Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: smród spalenizny

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matuch
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Rawicz-wielkopolska a obecnie Rotenburg a.d.fulda Niemcy
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm z 2007 r. czerwone kombi
    Postów
    107

    Domyślnie smród spalenizny

    witam! mam mały problem. Otóz często, jak mam włączone ogrzewanie to czuc spaleniznę i grzeje mi sie troche radio. Miał może ktoś podobną sytuację? Proszę o rady.

    Upomnienie zgodnie z pkt8.reg. Post edytowany przez moderatora
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 17-03-2009 o 15:20
    Matuch-miłośnik szybkich Pań i pięknych Alf

  2. #2
    starnaw
    Gość

    Domyślnie

    hej może jakiś przewód od kostki styka sie z radiatorem radia ... radiator służy do chłodzenia radia (radiator zawsze na wierzchu) i bardzo sie nagrzewa (BARDZO) wyciągnij radio i upewnij sie że zaden przewód nie dotyka radiatora.... może to jest przyczyna pod wplywem ciepla izolacja sie może topić i to mże powodować nie mily zapach w samochodzie .....

  3. #3
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Nie ignorowac, bo zwara może doprowadzic do pożaru.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  4. #4
    andru123
    Gość

    Domyślnie

    sprawdz przewod pradowy na klemie (+) co idzie do rozrusznika
    lubi sie poluzowac w zacisku na klemie i w czasie duzego poboru pradu sie grzac, sam tak mialem
    u mnie on sie bardzo grzal i tez czasem czulem lekki smrod, cos jakby spalenizny, teraz zacisniety i polutowany i jest spokoj

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matuch
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Rawicz-wielkopolska a obecnie Rotenburg a.d.fulda Niemcy
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm z 2007 r. czerwone kombi
    Postów
    107

    Domyślnie

    a powiedzcie mi jak rozzpoznam ten radiator to jest jakas kostka czy cos innego? a z ta klema tez zaraz sprawdze
    Matuch-miłośnik szybkich Pań i pięknych Alf

  6. #6
    starnaw
    Gość

    Domyślnie

    radiator- zazwyczj aluminowy - w krztałcie prostokąta z rowkami lub zeberkami dla lepszego chlodzenia w każdym bądź razie do (dupy i to od tyłu radia przymocowany) zalezy jakie masz radio... ale w lepszych sztukach są na wierzchu myślę że zauważysz.... poprostu kawal(w stosunku do radia)aluminium przykręcony do radia - w moim pioneerku jest duży ale mam tez w nim wiatraczek to o przepał kabli sie nie boje bo sie nie grzeje - kiedys w bmw tak mialem radio z racji na mala dziure na radio i na maly przeplyw powietrz radio sie strasznie nagrzewa przepalilo mi centralnie przewody od glośnikow .... dziekowalem ze nie coś innego.... pzdr - dodam ze nagrzane radio jest w stanie zwęglić izolacje z kabla u mnie tak było - śmierdzialo dokładnie jak u Cienie... a ja zachodzilem co to może być... może akurat u Ciebie jest to samo...OBY
    Ostatnio edytowane przez starnaw ; 18-03-2009 o 19:46

  7. #7
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    skoro sytuacja występuje tylko przy włączonym ogrzewaniu to stawiam na to że masz za długie radio i poprostu ciepłe powietrze je może podgrzewać przez co się nadmiernie grzeje a radiator nie ma gdzie oddać ciepła. Radio nie wyłącza się albo nie zgłasza problemów z temperaturą?

  8. #8
    starnaw
    Gość

    Domyślnie

    ja też stawiam na nadmierną temp radia... tak jak napisałeś kolego - nie ma tam za bardzo przeplywu powietrza i poprostu tak sie grzeje ze topi izolacje na kabelkach - raczej radia nie posiadają czujnikow temp.... i sie nie wyłącają ani nie informują tylko poprostu sie spalają) końcówki mocy ( spory koszt przy lepszej sztuce)

  9. #9
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    ja mam jakieś starsze już Sony i informuje że jest za gorąco i prosi o wyłączenie do tego jest dłuższe co sprawia że jest mu tam ciaśniej niż fabrycznemu a więc i cieplej. Po wyciągnięciu radiator był bardzo gorący i być może gdyby nie zgłosiło problemu z temperaturą też śmierdziałoby spalenizną.

Podobne wątki

  1. Zapach spalenizny z nawiewów.
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 16:00
  2. Dym i smród z nawiewów
    Utworzone przez kamil_bielany w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 20:22
  3. [145] Zapach spalenizny wielki problem.
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 10:36
  4. Szalejące kierunkowskazy - zapach spalenizny
    Utworzone przez drobiazdzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 14:34
  5. [146]smród z nawiewu
    Utworzone przez dareme89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory