Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Amortyzatory przod do 2.4 20V sportpack?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie Amortyzatory przod do 2.4 20V sportpack?

    Witam.
    Przymierzam sie do wymiany amorkow i sprezyn przednich w mojej 2.4 20V sportpack i mam dylemat bo nie mam pojecia jakie amortyzatory i sprezyny kupic.
    Tylne zawieszenie to nivo wiec chce zeby to gralo z soba ale tez nie "zrujnowalo" mnie finansowo,zalezy mi takze na komforcie bo obecnie wpadajac w niewielka dziure lub jadac po nierownej drodze czasami mam wrazenie jakby auto mialo mi sie zaraz rozleciec,nie jezdzilem inna 2.4 wiec nie wiem czy to normalne ze jest tak twardo.
    Poza amortyzatorami wszystko jest wymienione,wahacze,laczniki itd...!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jkrol
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    156 SW 2.4 20v FL '04 / Alfetta GT 1.8 '74
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jak szukałem do siebie, to wszyscy polecali wymianę Sportpack na Bilsteiny B6. Sprężyny kupiłem pasujące Eibachy -30 czerwone.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    No wlasnie tez myslalem nad takim zestawem.Generalnie niech ktos mi powie czy zawieszenie w 156 szczegolnie w sportpacku jest tak malo komfortowe,srednio tlumiace nierownosci czy tylko u mnie jest cos nie halo?Jezdze czesto astra h i tam wpadajac w dziure prawie nic nie czuc.

    Wysłane z mojego Nexus 4

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jkrol
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    156 SW 2.4 20v FL '04 / Alfetta GT 1.8 '74
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał danloo23 Zobacz post
    No wlasnie tez myslalem nad takim zestawem.Generalnie niech ktos mi powie czy zawieszenie w 156 szczegolnie w sportpacku jest tak malo komfortowe,srednio tlumiace nierownosci czy tylko u mnie jest cos nie halo?Jezdze czesto astra h i tam wpadajac w dziure prawie nic nie czuc.

    Wysłane z mojego Nexus 4
    Ja mam porównania z Insignia na 18" seryjnych felgach i zawieszeniu i komfort jest w niej większy. Chociaż jak już wymieniłem w Alfie całe zawieszenie razem z poduszkami i łącznikami stabilizatora, to jest sztywno ale komfortowo. Dużo lepiej i też ciszej niż wcześniej (po 200kkm).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Danloo a co dla Ciebie znaczy komfortowy?? Każdy ma do tego inne podejście. Dla jednego sprawna C5 będzie za twarda a inny powie, że gwint TA technix jest bardzo komfortowy więc to wszystko jest pojęciem względnym. W porównaniu do innych marek to 156 należy raczej do tych mniej komfortowych autek ale skoro już nią jeździsz to rozumiem że Ci to nie przeszkadza. Co do Sportpacka to przechodziłem na niego z serii by obecnie mieć B8 +ProKit/H&R na 18" i napiszę Ci, że jeżeli SP jest dla Ciebie twardy to zostaje Ci jedynie kanapowa seria. Amorki jak mają być tanie to szukaj tych do wersji sport. B8 czy Koni są droższe i twardsze. B6 nie jest dedykowany do krótszych sprężyn.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Danloo a co dla Ciebie znaczy komfortowy?? Każdy ma do tego inne podejście. Dla jednego sprawna C5 będzie za twarda a inny powie, że gwint TA technix jest bardzo komfortowy więc to wszystko jest pojęciem względnym. W porównaniu do innych marek to 156 należy raczej do tych mniej komfortowych autek ale skoro już nią jeździsz to rozumiem że Ci to nie przeszkadza. Co do Sportpacka to przechodziłem na niego z serii by obecnie mieć B8 +ProKit/H&R na 18" i napiszę Ci, że jeżeli SP jest dla Ciebie twardy to zostaje Ci jedynie kanapowa seria. Amorki jak mają być tanie to szukaj tych do wersji sport. B8 czy Koni są droższe i twardsze. B6 nie jest dedykowany do krótszych sprężyn.
    Nie przeszkadza mi to jakos szczegolnie,to juz moje drugie 2.4 wiec jakby mi bylo az tak bardzo zle to bym kupil sobie np.golfa:-).Okazalo sie ze amorki daja jeszcze rade wiec nie trzeba ich jeszcze wymieniac,poprostu moze ja jestem czasem przewrazliwiony i tyle:-).

    Wysłane z mojego Nexus 4

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Ja montowałem ostatnio u siebie do sprężyn eibach -30mm amortyzatory sachsa do wersji sportowej czyli bodajże do sportpacka, numery amortyzatorów to:
    przód: 314 907
    tył: 556 309
    Ja montowałem w sportwagonie ale wg. katalogów w sedanie są takie same.

Podobne wątki

  1. amortyzatory przod
    Utworzone przez Przemekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 13:53
  2. Sprezyny przod 156 (sportpack?)
    Utworzone przez Krolik w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 09:56
  3. [155] Jakie amortyzatory na przod?
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory