Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problemy z uruchomieniem silnika (engine oil pressure low)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie Problemy z uruchomieniem silnika (engine oil pressure low)

    Wszystko zaczęło się na początku kwietnia. Przy uruchamianiu zaświeciła się kłódeczka, brak możliwości uruchomienia, nie dało się też awaryjnie uruchomić auta. Auto na lawetę i do warsztatu. Diagnoza uszkodzony immo - code. Po ponad 2 tygodniach wydano mi naprawione auto z wymienionym immo, kłódeczka teraz gaśnie.

    Niby wszystko było ok, ale pojawiły się inne problemy z rozruchem, zwłaszcza gdy jest trochę chłodno i wilgotno na dworze. Czasem muszę kilka razy kręcić rozrusznikiem żeby silnik zaskoczył. Zdarza się że silnik jakby na chwilę zaskoczy, ale się momentalnie zadławi i potem nie idzie go od razu odpalić. Dzisiaj rano podłączyłem naładowany akumulaotr, zapalił za drugim razem. Po około 1-2 minutach pracy na wolnych obrotach, silnik sam z siebie zgasł. Wyświetlił się komunikat (engine oil pressure low). 2 tygodnie temu miałem coś podobnego, ale wtedy to było po kilku sekundach pracy silnika. Kontrolka oleju pokazuje jakieś 80-90% stanu oleju, podobnie jest na bagnecie. Komputer nie wyświetlał błędów. Co to może być? Dodam że zimą w największe mrozy zapalał za pierwszym razem. Silnik 1.9 JTD 16V.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Co prawda golf ale problem ten sam ( post pierwszy objawy ) i (rozwiązanie problemu przed ostani na pierwszej stronie )

    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=205627

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    O tej wilgoci napisałem, bo wczoraj auto w ogóle nie odpaliło po 15 min prób, a rano padał deszcz (po tym doładowałem akumulator).
    Ale rozruch też czasem jest problemowy i przy 20 *C w słońcu. Często też odpala od pierwszego strzała. Nie ma reguły.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał tantal Zobacz post
    O tej wilgoci napisałem, bo wczoraj auto w ogóle nie odpaliło po 15 min prób, a rano padał deszcz (po tym doładowałem akumulator).
    Ale rozruch też czasem jest problemowy i przy 20 *C w słońcu. Często też odpala od pierwszego strzała. Nie ma reguły.
    Może świece żarowe ? Sprawdź w jakich odstępach od uruchomiania zapłonu auto zapala od strzała. np. (5-10 sekund )

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    Najczęściej uruchamiam chwile po zgaszeniu się kontrolki świec. Czyli zazwyczaj jest to około 5s po przekręceniu zapłonu. Same świece grzeją się z 2-3s.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał tantal Zobacz post
    Najczęściej uruchamiam chwile po zgaszeniu się kontrolki świec. Czyli zazwyczaj jest to około 5s po przekręceniu zapłonu. Same świece grzeją się z 2-3s.
    To spróbu pogrzać je dłużej i zobaczysz czy jest różnica

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    Dzisiaj odpalał normalnie, poczekałem też dłużej od przełączenia zapłonu. Myślę że to nie w świecach tkwi problem.
    Bardziej mnie martwi że silnik wczoraj się wyłączył 1-2 minuty po odpaleniu z komunikatem "engine oil pressure low". Pewnie to też ma wpływ że czasem przy pierwszym rozruchu jakby uruchomi się na pół sekundy i gaśnie jakby zdławiony. Wtedy muszę kręcić kilka razy rozrusznikiem żeby ponownie go uruchomić. Może to jakiś czujnik, albo coś?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał tantal Zobacz post
    Dzisiaj odpalał normalnie, poczekałem też dłużej od przełączenia zapłonu. Myślę że to nie w świecach tkwi problem.
    Bardziej mnie martwi że silnik wczoraj się wyłączył 1-2 minuty po odpaleniu z komunikatem "engine oil pressure low". Pewnie to też ma wpływ że czasem przy pierwszym rozruchu jakby uruchomi się na pół sekundy i gaśnie jakby zdławiony. Wtedy muszę kręcić kilka razy rozrusznikiem żeby ponownie go uruchomić. Może to jakiś czujnik, albo coś?
    Tu masz swój problem :

    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ure_low-7.html

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    Może faktycznie te problemy przez czujnik ciśnienia oleju, podjadę sprawdzić. Dzięki za podpowiedź.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Przyczyną było zasilanie pompy paliwa, nie zawsze się załączało. Stąd problem z uruchamianiem lub gaśnięciem po odpalaniu.

Podobne wątki

  1. engine oil pressure low
    Utworzone przez aniucha05 w dziale 147
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 00:06
  2. [Giulietta] insuff engine oil pressure stop & turn off engine
    Utworzone przez Bendzi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 10:01
  3. Engine Oil pressure low
    Utworzone przez maciej.jurewicz w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 18:26
  4. Engine oil pressure low
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 14:17
  5. Engine Oil Pressure Low
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 00:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory