Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zawieszenie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Postów
    54

    Domyślnie Zawieszenie

    Witam mam 2 pytania 1:posiadam Alfe 156 1.9 jtd z 99r. i chcialbym sie dowiedzieć bo od jakiegos czasu slychac stuki z przodu z prawej strony ale tylko przy w padaniu w duze dołki kołem i dzisiaj gdy bylem rano odpalic auto zajrzalem tam i zauwazylem ze przy ruszaniu gwaltownym kołem na postoju slychac stuki i teraz niewiem czy mogą to byc kncówki drążków? bo niedawno wymienilem łączniki stabilizatorów z jakies 1000km i czy jestt mozliwosc zeby to moze i one byly juz uszkodzone? A 2: czy jest mozliwosc samemu sprawdzic czy ktorys z cylindrów nie pali? bądz czy ktorys z wtryskiwaczy jest uszkodzony? Prosze o podpowiedzi i z gory dziękuje. Paweł

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Ciężko tak stwierdzić , bo w alfie z przodu jest dużo elementów , najlepiej na szarpaki albo kanał i 'breszka ' .
    Łączniki stabilizatora możesz łatwo sprawdzić - chwyć za nie i szarpnij kilka razy , jak będą walnięte to będą miały luz.

    Co do wtryskiwaczy , jakby nie działał któryś to by wywaliło błąd i auta raczej byś nie uruchomił . Ale mogą 'lać' , aby to sprawdzić musisz zdjąć wężyki powrotu paliwa z wtryskiwaczy i następnie kręcisz rozrusznikiem aż odpali - w tym czasie z nadmiaru powinno wylecieć minimalna ilość paliwa , kilka kropel (czyli potrzebujesz drugiej osoby do pomocy). Jeśli z jakiegoś wtrysku leci dużo więcej od pozostałych to jest on walnięty. To taka wstępna prosta diagnoza. Jak chcesz dokładne pomiary zrobić to odłączaj po kolei wężyki z wtryskiwaczy i podstawiaj pojemniczek z podziałką (np strzykawka) i będziesz widział dokładniej ile każdy puszcza paliwa.

    A najlepiej opisz co się dzieje z silnikiem.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Postów
    54

    Domyślnie

    kolego bardzo ci dziekuje za pomoc napewno skorzystam, a co do objawów pierwszy problem to to ze mam uszkodzoną centralke grzania swiec wiec przy niższych temperaturach gdy auto odpali niepracuje rowno troche go trzęsie, po jakims czasie wszystko wraca do normy ale.... wydaje mi sie ze silnik strasznie sie trzesie mimo wszystko niewiem czy w dieslach tak jest ale u mnie widac jak sie trzesie. Pozatym czuc wibracje delikatne na kierownicy i podczas odpalania i gaszenia auto wpada w wibracje choc zauważylem ze nie zawsze. Przy odpalaniu tylko przy zimnym silniku a przy gaszeniu raz go strasznie trzesie a raz wogole. Swiece sa dobre wszystkie ale niestety ta centralka do wymiany, juz czytalem na forum tematy dotyczace podobnych objawow i w 90% wychodzilo by ze to dwumasa ale...? zekomo gdy dwumasa jest uszkodzona auto strasznie szarpie przy ruszaniu, zmianie biegów itp. a u mnie niema czegos takiego. Sprawdzalem przy wcisnietym pedale sprzegla i przy wycisnietym niema zadnych zmian wiec niewiem. Szukam wszystkich przyczyn jakie by mogly byc. I dlatego zapytalem o wtryski bo podobno jak ktorys leje to silnik potrafi wpadac w podobne wibracje przenoszac to na samochod a min. na kierownice. A co do tych wezykow to sa te moze gumowe ktore sa ponaciagane na wtryski? i je nalezy sciagac i z nich patrzec ile paliwa zlatuje? Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    tak to prawda, lejący wtrysk jak najbardziej może się przyczynić do wibracji;

    tak chodzi o te krótkie gumowe wężyki idące od wtryskiwacza do wtryskiwacza , je należy ściągnąć (albo pojedynczo i dokładnie mierzyć albo wszystkie naraz i 'na oko ' ocenić ile puszczą paliwa - oczywiście nie wężyki tylko wtryskiwacze puszczą paliwo).


    najpierw zrób porządek z automatem od świec i wtryskami , a potem zobaczysz co się zmieni
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 19-03-2009 o 20:18
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zawieszenie tył
    Utworzone przez danjel0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 19:26
  2. Zawieszenie od GTA w 1.9.JTD
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:41
  3. Zawieszenie tył
    Utworzone przez petro_m w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 10:01
  4. Zawieszenie
    Utworzone przez grzesieks8 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 09:57
  5. [155] Zawieszenie
    Utworzone przez Wielki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory