Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: huczenie powyzej 60km/h

  1. #1
    mor
    Gość

    Domyślnie huczenie powyzej 60km/h

    Witam
    Otóż mam pewien problem, a nawet dwa wiec moze zaczne od tego buczenia .

    gdy przekraczam 60-70 zaczyna mi huczeć jak w intercity, a jeszcze bardziej nasila sie przy hamowaniu. Pamietam ze kiedys moj znajomy mial podobna akcje w corsie tyle ze on nie pamieta co to bylo ...aha halas jest taki nie rownomierny jak by kolo czy cos takiego, zastanawialem sie czy to nie przez wachacz bo mam go do roboty ale nie wiem...

    Druga sprawa jest taka ze zapala mi sie na 30sek po starcie kontrolka od swiec, stwierdzilem ze mam swiece do wymiany ale z drugiej strony zapala bez zadnego problemu wystarczy musnac kluczyk. Pytanie jest takie czy gdy jest jakas swieca walnieta to nie ma zadnych problemow z odpalaniem?

    Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi

  2. #2
    AgataZ
    Gość

    Domyślnie

    > gdy przekraczam 60-70 zaczyna mi huczeć jak w intercity, a jeszcze bardziej nasila sie przy hamowaniu.

    Miałam ten sam problem w dwóch ostanich dniach .. właśnie zostawiłam moją Alunię w serwisie.. Przyczyna - łożsko ..

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    moze lozysko, moze tarcze hamulcowe, moze klocki, moze niewywazone kola, duzo tych moze, sprawdz co mozna: czyli klocki, tarcze, jak nasila sie przy hamowaniu 1-sze co bym obstawial to tarcze albo klocki

    Co do swiec z wlasnego doswiadczenia moze byc padnieta, normalnie odpalasz, ale nie pali na wszystkie gary, albo traci prad. Wymien, to nie majatek

  4. #4
    mor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    moze lozysko, moze tarcze hamulcowe, moze klocki, moze niewywazone kola, duzo tych moze, sprawdz co mozna: czyli klocki, tarcze, jak nasila sie przy hamowaniu 1-sze co bym obstawial to tarcze albo klocki

    Co do swiec z wlasnego doswiadczenia moze byc padnieta, normalnie odpalasz, ale nie pali na wszystkie gary, albo traci prad. Wymien, to nie majatek
    jasne ze wymienie tylko poprostu zastanawialem sie czy to nie jest jakis blad bo zawsze bylem przekonany ze jak jest cos ze swiecami to gorzej odpala no ale moja wiedza w dziedzinie mechaniki jest bardzo nikla

    dzieki za wszystkie odpowiedzi

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    ja bym obstawiał na odklejony/odpadł ciężarek z felgi albo łożysko ewentualnie coś z hamulcami - nie przegrzałeś ostatnio przypadkiem tarcz?

  6. #6
    Szwejk73
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem podobnie zmienilem cale koła i problemu zero. Moze tez sprobuj.

  7. #7
    mor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szwejk73 Zobacz post
    Ja miałem podobnie zmienilem cale koła i problemu zero. Moze tez sprobuj.
    bede jechal do mechaniora prawdopodobnie w poniedzialek to jak sie dowiem co to jest to napisze

  8. #8
    mor
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    nie chcialem zakladac nowego tematu bo sprawa ma sie tego samego. Otoz wymienilem lozysko. Tarcze i klocki napewno sa sprawne no i dalej huk taki sam, moze po wymianie lozyska troche jest lepiej bo sie okazalo, ze bylo walniete. Wiec stwierdzilem, ze to musza byc nie wywazone kola pojechalem do wulkanizacji i tu zaczyna sie ciekawostka... gosc zapytal sie o co chodzi ze chce wywazac wszystkie kola, opisalem mu sytuacje, a on skomentowal to w ten sposob ze to raczej nie sa niewywazone kola bo obiawy przy tym sa zupelnie inne, a mianowicie takie ze bije po kierownicy i tyle, dodal przy tym zebym nie wydawal kasy bo raczej bedzie tak samo. Widac bylo ze gosc nie ma na maxa czasu i podejzewam, ze chcial mnie zbyc taką sobie gadka. Pytam sie bo nie wiem czy jechac do jakiegos innego wulkanizatora na wywazanie czy jednak gosc mial racje i szukac przyczyny w samych oponach.
    Z gory dziekuje za info

  9. #9
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    A nasila sie przy skrecaniu? Jarzmo jest elementem plywajacym i czesto jezeli klocki badz tarcze (ewentualnie jedno i drugie) sie koncza moze pojawic sie buczenie.

    Mniej lub bardziej dokuczliwe, odglos to jakby bardzo rytmiczne (tym bardziej jezeli tarcze sa np krzywe w dodatku) i bardzo szybkie bicie (jak przy zlej geometrii, cos jakby nacinany rant opony darl o asfalt, ewentualnie jak terkotka na wysokich obrotach jaka mozna spotkac przy dzieciecych rowerach serii pimp-my-bike), chodzi o czestotliwosc.

    Mozna to sprawdzic po stanie hamulcow badz ewentualnym luzie miedzy klockiem a tarcza.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    sproboj u innego gumiarza niech sprawdzi te kola w koncu to tylko pare groszy a moze sie okazac ze wlasnie to byl problem, tak nawiasem mowiac a moze Ci hucza opony? masz jakies zalozony wynalazki typu vanli czy cos "made in chinsta stodola"?
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 18:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory