten temat oraz jakie narzędzia są potrzebne, żeby nie okazało się, że wszystko wymontuje a tutaj klops, bo nie będę miał jakiegoś klucza czy imbusa.

    4) To super, na pewno wleci mata wygłuszająca na podłogę, a co do koloru tapicerki muszę się zdecydować.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    jak Ci sie telepie lewarek na boki + przod tyl to winne sa plastiki. jest na yt film,zobacz sobie,lub na forum "latajacy lewarek"

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    156
    Postów
    40

    Domyślnie

    Takie zjawisko u mnie nie występuje.
    https://www.youtube.com/watch?v=m3imJVOH_mc

    Ps. Można taptalka używać na forum ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CzechoPost
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM 2010r
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mozna za pomoca tapatalka pisac.
    Ostatnio edytowane przez CzechoPost ; 13-02-2015 o 08:38

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Bardzo fajnie wszystko opisane, zycze powodzenia w sporządzaniu relacji. Bede sledzil.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    156
    Postów
    40

    Domyślnie

    Pasta do tłumika kupiona, kanał był, ale samochód już na niego nie wjechał , powiedzmy że zabrakło czasu dla alfy zobaczmy w ten..

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 LIFT
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam, podepnę się do tematu, problem polega na tym, że były właściciel zaniedbywał podłogę i delikatnie odchodzi od stelarzu ( podłoga, nie wycieraczka tylko ta wykładzina ) mam pytanie czy mogę ją jakoś naciągnać? jak wygląda proces wymiany i ile kosztuje taka podłoga? ktoś coś? DAWID24 czekam na FOTKI!! bo na lato chciałem to ogarnąć )

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    156
    Postów
    40

    Domyślnie

    Jutro działam, obym nie napotkał niespodzianek.
    Naciągnąć to raczej nie bardzo, do wymiany, koszt nie duży, bo mata to jakieś 20 za m2, raptem ile wejdzie do auta 3 m2?

Podobne wątki

  1. [159] Brak foto w dziale "Zrób to sam"
    Utworzone przez Pawelek_S w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 19:05
  2. [156] 2.0 ts "zrób to sam" osłona alu pod silnik
    Utworzone przez r-sokol w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 09:29
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:55
  4. [164] Książka do napraw "zrób to sam"
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2008, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory