Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: 2.4 Jtd - problem z turbo???

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie 2.4 Jtd - problem z turbo???

    Witam

    Dzisiaj leciałem swoją bellą do katowic (250 kilometrów autostradą) non stop 200 na liczniku
    i pojawił się problem. Mianowicie jak zjechałem z autostrr. i opuściłem szybę to usłyszłem dziwne dzwięki. Metaliczne zgrzytanie od 0 do 1500 obr.Dziwne dzwięki dochodziły z okolic turbiny.Jak przekroczyłem 1500 obr. jęczenie turbiny ustawało.Dosłownie od 0 do 1500 obr jęczało coś jak nienasmarowanę łożysko.Po przekroczeniu 1500 obr dżwięk delikatnie ustawał.Dodam że problem występuje tylko jak silnik dostaje w pi......zde. tzn jak jest zimny to nic nie słychać.Myślałem że turbo szlag trafił ale auto nie kopci i ma normalne przyspieszenie.Może to jakiś element z okolic turbiny???.Boję się jeździć alfą żebyt czegoś nie zajechać.Na pirwszy rzut oka sztanga zmiennej geometrii turbiny chodzi ale jakoś mozolnie.Co to może być???? POMOCY

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    to w końcu zgrzyt czy jęk? ;

    sprawdź czy turbosprężarka nie puściła oleju na IC , przyjrzyj się ukl wydechowemu pod kątem nieszczelności
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    to w końcu zgrzyt czy jęk? ;

    sprawdź czy turbosprężarka nie puściła oleju na IC , przyjrzyj się ukl wydechowemu pod kątem nieszczelności
    Witam ,wlasnie luknij czy czasem kolektor wydechowy jest szczelny czy szpilki ci czasem nie urwal .

  4. #4
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    A jestes pewien,ze to od turbiny?podobnie moze sie tez zachowywac pasek wielorowkowy-sprawdz tam.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Dzisiaj trochę pojeździłem (ok 100km) zgrzyt ustał ale teraz jęczy dwa razy głośniej,jest słabsza.Przy wyprzedzaniu dzisiaj zapaliła sie na chwile kontrolka i wyswietlił napis ''system failture'' nie jestem pewien ale wydaje mi się że to chyba tryb awaryjny.Dodam jeszcze że problem występuje jek silnik osiągnie temperature 70 stopni.Jak dzisiaj rano ją zapaliłem i chwilę pochodziła to silnik chodził normalnie. Jak kawałek się przejechałem silnik osiągnął 70S i zaczęły się jęki.Siła głośność tego wycia czy jęczenia bo nie wiem jak to nazwać zwiększa się jak dodaję gazu i zmiejsza jak ściągam nogę z gazu.Dzwięki te ewidentnie pochodzą z okolic turbiny.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    sprawdź czy nie puściła oleju do ICka , sztanga lekko pracuje ?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    sprawdź czy nie puściła oleju do ICka , sztanga lekko pracuje ?
    A jak sprawdzić czu nie puściła oleju do ICoola.Sztanga no moje oko pracuje ciężko.Minimalnie się przesówa i pierwszy jej ruch jest widoczny dopiero przy około 3000obr.Psikałem ją WD-40 ale to nic nie daje.Martwi mnie to wycie.Pozatym zauważyłem że jak silnik pochodzi trochę na wolnych obrotach a potem wyjadę na drogę i dam jej trochę gazu,to puszcza chmurkę siwego(szarego) dymu.Dodam tylko że dwa miechy temu regenerowałem wtryski i po regeneracji autko sprawowało się super.Regulowałem też zawory i jedna krzywka na wałku rozrządu jest poddtarta ale wiem że to nie to.Martwi mnie też to że auto przełącza się w tryb awaryjny.Modlę się tylko żeby nie trzebabyło regenerować turbiny bo to spory koszt.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Żeby sprawdzić czy nie puszcza oleju zdejmij ten gruby wąż gumowy przy IC (idący z turbiny) i 'wymacaj' czy na dole w IC zbiera się olej.

    Jeżeli kopci na siwo to znaczy że spala olej silnikowy , zresztą przy rurze wydechowej wtedy wyczujesz charakterystyczny 'gryzący' zapach spalonego oleju.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    Żeby sprawdzić czy nie puszcza oleju zdejmij ten gruby wąż gumowy przy IC (idący z turbiny) i 'wymacaj' czy na dole w IC zbiera się olej.

    Jeżeli kopci na siwo to znaczy że spala olej silnikowy , zresztą przy rurze wydechowej wtedy wyczujesz charakterystyczny 'gryzący' zapach spalonego oleju.

    A jeśli okaże się że zbiera się tam olej to co wtedy???
    A co z działaniem sztangi opisywanym wyżej - tak ma być???
    Oleju silnik napewno nie bierze raczej gdzieś go może puszczać i dlatego to chwilowe kopcenie. Możliwe jest żeby Turbina gdzieś rzucała olej np. w kolektor wydechowy i dlatego by podkapcał???

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Jak jest w IC dużo oleju to znaczy że uszczelnienia na turbosprężarce puściły - czyli regeneracja lub nowa. Analogicznie, na wylocie turbiny do iC też nie może być śladów oleju.

    To nie chodzi o to że silnik bierze olej (JTD raczej nie biorą) ale turbosprężarka puściła i rzuca olej do IC , następnie do kolektora ssącego -> i do komory spalania jest zasysany z powietrzem , gdzie jest spalany z ropą . I dlatego kopci na siwo i czuć spalany olej wtedy (owy gryzący zapach). Na wydech też może puścić.

    Sztanga powinna wykonywać największy ruch do 3000rpm przy mocnym dodaniu gazu . Prawidłowy zakres pracy sztangi to 10mm.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. [159] problem z turbo
    Utworzone przez grzesiek1193 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 21:23
  2. [159] Mały problem z turbo
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 20:39
  3. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  4. Problem z turbo
    Utworzone przez Mateusz10071 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 19:27
  5. problem z turbo 2.4 jtd
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory