Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Temperatura silnik, temperatura we wnętrzu i zamulanie na 4 biegu?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    AR 156 1.9JTD 115KM
    Postów
    8

    Domyślnie Temperatura silnik, temperatura we wnętrzu i zamulanie na 4 biegu?

    Witam

    W mojej 156 1.9JTD są problemy jak w tytule a mianowicie latem temperatura silnika skacze ponad 110 stopni a czasem nawet prawie do 130 dochodzi kiedy prędkość jest większa niż 120km/h a wskazówka obrotomierza jest w okolicach 2,5tys albo wyżej... Wymieniałem termostat i czujnik ten który jest w chłodnicy a komputer nie pokazuje żadnego błędu z tym związanego... Wentylator się włącza ale tak jakby nie dawał sobie rady z odprowadzeniem temp i schłodzeniem silnika...

    Inna sprawą jest temperatura we wnętrzu auta jak ustawie na pokrętle powiedzmy temp na 25 stopni i nawiew na 2 bieg (to tylko przykłady) to wieje ciepłym powietrzem ale po chwili leci zimne powietrze schładza auto i potem znowu ciepło i tak na zmianę... Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tą sytuacją ale czujnik temp zewnętrznej szaleje i czasem pokazuje dobrze a za chwile temp skacze do 50 stopni i później spada, powiedzmy na dworze jest -8 a ja jadę i pokazuje mi na początku -8 a za chwile już +2 po kilku sekundach już +50 i po jakimś czasie znowu zaczyna mi migać że temp jest na minusie...

    No i wreszcie problem z przyspieszaniem? Kiedy jadę na 5 i brakuje mi mocy chociażby do wyprzedzania to redukuję na 4 no i się zaczyna włącza się kontrolka check engine i jest jeden wielki muł! Dopiero po wrzuceniu z powrotem na 5 i redukcji na 4 jest ok i auto ma moc i jedzie! Nie dzieje się tak cały czas tylko czasami ale jest to czasem irytujące i nie mam bladego pojęcia od czego to zależy i czemu dotyczy to tylko tego 4 biegu?

    Może ktoś z Was miał podobne problemy w swoich autach i może się podzielić jakimiś pomocnymi opiniami i podpowiedzią jak uporać się z tymi trapiącymi moją 156!

    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pomocne posty!

    Pozdrawiam, Tomek

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    Odnośnie temperatury we wnętrzu. Masz zepsuty czujnik temperatury zewnętrznej, ten w lusterku, stąd cyrki z grzaniem wnętrza auta. Wymień na zwykły termistorek i już.

    Odnośnie zamulania i check'a polecam MCSF

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam156SW
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 Jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Odnośnie szybkiej jazdy A mocnego grzania się auta. Jak wyglądają u Ciebie lamelki na chłodnicy?

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Serock/Bydgoszcz
    Auto
    156 2,4 JTD CF2, 159 1,9JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Wskaźnik wewnętrznej temperatury potrafi też wariować jak są problemy ze stykiem zasilania regulatora nawiewu.

    Co do temperatury przy wyższych obrotach właściwy trop podał dam156SW.

    Problem z przyspieszaniem prawdopodobnie przeładowuje turbo. Sprawdź czujnik ciśnienia na kolektorze dolotowym czy nie jest zabrudzony. Najlepiej jednak podłącz pod kompa i zrób próby drogowe.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    AR 156 1.9JTD 115KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał compel Zobacz post
    Odnośnie temperatury we wnętrzu. Masz zepsuty czujnik temperatury zewnętrznej, ten w lusterku, stąd cyrki z grzaniem wnętrza auta. Wymień na zwykły termistorek i już.

    Odnośnie zamulania i check'a polecam MCSF
    Tak myślałem, że ten czujnik w lusterku ma coś z tym wspólnego ale nie wiedziałem, że przez niego może się tak pierdzielić! Postaram się to lusterko jakoś rozebrać i coś z nim zrobić! A co masz na myśli mówiąc "zwykły termisorek"?


    Cytat Napisał dam156SW Zobacz post
    Odnośnie szybkiej jazdy A mocnego grzania się auta. Jak wyglądają u Ciebie lamelki na chłodnicy?

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Szczerze powiedziawszy nie sprawdzałem ale może i tu będzie leżała przyczyna, że zapchane i brudne lamele i nie chłodzi jak trzeba!



    Cytat Napisał jaruh Zobacz post
    Wskaźnik wewnętrznej temperatury potrafi też wariować jak są problemy ze stykiem zasilania regulatora nawiewu.

    Co do temperatury przy wyższych obrotach właściwy trop podał dam156SW.

    Problem z przyspieszaniem prawdopodobnie przeładowuje turbo. Sprawdź czujnik ciśnienia na kolektorze dolotowym czy nie jest zabrudzony. Najlepiej jednak podłącz pod kompa i zrób próby drogowe.
    Raczej regulator nawiewu jest ok bo wszystko działa i reaguje jak tylko ruszam pokrętłami. Kurde no nie wiem jak u mnie wyglądają te lamele i jutro spróbuję sprawdzić ale czy to się przekłada na to, że im szybciej jadę tym bardziej się grzeje a nie powinna się wtedy chłodnica bardziej schładzać podmuchem powietrza? Teraz temperatura zimą podczas jazdy stoi trochę ponad 90 stopni i nie ważne czy jadę szybko czy wolniej nie rusza się z miejsca. A co do tego przyspieszania to jak jechałem wczoraj to zaczął się problem przy 2,5tys obrotów na piątym biegu zaczął włączać się check i jak było koło 2800 obrotów włączał się tryb awaryjny i ledwo dociągnąłem auto do 3 tys obrotów bo pod pedałem gazu było miejsce a auto nie chciało w ogóle iść... Jak doszło do tych 3tys obrotów to dopiero gasła lampa check i jak hamowałem silnikiem to już się nie włączała dopiero po ponownym przyspieszaniu. Od 2,5tys zaczęła migać im było więcej obrotów aż przy ok 2800 się włączyła i jak puszczałem gaz to cały czas się świeciła a gasła dopiero jak doszło ledwo do 3tys..


    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi! Każda pomoc jest nieoceniona!!!

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam156SW
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 Jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Zajrzyj tu: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...mperatura.html

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    AR 156 1.9JTD 115KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    NO dobra więc trzeba umawiać się na warsztat i walczyć z chłodnicą okaże się latem czy pomogło czy nie ale dzięki za poradę i na pewno z niej skorzystam!

Podobne wątki

  1. temperatura
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 23:38
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 22:14
  3. [145] Temperatura.
    Utworzone przez Raina w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 15:43
  4. 156 Silnik 1.8 TS temperatura paliwo
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 11:54
  5. temperatura!
    Utworzone przez dddarekj w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory