Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Nowe sprzęgło

  1. #31
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    U mnie wszystko było cudownie na zerwanych poduszkach.

    Po wymianie poduszek zaczął wibrować na wolnych

    Jeśli poduszki montowaliście oryginalne (bardzo ważne), koło pasowe DAYCO (bardzo ważne), dwumasa jest świeża, to pozostają tylko wtryskiwacze chyba.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciaba Zobacz post
    U mnie wszystko było cudownie na zerwanych poduszkach.

    Po wymianie poduszek zaczął wibrować na wolnych

    Jeśli poduszki montowaliście oryginalne (bardzo ważne), koło pasowe DAYCO (bardzo ważne), dwumasa jest świeża, to pozostają tylko wtryskiwacze chyba.
    Oby nie Ostatnio mrugała spiralka ale nie 30 sec tylko krócej i znikała. Nowy problem to pojawienie sie ABS VDC failure system i nie znika. Dwa razy podczas tego pojawił się EBC Failure? Ale auto pracuje normalnie nic się nie dzieje normalnie przyspiesza.
    Tylko jak na moje ucho coś słychać jakby popierdywał przy przyspieszaniu ....tu..du..ddududududdu ale bez żadnych spadków mocy.
    Przymierzam się do kupna kabelka bo chyba nie wyrobię. Czasami brak już sił.

  3. #33
    Użytkownik Ogier Avatar patalacho
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD 105KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Witam z powrotem. Czy jeśli te telepanie silnika podczas ruszania zmiejszyły się podczas zimy i mrozów, może bardziej śiadczyć o poduszkach? (W końcu zamarznięte to sztywniejsze). Już sam nie wiem czy coś z tym robić czy nie. W Stalowej Woli nikt nie poda diagnozy, porażka.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witam patalacho wracając do tematu to jest tak że kupiłem ELM 327 bluetooth i ściągnąłem oryginalną wersję Multiecuscan v2.2. pojawił mi się błąd podgrzewania świec żarowych, oraz styk sprzęgła. Błąd usuwałem ale po jakims czasie powracał.
    Styk sprzęgła rozwiązałem nurkując w pedały i okazało się że sprzęgło sie nie rozłącza. Zrobiłem samoróbkę (czyli wtopiłem drut jakieś ok 8mm tyle ile brakowało i nabiłem gąbkę zakręciłem drucikiem miedzianym) i do dzisiaj tempomat się włącza wyłącza.
    Gdy chciałem sprawdzić ABS/VDC/EBD bo mi świeciły na desce rozdzielczej program zażądał kabla z wtyczką zieloną. Wiec zamówiłem tą wtyczkę i okazało się że jest problem z czujnikami przyspieszenia tylnych kół lewego i prawego.
    Powiem tak. Program usuwa błąd wszystko działa jakieś kilka km a potem znowu to samo. Co do wibracji to jeszcze diagnozuję bo trochę ciężko zabrać się za wszystko na raz.
    Nie mam pojęcia skąd te wibracje które głównie przeszły na kierownice ale mam nadzieje ze jak zrobie porzadek z ABS/VDC/EBD to się większość uspokoi.

    Trochę się rozpisałem sorki

  5. #35
    Użytkownik Ogier Avatar patalacho
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD 105KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Jednak pod koniec nastepnego tygodnia skrzynia idzie w dół. Mam nadzieje że problem się rozwiaze. Lipa bo nie mam paragonu na sprzęgło w razie reklamacji. Doszło mi jeszcze piszczenie myślałem że pasek a tu od sprzęgła piszczy i cichnie po wcisnieciu sprzęgła heh
    Ostatnio edytowane przez patalacho ; 27-01-2016 o 10:58

  6. #36
    Użytkownik Ogier Avatar patalacho
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD 105KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Witam, koło wróciło z reklamacji. Okazało się że wyjebało smar z niego. Na początku szukali byle tylko nie naprawić, ale w końcu zrobili. W poniedziałek składają. WE wtorek chyba auto odbiorę i dam znać czy wszystko ok.

Podobne wątki

  1. 2.4 10V - ślizgające się nowe sprzęgło
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 13:49
  2. nowe sprzęgło po 100m amen... co to może być?
    Utworzone przez shimmi w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 21:26
  3. [146] Nowe sprzęgło...nie działa
    Utworzone przez nieztejbajki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory