Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] Kupno Alfy Romeo 156

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    była: Multipla 1.6 16v; jest: AR 166 2.4 20v/ Lybra 2.4 10v JTD SW
    Postów
    50

    Domyślnie [156] Kupno Alfy Romeo 156

    Witam.

    Trochę przegrzebałem forum ale nie mogę znaleźć takiego jak jest chociażby w dziale 166 lub jeszcze lepszy w dziale 159.

    Chciałem zakupić Alfę Romeo 159 ale niestety coś czuję, że przy moich funduszach będzie ro niewykonalne/ryzykowne z racji tego, że auto jest kapkę droższe w eksploatacji ale i tak nic nie jest przesądzone. Szukam obecnie samochodu pokroju 159/166/156.

    Znalazłem w okolicy taki oto samochodzik:

    http://allegro.pl/show_item.php?item...842#a99917f766

    Dokładnie nie widzę ale ramki raczej forumowe.
    Ktoś widział, zna auto?

    Takiego użytkownika jak na allegro nie znalazłem tutaj na forum.

    Ciągle szukam i chciałbym nabyć Alfę (szczególnie 159) ale jak za długo zejdzie to się rozglądnę za Cromą/Nuovo Bravo...

    -------------------------------------
    Temat można użyć dalej dla innych.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    No po zdjęciach auto wygląda interesująco. Cena nie jest niska. Ale martwiący jest fakt że teraz ma licznikowo 202tyś i miała regenerowaną turbinę. Jeżeli wcześniej auto było doglądane to trochę niepokojące jest to. Na uznanie zasługuję fakt że gość o tym napisał.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał lufa Zobacz post
    No po zdjęciach auto wygląda interesująco. Cena nie jest niska. Ale martwiący jest fakt że teraz ma licznikowo 202tyś i miała regenerowaną turbinę. Jeżeli wcześniej auto było doglądane to trochę niepokojące jest to. Na uznanie zasługuję fakt że gość o tym napisał.
    Dlaczego to jest martwiace? Zależy jak jeździsz i jaks zanujesz auto. Mozesz regenrowac turbinę przy 150 tyś albo i przy 250 tyś. Ja u siebie regerowałem przy ok 220 tyś a przebieg mam oryginalny. Chyba dobrze, że ktoś dbał...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    była: Multipla 1.6 16v; jest: AR 166 2.4 20v/ Lybra 2.4 10v JTD SW
    Postów
    50

    Domyślnie

    Plusem niewątpliwym jest również to, że blisko i nie musiał bym wydawać dodatkowych pieniędzy na dojazd.

    A wasze 156 jak? Generalnie ze 156 mam takie doświadczenie, że znajoma kupiła wieki temu i autko ma do tej pory i nawet raczej o nią nie dba (ale tam siedzi jtd 105) i skoro się porusza to znaczy, że nie jest tak najgorzej. Dokładnie nie wiem bo kontaktu nie mam.
    Drugą natomiast kupił sobie kolega i już jej nie ma (jtd 115) bodaj 2000/2001 rok. Jak żeśmy ją oglądali, podpiąłem pod komputer to tragedia, parę błędów silnika, do abs się nie podepniesz i świeci kontrolka, klima nie ruszała, błąd poduszek również. Po zaglądnięciu pod spód rdzy dużo, nawet dziury w podłodze, węże paliwowe sztukowane wężem do gazu zbrojonym przezroczystym. Odradziłem koledze zakup po czym on stargował parę stówek i kupił dwa czy trzy miesiące później sprzedał

    Z tego co czytam to niby 156 to jest ta gorsza Alfa (w porównaniu do 166 czy 159 gdzie to już jest klasa), szczególnie jeśli chodzi o zawieszenie. Wy jakie macie odczucia?

    Myślałem o Crosswagonie bo nawet można znaleźć młodsze roczniki do 2007 włącznie z tym, że Crossover waży już w zasadzie tyle co Alfa 159 czy Croma. A o 159 mówią, że to ciężka bestia. A co za tym idzie i spalanie nie będzie rewelacyjne.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juzz Zobacz post
    Plusem niewątpliwym jest również to, że blisko i nie musiał bym wydawać dodatkowych pieniędzy na dojazd.

    A wasze 156 jak? Generalnie ze 156 mam takie doświadczenie, że znajoma kupiła wieki temu i autko ma do tej pory i nawet raczej o nią nie dba (ale tam siedzi jtd 105) i skoro się porusza to znaczy, że nie jest tak najgorzej. Dokładnie nie wiem bo kontaktu nie mam.
    Drugą natomiast kupił sobie kolega i już jej nie ma (jtd 115) bodaj 2000/2001 rok. Jak żeśmy ją oglądali, podpiąłem pod komputer to tragedia, parę błędów silnika, do abs się nie podepniesz i świeci kontrolka, klima nie ruszała, błąd poduszek również. Po zaglądnięciu pod spód rdzy dużo, nawet dziury w podłodze, węże paliwowe sztukowane wężem do gazu zbrojonym przezroczystym. Odradziłem koledze zakup po czym on stargował parę stówek i kupił dwa czy trzy miesiące później sprzedał

    Z tego co czytam to niby 156 to jest ta gorsza Alfa (w porównaniu do 166 czy 159 gdzie to już jest klasa), szczególnie jeśli chodzi o zawieszenie. Wy jakie macie odczucia?

    Myślałem o Crosswagonie bo nawet można znaleźć młodsze roczniki do 2007 włącznie z tym, że Crossover waży już w zasadzie tyle co Alfa 159 czy Croma. A o 159 mówią, że to ciężka bestia. A co za tym idzie i spalanie nie będzie rewelacyjne.
    Powiem tak: jak dbasz tak masz, ja nie narzekam.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    była: Multipla 1.6 16v; jest: AR 166 2.4 20v/ Lybra 2.4 10v JTD SW
    Postów
    50

    Domyślnie

    I śmiało pojechałbyś swoją Alfą w świat? (w sensie bez obaw, "ojezu czy coś nie odpadnie" to tak w ramach żartu).

    Znalazłem jeszcze jedną w okolicy:
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#314bf388a7

    Tyle, że z komisu i Crosswagon.

    Czy 156 miała nabijane logo na skórach na fotelach czy nie? Ta nie ma i fotele jakieś takie ładne.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Po FL logo tylko wersja TI miała.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Dlaczego to jest martwiace? Zależy jak jeździsz i jak szanujesz auto.
    Sam sobie odpowiadasz na pytanie a pytasz dlaczego martwiące. Czyli wniosek jest prosty.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Juzz Zobacz post
    Tyle, że z komisu i Crosswagon.
    to jest tylko Q4 nie cross. A to ciekawostka że na całym świecie w autach rośnie przebieg a u nas w kraju mają najmniejsze przebiegi w europie. kabaret :-) Powiem szczerze że zdecydowanie ta pierwsza jest którą proponowałeś jest warta zainteresowania.

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Powiem tak: jak dbasz tak masz, ja nie narzekam.
    Ty się kochany nie liczysz. Twoja AR to niemal salonówka po tym wszystkim co przy niej dłubałeś. Ja z kolei powiem tak - z moją 156 miałem sporo problemów, także z silnikiem (110 konne JTD), ale nigdy nie bałem się nią gdzieś dalej jechać i to pociskając po gazie.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał lufa Zobacz post
    Sam sobie odpowiadasz na pytanie a pytasz dlaczego martwiące. Czyli wniosek jest prosty.

    - - - Updated - - -


    to jest tylko Q4 nie cross. A to ciekawostka że na całym świecie w autach rośnie przebieg a u nas w kraju mają najmniejsze przebiegi w europie. kabaret :-) Powiem szczerze że zdecydowanie ta pierwsza jest którą proponowałeś jest warta zainteresowania.
    Jak widzisz odpowiadam na post a nie pytam.

Podobne wątki

  1. Kupno alfy romeo 159 Białystok
    Utworzone przez Mareczek w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 17:20
  2. Kupno Alfy Romeo 166 FL
    Utworzone przez Dyzio w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 21:51
  3. Kupno alfy romeo 159 Ostrołęka
    Utworzone przez Mareczek w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 08:04
  4. Kupno Alfy Romeo 156 jtd 105km
    Utworzone przez zwolak13 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 08:54
  5. kupno alfy romeo 147.
    Utworzone przez bomber170 w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory