Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: świst i cała masa strachu :(

  1. #1
    lwiatko
    Gość

    Domyślnie świst i cała masa strachu :(

    Witam
    mam oto taki problem a właściwie to jeszcze nie ale....
    Mam upatrzona AR 156 2,4 JTD problem polega na tym, że wydaje takie dźwięki jak łłłłłłuuuuuuuuuuuu (inni nazywają to świstem, gwizdem). Właściciel zachował się w pełni profesjonalnie i powiedział że takiego samochodu mi nie sprzeda i że przyczyną tego wycia jest nieszczelność w układzie w związku z czym wymienił uszczelkę kolektora wydechowego. Problem zniknął.
    I wszystko byłoby ok gdyby po kilku dniach (bo wcześniej nie mogłem odebrać samochodziku) w celu sprawdzenia samochodu przed sprzedażą przejechał się na jazdę próbna. W trakcie jazdy okazało się, że nic nie gwiżdże nic nie świszcze. Ale...... samochód postał jakiś czas na dworze i wieczorem podczas wprowadzania do garażu po przy gazowaniu znowu zaczęło wyć
    W jego opinii są dwie możliwości
    1. opaska została za luźno skręcona
    2. mogła ulec skrzywieniu jakaś "szpilka" czy coś
    W związku z powyższym jeszcze raz to wszystko rozkręci i skręci. I będzie OK

    Pytanko moje jest proste co sprawdzić przy odbiorze tego autka

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    czy turbosprężarka nie puszcza oleju do IC
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwiatko Zobacz post
    Witam
    mam oto taki problem a właściwie to jeszcze nie ale....
    Mam upatrzona AR 156 2,4 JTD problem polega na tym, że wydaje takie dźwięki jak łłłłłłuuuuuuuuuuuu (inni nazywają to świstem, gwizdem). Właściciel zachował się w pełni profesjonalnie i powiedział że takiego samochodu mi nie sprzeda i że przyczyną tego wycia jest nieszczelność w układzie w związku z czym wymienił uszczelkę kolektora wydechowego. Problem zniknął.
    I wszystko byłoby ok gdyby po kilku dniach (bo wcześniej nie mogłem odebrać samochodziku) w celu sprawdzenia samochodu przed sprzedażą przejechał się na jazdę próbna. W trakcie jazdy okazało się, że nic nie gwiżdże nic nie świszcze. Ale...... samochód postał jakiś czas na dworze i wieczorem podczas wprowadzania do garażu po przy gazowaniu znowu zaczęło wyć
    W jego opinii są dwie możliwości
    1. opaska została za luźno skręcona
    2. mogła ulec skrzywieniu jakaś "szpilka" czy coś
    W związku z powyższym jeszcze raz to wszystko rozkręci i skręci. I będzie OK

    Pytanko moje jest proste co sprawdzić przy odbiorze tego autka
    Cześć ,też to przerabiałem tylko ze mnie były 3 szpilki urwane i tez tak świstało wszyscy mówili ze to łożysko a okazało się ze to kolektor wydechowy ,kolektory w tych modelach po liftingu jak i przed w 5 cylindrowych się przekształcały(niedobór materiałów) i wyrywały szpilki ,bardzo brzydka operacja żeby je powyciągać ja musiałem pól auta rozebrać żeby się do nich dostać bo nie chciałem ściągać głowicy .skutek pozostał ze jak stoję na światłach to mi spaliny się dostają do kabiny ?muszę ten kolektor jeszcze przeplanowac bo ma odksztalcenia szukam tylko jakiegos zakladu ktury by mi to zrobil od reki bo nie moge sobie pozwolic na dluzszy postoj . Zeby sprawdzic czy wszystkie szpilki siedza musialbys odkrecic oslone z kolektora wydechowego i turbo i wtedy sie domacasz czy sa wszystkie czy nie .
    Cos innego a nie ma ten samochod drgan miedzy 40 a 60 kmh

  4. #4
    lwiatko
    Gość

    Domyślnie

    Ducrider w tym tygodniu ponownie będzie wszystko rozkręcane i skręcane. Z racji tego że wykonują to fachowcy od Alf wierzę, że zdiagnozują to prawidłowo i skończy się tylko na źle dokręconej opasce
    1. Ta alfa 40 - 60km/h nie jeździ więc jak ja będę testować to zobaczę czy ma drgania czy nie. Jeśli ma to o czym może to świadczyć
    2. Wycieków oleju nie stwierdzono

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwiatko Zobacz post
    Ducrider w tym tygodniu ponownie będzie wszystko rozkręcane i skręcane. Z racji tego że wykonują to fachowcy od Alf wierzę, że zdiagnozują to prawidłowo i skończy się tylko na źle dokręconej opasce
    1. Ta alfa 40 - 60km/h nie jeździ więc jak ja będę testować to zobaczę czy ma drgania czy nie. Jeśli ma to o czym może to świadczyć
    2. Wycieków oleju nie stwierdzono
    Chodzilo mi bardziej przy przyspieszaniu ,u mnie tak sie dzieje i winowajcy jeszcze nie znaleziono forumowicze obstawiaja przeguby wewnetrzne . W lato bede wymienial przeguby to cos napisze czy zaistniala poprawa czy nie .

  6. #6
    ViP Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Zdzieszowice
    Auto
    AR
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ducrider Zobacz post
    Cześć ,też to przerabiałem tylko ze mnie były 3 szpilki urwane i tez tak świstało wszyscy mówili ze to łożysko a okazało się ze to kolektor wydechowy ,kolektory w tych modelach po liftingu jak i przed w 5 cylindrowych się przekształcały(niedobór materiałów) i wyrywały szpilki ,bardzo brzydka operacja żeby je powyciągać ja musiałem pól auta rozebrać żeby się do nich dostać bo nie chciałem ściągać głowicy .skutek pozostał ze jak stoję na światłach to mi spaliny się dostają do kabiny ?muszę ten kolektor jeszcze przeplanowac bo ma odksztalcenia szukam tylko jakiegos zakladu ktury by mi to zrobil od reki bo nie moge sobie pozwolic na dluzszy postoj . Zeby sprawdzic czy wszystkie szpilki siedza musialbys odkrecic oslone z kolektora wydechowego i turbo i wtedy sie domacasz czy sa wszystkie czy nie .
    Cos innego a nie ma ten samochod drgan miedzy 40 a 60 kmh
    Dzisiaj przeglądałem kolektor wydechowy i zobaczyłem że mam urwanych 5 szpilek. Na szczęście łatwo i szybko je wykręciłem. Czy zamiast tych szpilek można wkręcić śruby?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nie kup szpilki - muszą byc walcowane i mieć odpowiednią wytrzymałość
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    ViP Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Zdzieszowice
    Auto
    AR
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Nie kup szpilki - muszą byc walcowane i mieć odpowiednią wytrzymałość
    szpilki kupione i już założone

Podobne wątki

  1. [166] Masa własna
    Utworzone przez kmito w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 12:17
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 22:01
  3. [156] Masa powietrza
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 17:46
  4. Masa felg
    Utworzone przez siapek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 10:39
  5. [155] Masa komputera
    Utworzone przez olek_jaw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory