Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: [156] Alfa 1.9 JTD 105 KM is dyming.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ciąg dalszy przygód wrednej jędzy. Przez ostatni miesiąc ludzie z serwisu (dla lokelesów - Hoffman przy ul. Armii Krajowej) dłubali przy alfiźnie, z połowicznym sukcesem. Głowica okazała się być pęknięta w dwóch miejscach, kupiłem uzywaną, została wymieniona; nie ubywa już płynu, silnik szybciej łapie temperaturę, nie dymi na wolnych obrotach, dostał nowe świece żarowe. Silnik pracuje nieco bardziej miękko, ale podczas rozruchu na zimnym dłużej zaskakuje, jakby nie miał powietrza albo kompresji na zaskoczenie raz, a dobrze. Kompresję ma OK, sprawdzana kilkukrotnie, a powietrze.....no właśnie. Mechanicy rozkręcali i badali rurki, przepływkę, czujnik doładowania, i te inne turbowe imponderabilia, niby wszystko OK. Samej turbiny nie wyciagali, bo była robiona gdzie indziej, i tam jest na gwarancji. Mierzyli powietrze w rurach, i ich konkluzja: podczas dodawania gazu, w układzie robi się podciśnienie, silnik nie dostaje dość powietrza, jest słaby i dymi. Albo zatkany intercooler, albo turbina nie dmucha wystarczająco. Możliwe też, że do wymiany są czujnik doładowania i przepływka, ale one raczej nie spowodowałyby podciśnienia, prawda? Fakt, podczas ich dłubania pojawił się błąd jednego i drugiego, ale: pojawił się tylko raz (nigdy wcześniej ich nie było), i po skasowaniu nie wrócił więcej. Osobiście podejrzewam padający wtedy akumulator (został zmieniony na nowy). Wybrałem auto, bo chyba skończyły im się pomysły co dalej, a ja też wolę zawieźć turbo na gwarancję, niż dalej płacić . W tej chwili Alfą daje się jeździć, jest co prawda słaba, nie czuć zupełnie kopa od turbiny, i nie przekraczam 2.5 tyś obrotów, bo dymi, ale jeździć się da . Od 3 tysięcy RPM zbiera się lepiej, ale rzadko zaglądam w tamte rejony.

    Z ciekawostek, to według wszelkich danych powinna dymić na czarno. Z braku powietrza nie spala całej ropy (zresztą spaliny śmierdzą ropą), więc czarny syf z rury, tak ma być. A dupa. Dymi na sino, jak dawniej. Ona się nie będzie dostosowywać. Nawet gdy zdjąłem rurę IC - turbo całkiem przy silniku, to dymiła na sino. Czarnego nie lubi, rasistka.

    Zrobiłem jeszcze log masy powietrza w FES. I nie wiem, co o tym sądzić. Poza bardzo dużą rozbieżnością przy 4K obrotów (ale trzymałem ją tam tylko chwileczkę, parking osiedlowy, nie chciałem sąsiadów zadymiać, więc może czujnik nie zdążył zareagować) reszta chyba w miarę zgodna....albo i nie? Nie zalogowałem obrotów silnika, ale albo były na idle, albo dawałem w okolice 2-2,5K RPM.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FES.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	84.0 KB
ID:	189611

    EDIT: Przypomniałem sobie, że gdy odkreciłem rurę intercooler - silnik, to wyrażnie poczułem z niej zapach spalin. Powinna chyba niczym nie pachnieć, może trochę olejem, nie? Może turbina była źle złożona i zamiast powietrza puszcza mi w dolot spaliny? To by wiele wyjasniło....
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 30-01-2016 o 18:22

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    OK, żeby zakończyć watek (oby). Po ponownym sprawdzeniu i podłączeniu wszystkich przewodów okołoturbinowych i wyczyszczeniu czujników Alfizna wróciła do życia. Teraz bezawaryjnie pokona 12 milionów kilometrów. Chyba, że się jutro zepsuje ;-).

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nie ma tak dobrze. Użeram się ciągle z chałowym odpalaniem na zimnym. Między ósmą a dwudziestą piątą sekundą jest piłowanie na rozruszniku. I czego ta menda chce? Regulator ciśnienia paliwa? Pompa CR? Jakieś inne ch.....jstwo?
    W nowym roku wjadę tą landarą do rzeki i kupię sobie twin sparka w sedanie, bo tego pancernego i niezawodnego diesla mam już dość ;-].


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gupia_alfa.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	65.3 KB
ID:	217565

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie




    Jeśli ktoś musi dłużej piłować swoją Alfę, to możemy zrobić konkurs .

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    dziwnie ci pracuje ten silnik....

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Jeszcze sprawdzę kable od świec (były wymieniane na BERU na początku roku), bo wyskakuje błąd na kompie - przekaźnik działa (podczas testu pod FESem słychać jego pracę), zresztą podmieniłem tez na inny; więc może kable gdzieś nie stykają. Choć w tamtym roku miałem sprawne tylko dwie świece, a samochód palił z miejsca. Ale nie sądzę, żeby to były świece dlatego, że w lecie w upały na rozgrzanym silniku również trzeba ją dłużej piłować - nie tak długo, jak tu, ale również zaskakuje z oporem. Czujnik wału nowy, regulator paliwa czysty, zmieniłem w nim uszczelki.

    Mógłbym wymienić czujnik położenia wałka rozrządu, mógłbym zregenerować pompę CR, ale to są strzały na ślepo, a już mi się nie chce. Mógłbym w końcu też zmienić silnik, ale jak wyżej. Więc rozglądam się wstępnie za Twin Sparkiem, bo 156 jako auto nadal mi się bardzo podoba, a jak mam mieć zrypany silnik, to wolę mieć go zrypanego ale przynajmniej na benzynę . Tym bardziej, że 85% czasu jeżdżę po mieście.

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Jeszcze sprawdzę kable od świec (były wymieniane na BERU na początku roku), bo wyskakuje błąd na kompie - przekaźnik działa (podczas testu pod FESem słychać jego pracę), zresztą podmieniłem tez na inny; więc może kable gdzieś nie stykają. Choć w tamtym roku miałem sprawne tylko dwie świece, a samochód palił z miejsca. Ale nie sądzę, żeby to były świece dlatego, że w lecie w upały na rozgrzanym silniku również trzeba ją dłużej piłować - nie tak długo, jak tu, ale również zaskakuje z oporem. Czujnik wału nowy, regulator paliwa czysty, zmieniłem w nim uszczelki.

    Mógłbym wymienić czujnik położenia wałka rozrządu, mógłbym zregenerować pompę CR, ale to są strzały na ślepo, a już mi się nie chce. Mógłbym w końcu też zmienić silnik, ale jak wyżej. Więc rozglądam się wstępnie za Twin Sparkiem, bo 156 jako auto nadal mi się bardzo podoba, a jak mam mieć zrypany silnik, to wolę mieć go zrypanego ale przynajmniej na benzynę . Tym bardziej, że 85% czasu jeżdżę po mieście.
    każdy zrypany silnik będzie do dupy. Ja jednak nadal uważam, że klekot w jtd czy jtdm jest mega fajny. Ekonomia adekwatna do elastycznosci, czego w benzynie nie ma. Choć, gdybym miał kupować benzynę, to na pewno V6

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Identyczne objawy i taki sam motor...posiadam.:-) ...po nocy krece swoją okolo 20 sekund zanim zlapie cisnienie i odpali.mruga mi spiralka ale mam watpliwosci czy to wina swiec.czyscilem regulator,czujniki itp. i dalej nic. Dla swietego spokoju wymienie te swiece po nowym roku i bede szukal dalej ;-)


    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...m_silniku.html

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar patalacho
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD 105KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Z tego filmiki wnioskować można że raczej coś z ciśnieniem paliwa, mi też ten silnik przy tych temperaturach kręci chwile po postoju ale tak poniżej 5 sekund U mnie to raczej wina rozrusznika bo problem jest tylko w zimie. Wiele osób to pisze że JTD pali nawet jak świece są do dupy już.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory