Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Słabo grzeje ogrzewanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar cj.slaw
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    BDG
    Auto
    AR 156 1.9JTD/16v
    Postów
    93

    Domyślnie Słabo grzeje ogrzewanie

    Forumowicze słabo grzeje mi ogrzewanie. Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem.
    I tak silnik rozgrzewa się normalnie i nie przegrzewa się, sterowanie nawiewem działa na każdym biegu.
    pokrętło od ustawień temp. też(jak ustawie na zimno to jest zimno jak max grzanie to dmucha ciepło) ale wcale w środku nie jest za ciepło. Myślałem że ten typ tak ma ale jak usiadłem do innej to grzała o wiele mocniej aż było za gorąco. U mnie ogrzewanie na max i dmucha nie za bardzo gorące powietrze.
    Płyn jest nie ucieka, odpowietrzałem już kilka razy i to samo. Grzeje tak samo na wolnych jak i na wysokich obrotach.
    Co to może być czyżby termostat padł i nie otwiera się do końca na pełen duży obieg czy coś innego.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Było milion tematów o twoich objawach... na 90% termostat. Podepnij laptopa to zobaczysz jakie sa temp.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    okolice wrocławia
    Auto
    alfa romeo 156 1.8ts 1998r
    Postów
    22

    Domyślnie

    Też miałem problemy z ogrzewaniem
    problemem była zasypka wsypana przez sprzedającego która miała uszczelnić chłodnice
    ale po kolei
    odkręć osłonę pod nogami pasażera dwie śrubki na 10 klucz
    głowa pod spód zlokalizuj silniki od klap przy włączonym zapłonie zacznij kręcić nawiewami będzie widać czy pracują w pełnym zakresie tam są takie ''kreseczki'' na plastiku podobno mogą się zacinać
    jak ok to
    na panelu przednim jest taka wypukłość ponacinana u mnie pod pokrętłem ciepło zimno tam jest czujnik temperatury wnętrza samochodu są to dwa elementy czujnik i silniczek z wiatraczkiem u mnie był zabity na amen nawet się nie kręcił
    jak czysto to pod maskę
    biorę pod uwagę że termostat masz sprawny trzyma 90 stopni
    poniżej kanału dolotowego powietrza do silnika są dwa węże idące w kierunku środka kabiny gdy silnik jest rozgrzany i pracuje a wentylator we wnętrzu nie pracuje powinny mieć taką samą temperaturę a gdy pracuje dmuchawa we wnętrzu jeden jest chłodniejszy
    w moim przypadku wąż powrotny był zimny dopiero wąż ogrodowy i duuuużo wody przepuszczone przez te dwa węże wypłukało nagrzewnice we wnętrzu
    auta i zaczęło grzać
    tylko pamiętaj ciśnienie w wężu ogrodowym jest wyższe od tego panującego w układzie chłodzenia i możesz rozsadzić nagrzewnice

    cj.slaw
    w jednym z tematów pytałeś o brzęczenie w schowku może to właśnie napęd klapy się odzywał
    Ostatnio edytowane przez kri ; 01-03-2015 o 21:29

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar cj.slaw
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    BDG
    Auto
    AR 156 1.9JTD/16v
    Postów
    93

    Domyślnie

    To bzyczenie to nie u mnie. Odpowiadałem tylko na pytanie kolegi genimedes że być może to u niego tak jest.

    Klapy sprawdzałem i jest ok. sprawdzę ten czujnik temp.w środku a jak to nic nie da to zabiorę się za nagrzewnicę i zobaczymy. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na ogrzewanie ale nie działa mi klima, nie jest nabita.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    okolice wrocławia
    Auto
    alfa romeo 156 1.8ts 1998r
    Postów
    22

    Domyślnie

    klima nie powinna mieć żadnego wpływu na ogrzewanie jej zadaniem jest schładzanie w upały a w zimie się załącza żeby osuszyć powietrze

    jeśli chcesz sprawdzić czy ma jaki kolwiek wpływ wpompuj sprężarką max 2bary w układ klimatyzacji pozwoli na załączenie sprężarki i oszukanie modułu

    domowy sposób szukania nieszczelności

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Przyczyną słabego ogrzewania może być też uszkodzony czujnik temp. zewnętrznej.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar cj.slaw
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    BDG
    Auto
    AR 156 1.9JTD/16v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Temp. z czujników w FESe mniej więcej pokrywają się z faktyczną jaka jest. Temp na zewnątrz jak teraz około 7 stopni a komp i wyświetlacz pokazuje 6 stopni, jak zimniej to temp też niższa. w środku to samo. jedynie co jeszcze to nagrzewnica do sprawdzenia.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kri Zobacz post
    klima nie powinna mieć żadnego wpływu na ogrzewanie jej zadaniem jest schładzanie w upały a w zimie się załącza żeby osuszyć powietrze
    Zima wg Ciebie to ile? Bo jak jest np -10 stopni to co robi sprężarka? Ano nic. A co do osuszania powietrza - jest to efekt uboczny jego schładzania. A włączająca się sprężarka np przy 4 stopniach tylko smaruje mały obieg bo nie może chłodzić powietrza do nagrzania wnętrza.

    Kolega jak już sprawdził sobie temperatury komputerem oraz wentylatorek wnętrza to pozostaje tylko płukanie małego obiegu. Być może się uda.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    okolice wrocławia
    Auto
    alfa romeo 156 1.8ts 1998r
    Postów
    22

    Domyślnie

    O ile wiem ''zima'' dla klimatyzacji zaczyna się na poziomie +7
    nie zgodzę się tylko z wypowiedzią

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    A co do osuszania powietrza - jest to efekt uboczny jego schładzania.
    cytat z moto.wp.pl

    Wyłączenie klimatyzacji wraz z końcem lata nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Po pierwsze w ten sposób tracimy ważnego pomocnika podczas jazdy jesienią i zimą. Jednym z głównych problemów, z jakimi w tych porach roku borykają się kierowcy, jest wilgoć, dająca o sobie znać w postaci zaparowanych szyb. W takiej sytuacji używanie ściereczki lub papierowych ręczników jest tylko doraźnym i mało skutecznym rozwiązaniem. Lepiej włączyć klimatyzację i ustawić pokrętło temperatury na komfortowy poziom. Działająca „klima” nie tylko ochładza powietrze, ale też je osusza. Mocny strumień skierowany na szybę szybko upora się z problemem skraplającej się wilgoci.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kri Zobacz post
    O ile wiem ''zima'' dla klimatyzacji zaczyna się na poziomie +7
    nie zgodzę się tylko z wypowiedzią

    cytat z moto.wp.pl
    Poniżej 2/3.5 stopnia sprężarki nie włączysz (instrukcja podaje te 2 wartości).

    Cytat ze strony mówi sam za siebie.

    Klimatyzacja nie ma pomiaru wilgotności powietrza. Jedynie jak się posiada czujnik zaparowania szyby to klimatyzacja tak ustala temperaturę aby szybę odparować i tylko tyle wie.
    Osuszanie powietrza w aucie może działać na zasadzie programu tymczasowego schładzania powietrza w obiegu wewnętrznym. Jednak samo osuszanie w naszych klimatyzacjach nie jest jednym z zadań klimatyzacji a jedynie wykorzystywanie ujemnego zjawiska w celu komfortu.

    eLearn też pisze wykorzystywaniu klimatyzacji do osuszenia ale jest to nie sprecyzowane.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja/nawiew słabo grzeje
    Utworzone przez Arkadiusz321 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 23:04
  2. [156] słabo grzeje
    Utworzone przez kamilcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 15:15
  3. [156 1.9 JTD 115KM] Słabo grzeje w kabinie
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 18:22
  4. [146] Słabo grzeje HELP!!!!
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 20:33
  5. [147] Nawiew słabo grzeje
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 17:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory