Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Alfa 156 2.0 spalanie potrzebny doświadczony alfiarz

  1. #1
    kacperVLO
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 2.0 spalanie potrzebny doświadczony alfiarz

    Witam szanowne grono Alfistów.

    Jestem tu nowy, wiec z góry przepraszam za nie znajomość zasad.
    Przed opisaniem problemu chce podreślic ze użyłem opcji szukaj, niestety dalej nie znalazłem rozwiązania.

    Mianowicie, moim problem jest bardzo wysokie spalanie, i nie chodzi mi tu o jakąś pseudo oszczednosci i kombinowanie za 0,5 litra na 100km, problem w tym ze przeciez spalanie jest odzwierciedleniem kondycji silnika.
    Alfa 2.0 TS pali mi w miescie 15 litrow , na trasie 10,5 oczywicie przy bardoz spojnej jezdzie, a to odbiega o dobre pare litrow od normy.

    Moj przebieg to 176 tys, jestem wlascicielem od 15 tys,
    co wazne w aucie wymienilem juz bardzo duzo rzeczy:
    - przeplywomierz
    - sonda lamda
    - rozrząd

    Na oryginalne czesci, robione w dobrym cieszącym sie zaufaniem zakladzie. (krakow saska)

    Wiec typowe usterki odpadaja, co gorsza analiza spalin jest ok , a przeciez problemy typy swiece , zla mieszanka, zle czasy zaworow wyszly by na analizie(myle sie?) komputer nie pokazuje nic.

    Aha, alfa kiedys palila mniej , dalo sie zejsc do 8 litrow na trasie, teraz sie nie da, a jezdze tak samo.

    Mechanicy bezradnie rozkladaja rece i nie wierza mi ze jezdze spokojnie.

    WIec prosze was koledzy o pomoc i sygestie co sprawdzic i an co zwrocic uwage, moje sugestie to:
    - cos z temperatura silnika(az taki wplyw to ma?) na trasie pokazuje mi 70 stopni , w miescie 90.moze czujnik oszukuje ? czemu komputer nie pokazuje?
    - wydech, mam nieorygnalny katalizator( analiza pwinna cos pokazac?)
    - wariator(nie wymienialem go, nie stuka, ale czy moze miec wplyw gdyby sie zawieszał i jak to sprawdzic?)

    Prosze o merytorycne odpowiedzi, najlepiej osob ktore doswiadczyly problem walki ze spalaniemw alfie na wlasnej skorze, bo mozna wymiec poł auta na nowe a nie dojdzie sie samemu co jest zle.
    Walcze z tym juz od paru miesiecy i pomalu zaczynam sie poddawac.
    Dziekuje, i pozdrawiam

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    co to znaczy nieorginalny katalizator,czy termin wymiany zbiega sie z wiekszym spalaniem!? rano odpal niunie i dokladnie poogladaj polaczenia wezykow benzynowych,moze ktorys cieknie,czy wymiar opon masz orginalny>no i czy jestes pewny wskazan licznika co do przebiegu/

  3. #3
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    ,czy wymiar opon masz orginalny>/
    w temacie nie za wiele pomoge moja pali na szczescie w normieale co do wymiaru opon,to jestem przekonany ze o wiele wiecej nie pali przy szerszych oponach.ja mam 225 przod a tył 245 i nie zauwazylem wiekszego popytu na paliwo.
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    hej Kacper , fajnie że trafiłeś na to forum

    ponieważ wirtualnie od jakiegoś czasu (mam nadzieję że udało się zrobić audio i że nie wieszasz na mnie psów za porady :wink: ) się znamy pozwolę sobie dodac pytanie do Twojego postu :

    gdzie Kacper na terenie Krakowa mógłby pojechać tak aby ktoś sensownie zajął się jego samochodem :?:


    i już do samego Kacpra - odczyt temperatury moze być właściwy , czujnik może być całkowicie sprawny , chodzi o to ze niewłaściwie pracujący termostat powoduje zbyt długie rozgrzewanie się silnika - może on w końcu osiągać temp 90` na wskażniku jednak może trwa to zbyt długo (przy jeździe na krótkich trasach w mieście może to dać efekt spalania wyższego niż normalne)?? temperatura 70` w trasie wg mnie jest zbyt niska (u mnie zawsze 2.0TS miał na trasie 90`) ...btw , jesli nie masz wiarygodnych danych o tym kiedy termostat w Twojej był wymienany - dla świętego spokoju wymieniłbym go

    pozdrawiam Kacper , mam nadzieję że znajdziesz tu wiele odpowiedzi

    ...w wolnych chwilach wrzuć foty swojej AR do albumu
    to niezmoliwe ze na trasie miales 90 stopni, gora 83 bo wtedy sie termostat otwiera..

    co do autora wątku to mialem tez 70 stopni na starym oryginalny termostacie marki BERU czy jakos tak.. zmienilem na vernet i juzjest wskazowka tak jak powinno byc czyli na 80 iles tam

    moje 2,0 kiedys podawalem ze pali 7,3 na trasie przy srednim bucie, mysle ze przy lagodnym daloby rade do 6,7 zejsc, teraz mi nieco wiecej chcleje bo jakis czujnik sie popsuł i swieci sie kontrolka silnika

    w miescie nei licze bo alfa w miescie to smok niesamowity

    podsumowując, zmien na poczatek termostat

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    korczu mi chodzi o srednice opon a nie szerokosc. zly profil opony itp

  6. #6
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    korczu mi chodzi o srednice opon a nie szerokosc. zly profil opony itp
    okey uzupelnie moja wypowiedz

    ja mam przod 225/45/17 tył 245/40/17 i spalanie moze nieznacznie wzroslo,ale ja tego nawet niezauwazam.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Moze masz rozrzad o 1 zabek przesuniety?? ;/ 15 litrow to znowu nie tak strasznie.. Tyle pali moja 1.4 T.S Brat ma 2.0 i jemu pali 13 +

  8. #8
    kacperVLO
    Gość

    Domyślnie

    Katalizator już taki był, skoro wszyscy mówią o termostacie to wymienię go w niedługim czasie i zobaczymy czy pomoże, problem w tym ze przed każda wymianą słyszę, że to na pewno to( lambda, przepływka) a pieniądze lecą, a może to jakiś mały szczegół?
    Co do stylu jazdy to mówię, że naprawdę spokojnie jeździłem a spalanie duże.
    Rozrząd robiłem w dobrym zakładzie specjalizującym sie w Alfie więc może zrobili dobrze.

    Dzięki Marcin za powitanie i wszystkim za odpowiedzi, czuję że wirus Alfa jest nieuleczalny

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Kacper no mowie Ci pociesz sie tym ze moja pali tez jakies 15 litrow a mam silnik 1.4 I bak duuzo mniejszy od Twojego, hehe i tez nie wiem co z tym zrobic :<

  10. #10
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Wiele do tematu nie wniose, bo po prostu tankuje nie patrzac na przebieg... ale u mnie wskazowka temperatury rzadko przechodzi ponad 90 stopni. Dzieje sie tak pod dluzszej jedzie w korkach, kiedy to zalacza sie wiatraczek.
    z reguly mam miedzy 70a 90 - wiec wlasnie pewnie ok. 80iles tam - cztyli temperatura chyba ok.

Podobne wątki

  1. Witam. Nowy Alfiarz z Poznania!
    Utworzone przez SzczylZafajdany w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 15:15
  2. Potrzebny dobry tłumikarz Alfa 156 GTA
    Utworzone przez ArtiGTA w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 16:38
  3. Potrzebny chetny z alfa 156 105 km
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 21:56
  4. Potrzebny alfaholik z alfa 145/6
    Utworzone przez 1990mb w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 21:26
  5. Poszukiwany doświadczony użytkownik
    Utworzone przez discits w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory