Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Jest ABS i nie ma. Pojawia się i znika...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S.
    Postów
    35

    Domyślnie Jest ABS i nie ma. Pojawia się i znika...

    Witam.
    nie działa mi ABS, wszystko chodziło dobrze już kilka razy mi dupe uratował w tym roku. Dziś jadąc zahamowałem włączył się tak jak zawsze zatrzymało auto no i po ruszeniu wyskoczyła kontrolka. Podpiąłem kompa wyskoczył błąd czujnika lewy tył błąd ogólny i nie wiem co to znaczy, bo jeżeli czujnik byłby padnięty to pokazywałby brak sygnału, chyba że źle myśle. Sprawdziłem połączenie kostki w bagażniku, przeczyściłem ten magnesik na piaście bo było pełno osadu na nim, sprawdziłem bezpiecznik przy pompie i jest cały. Gdy podłączyłem kompa skasowałem błąd przejechałem i dalej ten sam błąd wyskakuje. Zauważyłem, że podczas kasowania kontrolka znika ale po kilku sekundach zapala się znowu ABS no i dochodzi do niej ręczny nie ogarniam tego, sprawdziłem płyn i jest w zbiorniczku prawie maks. Odłączyłem kompa i błąd ABS i ręczny sam gaśnie sprawdzałem kilka razy. Ruszyłem autem i znowu wywaliło sam ABS więc skasowałem i po chwili ABS+ręczny no i z tym błędem nie można nic zrobić znika sam i zapala się nawet jak kluczyk przekręcę na postoju i posiedzę w aucie jakiś czas to zgaśnie, zapali się znowu zgaśnie. Mam nadzieje, że jasno opisałem problem w razie czego pytać. Mam nadzieje, że ktoś pomoże, spotkał się z podobnym problemem.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Nr błędu dokładnie to?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    jak komp wywalił umiejscowienie (lewy tył) to odkręć kolo i zobacz czy czasem nie jest kabel naderwany, czy czujnik nie jest uszkodzony

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    A ręczny Ci nie przymarzł? Może lekko trzyma i przez to wywala błąd?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S.
    Postów
    35

    Domyślnie



    kastasqad89

    Koło było ściągane i jak wspominałem wyżej wszystko jest okej sygnał z czujnika również jest dobry.

    SebaM
    Ręczny nie przymarzł na 100%

    Udało mi się uchwycić takie błędy tylko kurde akurat sam język na angielski się zmienił w programie :-/ Parę godzin temu jechałem i gdy jechałem do celu świecił się tylko ABS a jadąc z powrotem to świecił ABS z ręcznym, zatrzymałem się na poboczu, zgasiłem auto i po odpaleniu świecił tylko sam ABS. Nie wiem czemu tak wariuje ale chciałbym mieć sprawny układ hamulcowy bo bezpieczeństwo to podstawa.
    Generalnie jest tylko jeden błąd jak świeci sam ABS a jak robiłem zdjęcie to ręczny też świecił.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160108_18_18_57_Pro.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	71.7 KB
ID:	187596 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160108_18_19_05_Pro.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	187597

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Czujnik prędkości koła. Wg kompa, brakuje zęba, chociaż ciężko mi w to uwierzyć, ale sprawdź ten czujnik. Może brud między zębami powoduje wysypywanie błędu...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafal1989
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 16V MultiJet 140km 2004r.
    Postów
    48

    Domyślnie

    Też kolego obstawiam koronkę abs-u albo pęknięta, brudna, lub brakuje zęba. Inna prędkość koła. Miałem podobny temat u siebie na warsztacie pękł pierścień i była minimalna luka niemal niezauważalna. Odkręć koło i przeczyść koronkę zobaczysz sam i daj znać

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    przerabiałem podobny problem w audi też wyczyściłem koronkę ale pomogło to na tyle że błąd pojawiał się troszkę rzadziej, obstawiam pęknięcie tak jak kolega wyżej

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S.
    Postów
    35

    Domyślnie

    Nie wiem czy mówicie na to potocznie koronka ale to jest płaskie tam ten magnes i nie ma opcji żeby zęba brakowało. Z tym pęknięciem sie zaniepokoiłem teraz mam nadzieje że nie będzie tak źle :-( sprawdzę to dokladnie jeszcze raz tylko w weekend nie dam rady a w przyszłym tygodniu też ciężko będzie ale dam znać co było powodem pojawiania się owych błędów. Dzięki za pomoc wszystkim

    - - - Updated - - -

    Nie wiem czy mówicie na to potocznie koronka ale to jest płaskie tam ten magnes i nie ma opcji żeby zęba brakowało. Z tym pęknięciem sie zaniepokoiłem teraz mam nadzieje że nie będzie tak źle :-( sprawdzę to dokladnie jeszcze raz tylko w weekend nie dam rady a w przyszłym tygodniu też ciężko będzie ale dam znać co było powodem pojawiania się owych błędów. Dzięki za pomoc wszystkim

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    A ja się zapytam z innej beczki, skoro jest duża szansa że słoneczko całe.
    Jak tam akumulator????????????

Podobne wątki

  1. Check - pojawia sie i znika.
    Utworzone przez Sidu w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 17:13
  2. Motor Control System Failure - pojawia się i znika
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 09:52
  3. Pojawia się i znika (marchewa) - co jeszcze?
    Utworzone przez fabick w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 13:50
  4. [156] pojawia się i znika (kontrolka wtryskiwaczy)
    Utworzone przez adamek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 17:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory