Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Gaśnie nadal

  1. #1
    MaxiCaas
    Gość

    Domyślnie Gaśnie nadal

    Witam
    na początek trochę historii z mojej JTD:
    swego czasu zacząła mi się palić kontrolka wtrysku i kilka razy autko mi zgasło podczas jazdy. Pojechałem na examiner, który wykrył błąd czujnika położenia wału korbowego. Elektyrk wykasował i powiedział, żeby pojeździć i jak się znowu zapali albo autko zgaśnie to wtedy zaprasza. No i tak sobie jeździłem ponad rok.
    A teraz:
    W ostatnich dniach kilka razy mi zgasło bydle w trasiaku. Samo z siebie. Co ciekawe, jak zjeżdżałem na pobocze to niemal natychmiast mogłem uruchomic silnik i kontynuować jazdę (nie musiałem czakać aż silnik ostygnie). No i kontrolka wtrysku nie zapala się - jedynie przy odpalaniu rano ale świeci normalnie kilka sekund po czym gaśnie. Więc zakupiłem i wymieniłem czujnik (Boscha za 120 zł + robocizna 30 zł - dobra cena tylko trzeba wrzeszczeć że dla stałego klienta).
    Zapłaciłem, podziekowałem odjechałem i WAMAĆ nie przejechałem nawet 300m jak bydle zdechło. I znów powtórka: zjazd na pobocze, odpalenie i jazda...
    Macie jakies pomysły co to może być? Czy trzeba jechać na kompa żeby wykasować tamten poprzedni błąd? Dziś mechanior mówił że to może też być wina czujnika wałka rozrządu... Kolejny zakup?

    Czy może to być spowodowane czymś innym (egr, filtr paliwa, dziura w którejś rurze etc)?

    Max

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Komputer prawdę powie , tamten poprzedni błąd nie ma znaczenia do obecnego gaśnięcia.

    Możliwe że nowy czujnik wału został źle zamontowany (zła szczelina), zazwyczaj jeśli jest uszkodzony czujnik fazy to wyskakuje błąd : brak synchronizacji pomiędzy cam - crank. Ale wtedy jest problem z odpaleniem auta.

    Przy okazji posprawdzaj na kompie wartości ciśnienia paliwa bo to może być także powodem gaśnięcia.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Moja Bella gasła podobnie. Przyczyną okazały się zapieczone wtryskiwacze. Wcześniej zapalała się pomarańczowa lampka sygnalizująca wodę w filtrze paliwa, ale wtedy nie wiedziałem co ona sygnalizuje i wtryski załatwiłem na własne życzenie.

  4. #4
    MaxiCaas
    Gość

    Domyślnie

    Nowe "okoliczności":
    Wczoraj znowo zgasła z tym że nie mogłem od razu zapalić. Kilka razy kręciłem i nic; podczas tego "chechłania" pomarańczowy kluczyk CODE świecił się cały czas i nie chciał zgasnąć. Dodam ze temperatura nie była wysoka - coś koło 70 st.
    Może to coś z immobilizerem?
    Czytałem że wystarczy zresetować kompa (pamięć błędów) przez 8-krotne przekręcenie kluczyka z poz 0 do I - a czy ta pamięć nie resetuje się po odkręceniu klemy (-) z aku? Bo ostatnio odkręcałem (centralny się zwieslił) ale gaśnięcie pozostało.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jak CODE nie gasnie to nie warto kręcic immobilajzer i tak nie pozwoli na odpalenie.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaxiCaas Zobacz post
    Nowe "okoliczności":
    Wczoraj znowo zgasła z tym że nie mogłem od razu zapalić. Kilka razy kręciłem i nic; podczas tego "chechłania" pomarańczowy kluczyk CODE świecił się cały czas i nie chciał zgasnąć.
    spróbuj wyczyścić (np wd40) konektor antenki immo
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    MaxiCaas
    Gość

    Domyślnie

    Wiem ale w tym przypadku kontrolka świeciła przez chwilę i nie mogłem zapalić, dopiero za którymś tam razem po przekręceniu kluczyka w stacyjce do poz MAR zgasła prawidłowo i auto odpaliło.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    dlatego : spróbuj wyczyścić (np wd40) konektor antenki immo ;

    zrób tak
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    MaxiCaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    dlatego : spróbuj wyczyścić (np wd40) konektor antenki immo ;

    zrób tak
    Ofc że już mam plana na to.
    Mój poprzedni post był do Maćka.

Podobne wątki

  1. Pasek klinowy, czy to nadal ty on?
    Utworzone przez borciuh w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 20:26
  2. [164] Nadal problem z ABS.. :(
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 21:07
  3. Nadal Dymi
    Utworzone przez Knd18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 19:08
  4. [146] Szarpie i gaśnie na zimnym, marchewa gaśnie dopiero po odpaleniu!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory