Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: POBIERA OLEJ Alfa 156 1.6 2004 r

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 2004 r
    Postów
    5

    Post POBIERA OLEJ Alfa 156 1.6 2004 r

    Witam
    Czytalem rozne fora na temat pobory oleju w alfach ale nie dostalem wszystkich odpowiedzi. WIec pisze i prosze o rade
    kupilem 5 miesiecy temu ALfe 156 1.6 2004 r , i miesiac temu po sprawdzeniu oleju nic praktycznie nie bylo wiec dolalem 3 litry i po przejechaniu okolo 1100 km okazalo sie ze oleju nie ma , mechanik kazal dolac 1 l i bylo na minimum, Sprawdzal cisnienie w cylindrach i na 3 bylo 10,5 b a na 4 -10 b , a dodam ze nie ma zadnych plam, ani nie dymi na niebiesko ( jest tylko uszczelka pokrywy zaworow do wymiany) mechanik doradzil dolac Zageszczac lub doktora i tu pytanie czy to POMOZE? Czy nie jest czasem, potrzebny Remont SILNIKA ? Czy moze ktos wypowiedziec sie na ten temat .?
    Ostatnio edytowane przez malarz99 ; 24-02-2015 o 15:39

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Cytat Napisał malarz99 Zobacz post
    Witam
    mechanik doradzil dolac Zageszczac lub doktora .?
    Ja jakbym usłyszał coś takiego to bym od razu zmienił mechanika. Powiedz z kad jesteś, może w twojej okolicy jest jakiś ogarnięty mechanik który Ci pomoże
    Sprężanie troszkę małe, robił ci próbę olejową?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 2004 r
    Postów
    5

    Domyślnie

    JEstem z podkarpacia , nie daleko Rzeszowa, niestety ale nie sprawdzil mi tego, w sadzil palca do rury wydechowej i stwierdzil ze nie ma tej mazi ( z olejem) ze nie jest zle.

    Ostatnio edytowane przez malarz99 ; 24-02-2015 o 15:45 Powód: Dodano

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Ja bym zmienił uszczelkę o której piszesz, wyczyścił silnik i obserwował czy aby na pewno się nigdzie nie sączy olej, zwłaszcza od dołu(miska olejowa, uszczelniacz na wale silnik-skrzynia).
    Jak silnik suchy to gdzieś ten olej ucieka, ja bym zaprowadził auto do kogoś kumatego niech zrobi próbę olejową, jak po dodaniu odrobiny oleju do cylindra sprężanie wzrośnie to zainteresowałbym się pierścieniami, jak nie będzie żadnego efektu wtedy obstawiałbym głowice, przy okazji zrobisz też uszczelniacze zaworowe.
    Mój stary 2.0TS miał prawie 270 tys olej zmieniany co 8tyś i oleju dolewałem ok 1l od wymiany do wymiany. Sprężanie ok 12.1 na każdym garku.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 2004 r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mechanik jak uslyszal ze zniklo tyle oleju to stwierdzil ze uszczelka nie bedzie miala duzze znaczenia. Umowie sie do mechanika w Rzeszowie ktory zapewne sprawdzi wszystko. Tylko do nie go sie dlugo czeka , Teraz pytanko czy koszty mnie nie przerosna po tym co napisales ?

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jak sie TS zesrał to 2-3 kkzł żeby było porządnie








  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 2004 r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hm... czyli nie mam co liczyc na drobnostke ktora mogla pojsc. Mysle ze do konca tygodnia bede wiedzial co jest dokladnie mojej Alficy i napisze .

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Niestety drobnostka na pewno to nie jest. Moja alfa 147 stoi już miesiąc w warsztacie... a dlaczego? Cały czas brała olej, niestety nie zwróciłem na to uwagi. Dopiero po zapaleniu komunikatu o oleju zajrzałem pod maske, a tam brak 2 litry. Dolałem i jezdziłem i na każde średnio 300 km brało prawie 0,5l, niekiedy nawet więcej. Spaliny normalne, próby olejowej nie robiłem, bo wiedziałem, że to coś z głowicą. Do wymiany poszły pierścienie, zawory, uszczelniacze dołożone, cały rozrząd z pompą wody, filtry, olej, uszczelki głowicy i kolektora, nowe świecie ( 2 były całe zaśniedziałe). W warsztacie na wycenie powiedzieli 1700zł robocizna plus koszt częsci. U mnie narazie 1100zł biorąc pod uwagę części wysokiej jakości po zniżkach warsztatowych oraz to, że nie płacę za robociznę (mechanik w rodzinie).

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 1.6 2004 r
    Postów
    5

    Domyślnie

    No to ładnie pochlonie Alfica kasy. Ja juz dzwonilem do mechanika ktory zna sie na rzeczy i powiedzial wprost po tym co mu powiedzialem , ze nie ma co robic prob olejowych tylko rozbiorka silnika i regeneracja. Odrazu wstepnie wycenil ze zrobi to za 2000zł wraz z czesciami i tu sie zastanawiam czy nie za tanio jak ty piszesz ze 1700 zl same czesci a gdzie tu robocizna. Niechce zeby dawal jakies chinskie czesci a gosciu jest znany , odrazu zaznaczyl ze wczesniej niz za miesiac nie ma szas zeby mi naprawil bo ma tyle aut do naprawy.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    kolego to jest alfa... to kosztuje ja mam 1.8ts z 2003 roku kupilem rok temu za 12 i dołożyłem już do niej z 7 tyś, 2 tyś zł remont silnika z częściami? to jakiś żart... ja za rozrząd z wariatorem oryginalnym plus dwa wahacze na przód, olej, pompa wody, filtry, zapłaciłem więcej..., a świece? to też ładny wydatek...za irydowe po znizkach 400zł wyszło... popatrz w intercarsie sobie na ceny częsci valeo - to samo co oryginał... ale pociesze Cię, mi też bierze olej, średnio 0,2 do 0,5 na 1000 ale delikatnie ją nie traktuje, tylko że olej motul 300V... i ciesz się że panewki nie obróciło przy braku oleju, w Ts dobry olej i jego odpowiedni stan to podstawa
    Ostatnio edytowane przez kwintus ; 26-02-2015 o 07:59

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Coś mi pobiera prąd - świecąca się non stop dioda na przycisku od szyb ?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 21:45
  2. ICS cały czas pobiera prąd
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 18:34
  3. Alfa 156 SW JTD 16V 2004
    Utworzone przez godol w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 18:18
  4. [156] Różnice pomiędzy modelem sprzed 2004 i po 2004.
    Utworzone przez Paweł24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 23:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory