Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: [156] Alfa 1.9 JTD 105 KM is dyming.

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Świece sprawdzone, jedna była spalona, została wymieniona - nie ma już komunikatu o błędzie ani mrugającej spiralki, więc jedno możemy wykluczyć. Alfa na zimnym pali, jak paliła . Na zimnym silniku powtarza się prawidłowość z wykresu, który dałem wyżej - http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ml#post1910903 - Alfa chce 500 barów, dostaje 400 z groszami i chechła, aż to 500 uzbiera. Gdy już silnik odpali, mogę go natychmiast zgasić i wtedy kolejne odpalenie już jest bez kłopotów, ale wtedy już ciśnienie wymagane to 300 barów, a nie 500. Więc faktycznie wygląda to na ciśnienie paliwa...... mogę wymienić pompę CR razem z regulatorem, na Allegro są regenerowane zestawy z roczną gwarancją w dobrej cenie, pytanie tylko, czy to na pewno to to?? Bo nie chciałbym wymienić kolejnej części, i być w punkcie wyjścia .

    Help, bo w piątek chyba pojadę oglądać Twin Sparka 1.8, ale jednak chciałbym mojego obecnego JTD uratować, tylko nie chcę pakować w niego kasy bez sensu, jak mam pakować, to wolę w benzynę

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    sprawdz czy paliwo ci nie ucieka gdzies na przewodach ew daj zaworek zwrotny tu za filtrem paliwa od strony pompy paliwa, mozliwe ze ci sie paliwo cofa do baku i potrzebujesz krecic az nie nabije cisnienia

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Co moze powodowac,ze paliwo się cofa? czytalem tez,ze to moze byc wina samego rozrusznika...

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Założenie zaworka zwrotnego niczego nie zmieniło. Teraz, na mrozach, o odpaleniu nie ma mowy. Dzisiaj podpiąłem akumulator na kablach do innej Alfy, i dodatkowo, po odpięciu rury turbo przy samym dolocie, silnik dostawał doustnie samostart. Poszło chyba z pół puszki, i nic. Tzn. na samostarcie silnik próbował zaskoczyć, paliwo jakieś w cylindrach było spalane, bo z rury leciał białawy dym, ale nie zaskoczyła. Tak, jakby coś ją hamowało - zaskakiwała, zaskakiwała, po czym nagle silnik stawał, kontrolki mrugały, wał się zatrzymywał. Kilka razy tak samo. Nie tak, jakby w coś uderzał, ale jakby był jakiś opór, tylko miękki.
    Potem akumulator zdechł całkiem, i skończyły się moje wysiłki. Kocham diesle.

    Pytanie: czy ta nagłe zhamowanie silnika mogło być spowodowane tym, że pompa CR przestała zupełnie podawać paliwo do wtryskiwaczy? Nie miałem podpiętego kompa, ale coś musi powodować te jaja....

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Alfa odpaliła w końcu, kopiąc i wrzeszcząc. Po odpaleniu pracowała sobie cicho i spokojnie, jak gdyby nigdy nic. Pokazałem wykres z odpalania ludziom zawodowo regenerującym pompy i wtryski do dieseli, jednogłośnie orzekli, że 500 barów wymaganego ciśnienia na zimnym starcie jest nie halo. Powinna zadowalać się 300 barami. Mogę sobie regenerować pompę CR, ale równie dobrze niczego to może nie zmienić, bo problem może leżeć w elektronice sterującej. Moja Alfa ma kuku na muniu

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Problem źle odpalającej Alfy został rozwiązany poprzez zakup dobrze odpalającej Alfy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9134.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	80.3 KB
ID:	220167

    Haha. Wal się gupi dizlu .

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Zobaczymy czy ts będzie lepszy. Żeby nie było że zaraz wariator lub inne wady wyjdą. ...

    Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    chyba z olx taka brazowa fajny lakier
    wariator, panewki, rozrzad...ja szukalem dlugo ar 156 najpierw 2.0 i 1.9jtd potem 2.4jtd 140 a kupilem zdrowa sztuke 105jtd
    Ostatnio edytowane przez Witboy ; 22-01-2017 o 11:45

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witboy Zobacz post
    chyba z olx taka brazowa fajny lakier
    wariator, panewki, rozrzad...ja szukalem dlugo ar 156 najpierw 2.0 i 1.9jtd potem 2.4jtd 140 a kupilem zdrowa sztuke 105jtd
    no więc właśnie

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Alfa z forum http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...o_zadbana.html

    Gdyby moja 105 JTD była zdrowa, to bym nie szukał innej. Wariator, panewki, rozrząd.... ta licytacja mnie nie wzrusza, przeczytaj wyżej w tym wątku co wymieniałem w JTD, i małpa dalej ma fochy, więc właśnie, wal się gupi dizlu I po starcie silnika zamiast kleklekle i zapaszku spalonej ropy mam przyjemne wrrrrrrr...... taki mały bonus. Pomijając już ten drobiazg, że TS odpala nie zimnym

    Zrobiłem nią wczoraj 300 km do domu i nic nie odpadło, więc bądźmy dobrej myśli. Tylko ze dwa razy zgasła mi na światłach, ale to kwestia prawej nogi przyzwyczajonej do ruszania dieslem. Do robienia jest zakup centralki airbagów, bo jest raczej uwalona (FES/MES nic nie znajduje) i wykombinowanie, jak wtyczkę poduszek czy napinaczy z foteli (skóra była dokładana) dopasować do wtyczki z podłogi, bo obie są żeńskie .

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory