Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Błąd VDC system failure - nowy aku, alternator, a od 2 lat to samo

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Angry Błąd VDC system failure - nowy aku, alternator, a od 2 lat to samo

    Witam

    Od prawie 2 lat prześladuje mnie ciągle jeden problem - w niskich temperaturach wyskakuje błąd "VDC System failure" co skutkuje tym, że dopóki błąd nie zniknie to nie ma szans na odpalenie samochodu. Czasami wystarczy kilka razy włączyć wyłączyć zapłon i za którymś razem kontrolka znika i samochód odpala bez problemu.

    Początkowo podejrzewałem akumulator bo był już leciwy, w styczniu zakupiony został nowy, problem zniknął na kilka tygodni po czym znowu sporadycznie się pojawiał. Teraz wymieniłem alternator na nowy (też już padł) - miałem nadzieje, że może on jeszcze słabo doładowywał i przez to problemy, ale nie - dalej kontrolka wyskakuje sporadycznie w niskich temperaturach. Klemy od akumulatora wymienione, przewody sprawdzone i nie mam już pojęcia co dalej.

    Jeśli podłącze akumulator do ładowania to zawsze odpali za pierwszym bez błędu, a wystarczy, że samochód postoi 2 dni i już wyskoczy mi błąd. Akumulator kręci bez najmniejszego problemu, nawet z błędem rozrusznik kręci bardzo dobrze, ale nie odpali z aktywnym błędem. Macie jakieś pomysły? Bo mi brak już sił do tego bo nigdy rano nie jestem pewien czy odpalę za pierwszym razem czy po 5 minutach. W okresie letnim błąd nie wyskakuje ani razu.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Popraw sobie wszystkie przewody masowe oraz sprawdź dokładnie klemę plusową z gniazdem bezpieczników.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że zawsze przed wyskoczeniem błędu żarzy mi się lekko kontrolka silnika zamiast świecić pełnym światłem i świeci żółta kontrolka jak na zdjęciu. I dopóki nie zaświeci się normalnie kontrolka silnika to samochód nie odpali.

    Byłem przed chwilą w samochodzie z komputerem - błąd wyskoczył, ale komputer nie pokazał żadnego błędu oprócz EGR (ale to dlatego, że jest zaślepiony).
    Po chwili zniknął błąd VDC a pojawił się "Engine coolant temperature", ale z tym błędem normalnie już można było odpalić samochód. Tego drugiego błędu też nie pokazało na komputerze.

    Przejrzałem jeszcze na szybko instalacje przy aku i zauważyłem, że mam lekko skrzywiony żółty bezpiecznik na akumulatorze (widoczny na zdjęciu) - za co on odpowiada? Pęknięty nie jest, ale może ma jakiś wpływ?


    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151208_085325.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	49.1 KB
ID:	185401   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151208_090541.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	70.9 KB
ID:	185402  
    Ostatnio edytowane przez dyymianek ; 08-12-2015 o 09:20

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    U mnie VDC system failure występował przy niedziałającym immo, ale świeciła też kontrolka code.
    W drugim przypadku był problem z przekaźnikami przed akumulatorem (któryś nie działał).

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    No przekaźniki też podejrzewam bo kiedyś poruszałem przekaźnikami i pomogło. Wiadomo, który przekaźnik może odpowiadać za taki błąd? Wyciągałem wszystkie czyściłem styki, ale skoro dalej powtarza się problem to może któryś jest uszkodzony.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Wymień ten żółty bezpiecznik i będzie cudnie.
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    No właśnie zacząłem teraz czytać i jutro z samego rana go wymieniam, od tego zacznę. Bezpiecznik ten już kiedyś sprawdzałem i wygląda, że nie jest pęknięty, ale przy dokręcaniu jest zgięty więc może przewodność słaba. Rano kupie go, a resztę pomierzę bo problem zaczyna irytować, a teraz będzie tak już codziennie przy tych temperaturach.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Zapewne jest pęknięty. Zobaczysz jak rozkręcisz. Miałem to samo.
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Żółty bezpiecznik miał pękniętą obudowę, lekko skrzywiony, ale przewodność dobra. Na wszelki wypadek wymieniłem i będę testował, ale obawiam się, że to nie było to.

    A może coś od immobilizera? Bo włącznie z błędami VDC świeci kontrolka CODE. Tylko co mają wspólnego te dwa błędy ze sobą? Jakiś wspólny bezpiecznik? Podobnież CODE często świeci i wystarczy przeczyścić antenkę od IMMO? Gdzie ją znajdę?
    Ostatnio edytowane przez dyymianek ; 09-12-2015 o 10:15

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    Ja też czasem nie mogłem odpalić auta, objawy jak u Ciebie. Potrafił nawet zgasnąć już odpalony. Pewnego dnia nie odpalił już w ogóle, na stałe świeciła lampka code i błąd vdc. Auto na lawecie do ASO. Wymieniono immobiliser.
    Możesz spróbować wyczyścić antenke, ale u mnie nie pomogło.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 20:50
  2. 1.9 jtd 120 km błąd P2453 Motor System Failure
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 08:31
  3. Błąd p1102 i napis "Motor control system failure
    Utworzone przez RALFTYCHY w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 21:33
  4. 156 nie odpala. VDC/ABS system failure. Nowy akumulator.
    Utworzone przez stalker w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 13:04
  5. Błąd Motor Control System Failure
    Utworzone przez szymon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 12:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory