Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Amortyzatory i sprężyny - wymiana.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie Amortyzatory i sprężyny - wymiana.

    Witam!

    Dużo było tematów na temat amorków i sprężyn do 156, wszystkie przeczytałem ale mam trochę pytać mimo wszystko.

    Na początku fotki wysokości mojego auta na tutejszym zawieszeniu:








    Dla porównania fotka użytkownika Paweł156, Alfy 156 z 2,4 JTD:



    Jak widać jest różnica 2,5cm, może to być spowodowane ciśnieniem w oponach - ja mam 2,2 z przodu w letnich 205/55/R16 i są delikatnie ugięte, mimo wszystko wydaje mi się że jest moja zawiecha trochę niższa..

    Przy wymianie amortyzatorów stawiam na firmę Bilstein jednak ciągle waham się jaki model:

    a) B4 - podobno takie jak standardowe w Alfie, moim zdaniem (jeśli teraz mam standard bo nie mam pojęcia co tam jest) będzie za miękko.
    b) B6 - podobno trwałe i twarde amorki, dobre do standardowej długości sprężyn - czyli można by je było wstawić do tego co mam.
    c) B8 - krótsze jednak tak samo twarde jak B6, czytałem też że trwalsze są od B6, tz. dłużej na nich pojeżdżę?

    Jako że moja Alfa teraz wysokościowo jest jaka jest, nie mogę porównać z żadną inną, ale wg. mnie jest niska, co prawda przyzwyczaiłem się już do tego ale wkurza mnie ciągłe bujanie np. przy wjeżdżaniu w obniżenie terenu jest walnięcie o osłonę, przy hamowaniu przód nurkuje itp. Wnioskuję że dobite sprężyny? Amortyzatory mam padliny całkowite więc one są na pewno winowajcą ale dobijać auto nie powinno tak "głęboko" i to chyba wina sprężyn.. nie wiem :/.

    Jeśli zmiana na sportowe sprężyny doda sztywności autu, oraz komplet sprężyna - amor, dłużej posłuży to chyba skusze się na B8.

    Co do sprężyn to nie mam pojęcia jakie dać, obniżenie -30 mm max. wchodzi w grę, jeśli się da to nawet -20 mm. Mniej od 30 mm nie ma mowy..

    Proszę kogoś kto ma w/w zestaw bądź wie coś na ten temat o pomoc.

    Pozdrawiam!


  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Moja byla jezdzila na :
    sportpack seria czyli -20 i -15 amory sachs ( beznadzieja szybko polecialy na zlom)
    sportpack + B6 fajnie bylo przez 10 tys potem chcialem upiekszyc auto i dalem
    eibachy -30 + B6 ; auto ladnie wygladalo ale po 20 tys stwierdzilem ze B6 za bardzo bujaja i nurkuja czyli spory skok amora jak do tych sprezyn wiec dalem do przerobienia na B8 i lekkiego utwardzenia na samym dole, wtedy poczulem ze auto jezdzi jak powinno , jest twardo ale nie az tak jak w opowiesciach niektorych (to co lubie w B8 i eibachu to to ze auto natychmiast wraca do swojego polozenia
    sama zmiana sprezyn i seryjnych amorow nie doda sztywnosci tylko pogorszy to co jest skopane

    teraz powiem tak izany
    seria sprezyny + B6, obizany zawias -20 i dalej B8, anajlepje gwint markowy
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Zawieszenie gwintowane Alfa Romero 156,147,GT (597560855) - Aukcje internetowe Allegro o takie coś chodzi?

    W czym jest lepszy gwint od zestawu amor + sprężyna?


  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Zawieszenie gwintowane Alfa Romero 156,147,GT (597560855) - Aukcje internetowe Allegro o takie coś chodzi?

    W czym jest lepszy gwint od zestawu amor + sprężyna?

    Witam ,na pewno będziesz mógł regulować wysokość samochodu co moim zdaniem to duży + i jeszcze jedno jak chcesz inwestować w dobry zawias to bierz coś takiego jak Bilstein B 14 lub B 16 a nie jakieś no name teleskopy .

  5. #5
    Alfor.GTA
    Gość

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Pooglądałem trochę tych gwintów i mimo że dalej się nie znam za bardzo ale widzę tylko jedną zaletę - zmiana wysokości zawieszenia. A co jak za x k km znów padnie amor bądź sprężyna? Trzeba będzie całość wymieniać? Nie chcę się w to bawić..

    Wolę chyba jednak teraz się "ustatkować" wybrać wysokość na jakiej chce jeździć i kupić odpowiednie sprężyny i amorki.. tylko właśnie jakie!


  7. #7
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    to chyba najlepszy pomysł. To coś mi się wydaje że zakończysz całą operacje na B6, czy się mylę?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Na razie jeszcze ustalam cenowo B8, jak komplet będzie taniej od B6 (bo o dziwo ostatnio tak było), to rozważę też B8 + krótsze sprężyny.

    Na tą chwilę jednak tak jak piszesz, B6 chyba najlepszy..


  9. #9
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    ja juz dostałem swoje FDSy KONI i zabieram się za wymianę

  10. #10
    Reks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfor.GTA Zobacz post
    ja juz dostałem swoje FDSy KONI i zabieram się za wymianę
    Napisz jak to dziala..okiem zwyklego uzytkownika

Podobne wątki

  1. Amortyzatory/Sprężyny do 147 fl
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 13:14
  2. 156 sprężyny i amortyzatory
    Utworzone przez papcio18 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 23:05
  3. Amortyzatory - sprężyny
    Utworzone przez aza1983 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 22:05
  4. [156] Amortyzatory i sprężyny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory