Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: wahacze poprzeczne

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack1610 Zobacz post
    ale niestety studzienki głębsze powodują ten sam efekt.
    Miałem ten problem w 156-tce po wymianie gum (tzw cukierki) w wahaczach wzdłużnych. Zamiennik jest z litej gumy i chyba za bardzo sztywnej od tej w nowym orginalnym wahaczu co uniemożliwia delikatny ruch koła wzdłuż auta. Po prostu jest za sztywno i może powodować to uczucie uciekania tyłu. Problem znikł po wymianie na orginały. Widać fabryka wiedziała co robi i zwykła odlana guma nie specjalnie spełnia zadanie. Po ośmioletniej przygodzie z alfami przestałem jakiś czas temu pozornie oszczędzać i wymieniam tylko na ricambi lub firmowe zamienniki, jest drożej ale w perespektywie trwałości - taniej, a alfa jeździ jak należy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar jack1610
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002 r.
    Postów
    41

    Domyślnie

    Ehh.. czyli pewnie głupotą jest wymiana w tym przypadku samych tulei. No nic, na błędach się człowiek uczy. Szkoda że mimo wszystko troszkę kosztownych Rozumiem, że TRW te wahacze produkuje oryginalne?
    Ostatnio edytowane przez jack1610 ; 18-01-2016 o 15:36

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Dzielimy się tu sugestiami z eksploatacji, każdy zrobi jak uważa, na szczęście tył jest stosunkowo tani (nawet ricambi) i trwały.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Może spróbuj Birtha
    mam jeszcze komplet
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Draz...em-BIRTH/19093
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Kolejna 156 kolejny taki sam problem. Dupa ( choc juz sam nie jestem pewien) tanczy na kazdej nierówności ,w koleinach jest wrecz zabawnie . Do uskoku auta wystarczy nawet zmiana pasa na autostradzie gdzie koła zjeżdżają z jednej betonowej plyty na inną.
    Zawieszenie całe nowe,całe mam na myśli całe. Wszystkie wahacze ,łączniki,drazki ,amortyzatory.
    Objawy jak wyżej.
    Koła 225 więc ma prawo trochę ciągnąć ale żeby az tak? Poprzeczne wahacze tylne ,pomny doświadczeń z poprzednią 156 wsadzilem fasta . I mimo to jest dramat.
    Zbieżność ok,kąty ok a auto ciąga od prawej do lewej.
    Zastanawiam sie powoli czy to nie przód. Ale tam tez wszystko nowe,brak luzow. Maglownica mogła byc wymeczona tak ze nie trzymała by kierunku koła sztywno? Sam nie wiem.
    Mam stare wahacze poprzeczne ori to porownam jak zachowuje sie w nich guma w stosunku do fasta .

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Na przyszłość dla innych z problemem jak wyżej.
    Jeśli tanczy ci dupa na każdej nierówności pierwszą rzeczą jaką sprawdzaj to tylne opony.
    U mnie powodem złego prowadzenia były trzyletnie miecheliny pilot sport. Opona wcale nie musi wyglądać że coś z nią jest nie tak. Po prostu nie ma juz swoich parametrów i auto nie trzyma sie na tej gumie.
    Pozdrawiam przy okazji wszystkich co zakładają piecio czy iluś letnie opony z zagranicy z dużym bieznikiem. Przecież niemiec je zdjął pewnie bo mu sie znudziły.

    Przy okazji podczas szukania przyczyn dowiedziałem sie czegoś ciekawego na temat wahaczy wzdluznych. Mianowicie tego że aby mieć pewność że guma w wahaczu nie będzie zbyt miękka pozostaje kupować tylko wahacze ori.
    Tuleje mooga - szrot ,miękkie jak plastelina
    Wahacze delphi - szrot, niewiele sztywniejsze
    Wahacze fast - lepsze od wymienionych wyżej ,ale w porównaniu do ori miekkie jak uj po trzecim stosunku
    15 letnie wahacze ori -sztywne tak że 25 cm srubokretem nie da rady nagiąć tulei.
    Więc jeśli nie masz kasy na ori to nie daj sobie wmówić że jakiś delphi ,moog czy inny febi będzie lepszy od fasta bo nie bedzie.

    To tyle ,polecam przyglądać sie naszym kilkuletnim oponom.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 11-09-2017 o 18:25

  7. #37
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Na przyszłość dla innych z problemem jak wyżej.
    Jeśli tanczy ci dupa na każdej nierówności pierwszą rzeczą jaką sprawdzaj to tylne opony.
    Drugą amortyzatory a trzecią wahacze (i odwrotnie)
    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    U mnie powodem złego prowadzenia były trzyletnie miecheliny pilot sport. Opona wcale nie musi wyglądać że coś z nią jest nie tak. Po prostu nie ma juz swoich parametrów i auto nie trzyma sie na tej gumie.
    Pozdrawiam przy okazji wszystkich co zakładają piecio czy iluś letnie opony z zagranicy z dużym bieznikiem. Przecież niemiec je zdjął pewnie bo mu sie znudziły.
    Te fantastyczne opony z zagranicy są jak nie zdjęte z nowych aut po dzwonie, to są z takich aut jak tu https://www.youtube.com/watch?v=MOqktREVm5Q.
    To samo tyczy się konkurencyjnych cenowo opon bieżnikowanych, które w porównaniu z rzekomo nowymi oponami z tesco/biedry czy innego Lidla są zleżałe i wyrzucane na sprzedaż z "czyszczenia magazynów". Cały wic to umiejętność poprawnego oszukania i odczytania kodu tygodnia i roku produkcji na osnowie opon.
    Producenci opon bieżnikowanych dają gwarancję jak sama nazwa wskazuje - na bieżnik, a że pierwotna opona jest szrotem i sypie się po krótkim czasie użytkowania, to już jest problem nabywcy. Podejrzewam, że tak samo jest z reklamacją świeżo kupionych "nowych" opon z super ofert krajowych marketów.
    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Przy okazji podczas szukania przyczyn dowiedziałem sie czegoś ciekawego na temat wahaczy wzdluznych. Mianowicie tego że aby mieć pewność że guma w wahaczu nie będzie zbyt miękka pozostaje kupować tylko wahacze ori.
    Tuleje mooga - szrot ,miękkie jak plastelina
    Wahacze delphi - szrot, niewiele sztywniejsze
    Wahacze fast - lepsze od wymienionych wyżej ,ale w porównaniu do ori miekkie jak uj po trzecim stosunku
    15 letnie wahacze ori -sztywne tak że 25 cm srubokretem nie da rady nagiąć tulei.
    Więc jeśli nie masz kasy na ori to nie daj sobie wmówić że jakiś delphi ,moog czy inny febi będzie lepszy od fasta bo nie bedzie.
    Przy dzisiejszym monopolu chinczyków na masową produkcję wszelakiego asorytmentu, to z rana na taśmie lecą ori, a na kolejnych zmianach stemple są wymieniane w maszynach na inne... taki lajf.

    Parę lat temu przy przeglądzie 156 usłyszałem od diagnosty z dawnego autoryzowanego salonu makaroniarzy, że tyle zawieszenie w alfach nie ma żadnej regulacji i wina w tańczeniu auta lub nierównomiernym zdzieraniu opon jest wynikiem naprawy auta po wypadku

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Niedawno jak byłem ma zbieżnośći to asior zaczął od.przodu,skończył i mówi że zrobione.
    Więc pytam a co z tyłem?
    A on na to że tylow zazwyczaj nie robią bo wszystko zapieczone i tak dalej.
    Więc mu mówię że u mnie nie jest zapieczone bo niedawno robiłem zbieżność i że jestem u niego bo wymieniłem wahacze poprzeczne z tyłu i to tył przestawił zbieżność.
    No to poszukal w kompie jak to zrobic i poszedł grzebać.
    Skończył ,wylazl i mówi zrobione. A ja mu mówię żeby pokazał teraz przód bo na pewno już dobrze nie jest skoro ustawił tył. Majster włączył przód i zdziwiony mówi ze auto sie przestawilo bo nie możliwe ,bo pierwszy raz tak. No ale poszedł zrobić jeszcze raz przód.
    Tak że jest dramat jeśli chodzi o wiedzę pseudo mechaników. Nie potrafią zrobić nic kompletnie. Ja z pod Bolesławca muszę zapieprzac 120 km do irbisu we wrocku żeby zrobić zbieżność.

Podobne wątki

  1. Wahacze poprzeczne
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 12:57
  2. Nie mogę wydostać śrub mocujących wahacze poprzeczne...
    Utworzone przez mikolajpn w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:02
  3. Poprzeczne relingi dachowe 156 SW
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 17:23
  4. 147 - tylne zawieszenie - wahacze poprzeczne
    Utworzone przez witek-tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 20:10
  5. [156] Wahacze tylne poprzeczne - jaka firma?
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 12:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory