Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Nowy interfejs VGATE ICAR

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    I do diagnozy 156 potrzebny Ci taki konkretny sprzęt?
    To może napisz co od tego sprzętu oczekujesz skoro zwykły kabelek jak to nazwałeś oferuje dostęp do niemal wszystkiego w tym samochodzie, ale potrzebujesz jednak coś konkretniejszego.

    Z Twojego opisu wynika, że masz innej produkcji ten kabelek, bo Viakenowski ma przełącznik u góry i inne naklejki, a jakbyś poczytał to większość problemów wynika z błędnej konfiguracji oprogramowania na komputerze niż samego kabla.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    Ja mam winde 8.1 nie moge zainstalować starych sterów ze strony viakena.Sam system instaluje najnowsze.Poza tym na starszych windach XP czy win 7 łączyłem sie z poduchami i czasem z silnikiem ale to wszystko wolno.Co wymagam?
    Sprawdzić błędy , odczytać przebieg,skasować błędy , sprawdzić działanie poszczególnych systemów.Tak jak mniej więcej w CIF/2.Nie chce kupować kolejnego kabelka za 50 czy 100zł i np. oddawać bo zaś nie będzie trybić....Poza tym MES to jest dla mnie amatorka nie program...

  3. #13
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    Szukam konkretnych ludzi którzy parają się dobrym sprzętem do diagnozy a nie kabelków zwykłych gdzie co 3ci post to ludzie mają problemy z połączeniem.Z resztą jeden kabelek mam i nie wiem czy nie ten sam przypadkiem też niebieski z napisem OBDII ale przełącznik jest z boku.
    Jak bardzo konkretnej osoby potrzebujesz - zapraszam do Legnicy do wszystkiego Ci sie podłacze gównianym kabelkiem i gównianym softem - tyle że ja swojego nie kupiłem w cenie paczki fajek.

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    Soft wg mnie to sprawa poboczna zależy jaki jest hardware właśnie.Mówie na CDIF/2 u kolegi łącze się z czym chcę a na MESie tylko AIRBAG:| tym niebieskiem kabelkiem ze śmiesznym przełącznikiem.Temu chciałbym dać nawet więcej PLNów ale by to hulało jak się należy...Nie koniecznie to musi być MES.
    Bardzo się mylisz - masz gówniany kabelek za pare zl to masz problem.
    jak Ci się tak bardzo nie chce korzystać z taniego kabelka to kup KTS'a lub CDIF/2 i z głowy. Tyle że to sprzet przekraczający ceną twój wóz. Tłumacze Ci że mam KTS'a i nie bardzo widzę różnice w tym co moge robic w MESie a co w KTSie poza tym ze KTS jest dużo wolniejszy i mnie ogólnie denerwuje. Rób jak uważasz ludzie na forum sobie radzą z KKLem i MESem ale skoro nie masz zamiaru używać NIE PROFESJONALNYCH aplikacji to zacznij zbierać kasę na sprzęt który Cie usatysfakcjonuje.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 12-04-2015 o 03:08

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    U viakena widzialem sprzęty które już by się nadawały w cenie do 1000zł.Jedynie musze się zapytać jak faktycznie się sprawdzają...Zbierać nie musze bo mam hajc na to.Chodzi tylko by działało z oczekiwaniami.

  5. #15
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    U viakena widzialem sprzęty które już by się nadawały w cenie do 1000zł.Jedynie musze się zapytać jak faktycznie się sprawdzają...Zbierać nie musze bo mam hajc na to.Chodzi tylko by działało z oczekiwaniami.
    Diagnoskopy chinskie z viaken'a - to też to samo co inne badziewia allegrowe. Miałem takiego dziwnego wynalazka z kolorowym wyświetlaczem na testy przez pare dni - działało to w miare szybko (o dziwo szybciej się łączyło jak KTS) kody błedów bez opisów więc wujka google trzeba mięć zawsze przy sobie inaczej staje się to bez użyteczne. Łączyło się w miare do wszystkich podstawowych rzeczy w wozie. Oczywiscie możemy zapomnieć o parametrach on line czy wykresach - nie ze z Alfa nie działa - poprostu nie ma tego wogóle. Nie łaczy się z deskami (w nowych autach must have) nie łaczy się do klimatyzacji etc.(poprostu tego nie obsługuje) Osiowanie proxy czy ustawienia ksenonów tego też nie uświadczymy - jako diagnoskop bardzo mało przydatne chyba że się lubi przedzierać przez gąszcz kodów. Niby czeste aktulizację itd. ale prawda jest taka że przy tej funkcjonalnosci jaką sobą prezentują to średni gratis . Jedyny wynalazek z tych chińskich cosiów który jest godny polecenia to podróba DELPHI działa dużo pokazuję etc.(testowałem też pare dni i ogólnie ciekawy) ale program z wygladu bardzo podobny do MES'a więc nie wiem czy uznasz go za profesjonalny, w oryginale kosztuje tyle ile dałem za KTS'a 200 (te allegrowe okazje są bez licencji więc się nie nabierz)

    Tu jest to o czym pisze http://olx.pl/oferta/interfejs-jak-d...tml#8520353cb2 program delphi'a jest dostepny na torrentach (czego nie pochwalam jak już pisałem ale jak co komu pasuje) to jest chinska podróbka ori kabla ale działa.
    Nadal twierdze ze Ci potrzebny KKL i MES ( to najtańsze połączenie) i nie próbuję Cie tu rozliczać z kasy przez Ciebie posiadanej tylko próbuje uświadomić że dla kogoś kto hobbystycznie diagnozuję swój wóz nie potrzebuje sprzętu za 10tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 12-04-2015 o 18:36

  6. #16
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    icar jest swietny jako podgladacz parametrow na zywo. jako drugi interfejs, wpinasz w zlacze, sciaasz apke na smartfona laczysz sie jedziesz i wszystko wdizisz, zadnego kabla miedzy nogami lapka itp. jednak ograniczenia sa bo koszt pelnego programu do alfy na androida jest bardzo duzy.

    drugi plus wyskakuje Ci gdzies w trasie blad, wrzucasz i telefonem sprawdzasz nie potrzebujesz kompa
    Ostatnio edytowane przez dareme89 ; 12-04-2015 o 18:45

  7. #17
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    ten Icar to ELM327 na BT nie przepłacajcie za to poważnie. Appka na Androida tez sie jakas znajdzie darmowa. Podalem link ile to w chinach kosztuję Polski dystrybutor kosi $$$$ aż miło za coś co kosztuje normalnie ćwierc tego
    Tu macie jak to działa z Torque
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 12-04-2015 o 21:08

  8. #18
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Sa darmowe apki ale co najwyzej pokasujesz na nich bledy. Nie pamietam czy fes, czy alfaobd jest w sklepie androida ale pelna wersja kosztowala ponad 200zl z tego co pamietalem a ponoc tez super nie dzialala

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    Ja mam winde 8.1 nie moge zainstalować starych sterów ze strony viakena.Sam system instaluje najnowsze.Poza tym na starszych windach XP czy win 7 łączyłem sie z poduchami i czasem z silnikiem ale to wszystko wolno.Co wymagam?
    Sprawdzić błędy , odczytać przebieg,skasować błędy , sprawdzić działanie poszczególnych systemów.Tak jak mniej więcej w CIF/2.Nie chce kupować kolejnego kabelka za 50 czy 100zł i np. oddawać bo zaś nie będzie trybić....Poza tym MES to jest dla mnie amatorka nie program...
    Hmmm MES jest amatorką, ale nie potrafisz nawet sterowników zainstalować poprawnie..? To może zacznij od porządnego ogarniecia systemu Win8 skoro nie potrafisz nawet zainstalować odpowiednich sterowników, bo bez problemu da się to zrobić... Sam mam ten system, na lapku i parę kliknięć myszką, i wszystko działa jak należy... Instalujesz sterowniki, które chcesz, a nie które chce system.

    Do tego kup dobry kabelek KKL i wszystko bedzie trybić.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

Podobne wątki

  1. Diagnostyka OBD2 vGate
    Utworzone przez dapo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 14:44
  2. [166] 2.0TS - Nowy uzytkownik i nowy zakup
    Utworzone przez FifthGear w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 06:19
  3. Interfejs??
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 10:05
  4. Nowy ... nowy i jeszcze raz nowy
    Utworzone przez emeren w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2007, 20:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory