Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Profilaktyczna wymiana panewek w 2.0 TS - zrobiłem to;)

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Ci od tych fotek powycieranych panewek niech lepiej napiszą na jakim oleju jeździli a potem piszą że panewki gówniane.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnatek Zobacz post
    Panewki kosztują około 80zł. CINEKX81 ma się przesuwać bo inaczej jest coś nie tak. Wał mierzyłem mikrometrem i dokładnie oglądałem czopy. Wał wyglądał jak nówka. Wiec nie widzę powodu żeby nad nim zbytnio płakać. Panowie w warsztacie na pewno powiedzą że trzeba szlifować bo mają z tego kasę
    Często podobne wymiany robię w motocyklach. Jesli wal trzyma wymiar a panewki sa zużyte to wymieniam. I co dalej? Ciśnienie oleju w normie a silniki sa często katowane do granic i wszystko ma sie dobrze. Podobnie z glowicami - jak mi wyjdzie na tuszu, ze prosta to po czorta ja choćby zabielac (przylgnie i grzybki zawsze docieram jesli trzonek i prowadnicą nie są zużyte). Nigdy nic sie nie rozsypalo. Po wymianie panewek zawsze olej mineralny by sie lepiej dotarly, później tylko syntetyk.

  3. #23
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Często podobne wymiany robię w motocyklach. Jesli wal trzyma wymiar a panewki sa zużyte to wymieniam.
    Otóż to.
    Jeśli wał trzyma wymiar a panewki są zużyte.
    Żeby to jednak ocenić trzeba umieć i mieć czym pomierzyć ten wał i panewki. Ile są zużyte.
    W tematach jak ten często pytam o te dane i tak jak tutaj zazwyczaj następuje cisza.
    Ciekawe dlaczego?

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    Ci od tych fotek powycieranych panewek niech lepiej napiszą na jakim oleju jeździli a potem piszą że panewki gówniane.
    Nie napiszę Ci na jakim oleju bo z takimi kupiłem (z silnikiem do remontu), ale wiem jaki teraz wlałem po remoncie i jak sie znów obrócą/wytrą a składałem również na "papierowych" panewkach Glyco to Ci zakomunikuje jaka oliwa była. Z tego co mi wiadomo najlepsza ze śrutem z wiatrówki jest do Boxerów i TS'ów. Szkoda tylko że inne marki benznowe jeżdżą na takich samych olejach jak i diesle JTD i nic sie z panewkami nie dzieje. Znam tez takich co lali kosmiczne oleje do tych silników będac pewnym że teraz to juz nic ich nie ruszy, a jednak.... prędzej czy później korby na chodniku, panewki w nocniku



    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    Żeby to jednak ocenić trzeba umieć i mieć czym pomierzyć ten wał i panewki. Ile są zużyte.
    W tematach jak ten często pytam o te dane i tak jak tutaj zazwyczaj następuje cisza.
    Powiedz jak powinno byc pomierzone i czym i jakie wymiary powinno zachowac a ja Ci powiem czy tak zrobiłem/umiałem, czy miałem czym i czy mieściło sie wszystko w tolerancji...

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Znamirowice/ Nowy Sacz
    Auto
    Alfa romeo GT 2,0 JTS 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Witam nie chce zakładać nowego wątku, chce zmienić panewki profilaktycznie auto ma już dożo przejechane 2,0 jts
    Dużo zabawy z panewkami głównymi?
    Korbowodowe to wiem ze łatwo .

Podobne wątki

  1. Przewody overboosta - profilaktyczna wymiana
    Utworzone przez Diesel1987 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2021, 10:47
  2. [146] wymiana panewek
    Utworzone przez Sylweksko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 18:59
  3. [146] Wymiana panewek
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 08:23
  4. wymiana panewek
    Utworzone przez niggard w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 22:12
  5. Wymiana panewek
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory