Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Zawór ERG - czyszcznie czy zaślepić

  1. #21
    Użytkownik Ogier Avatar pablop
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mieroszów
    Auto
    159 Sportwagon 1,9JTDm 2006r
    Postów
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kolego sztanga powinna chodzić ok 10mm. Skoro ustami jesteś w stanie ją poruszyć to albo masz sparciałe wężyki podciśnieniowe do wymiany (wszystkie!), albo zawór elektromagnetyczny nie działa, albo nieszczelny akumulator podciśnienia
    O który zaworze mowa i gdzie szukać "akumulatora podciśnienia" - Dziś byłem podłączony do kompa poza tym że stwierdzono za niskie ciśnienie nic więcej nie stwierdzili - no może jeszcze ERG. Chcą się umówić na sprawdzenie. Sprawdziłem wężyki i niby są szczelne - profilaktycznie spróbuję powymieniać, koszt nie powinien być duży. Natomiast jak się ma sprawa z zawórem elektromagnetycznym??? (czy chodzi o ERG)
    156 Sportwagon 2,4JTD 2000r - była
    159 Sportwagon 1,9JTDM 2006r - teraz

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Zawór elektromagnetyczny steruje podciśnieniem podawanym na siłownik turbiny i tym samym geometrią turbiny. Tu wszystko widać jak na dłoni:http://212.187.114.126:7080/navi?COU...D=1&GUI_LANG=6
    Każdy może znaleźć swoją wersję po nr VIN w eperze
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #23
    Matys
    Gość

    Domyślnie

    witam , jestem nowy na waszym forum ale mam problem z moją Alfą mianowicie przy ostrym dodaniu gazu strasznie kopci , czarny, dym najczęściej redukując z 4 na 5 czy to wina zaworu ,i czy można go zaślepić jeśli tak to w którym miejscu, a jakie amortyzatory polecacie? Z góry wielkie dzięki

  4. #24
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    jak działa to warto wyczyścić i zamontować 'przelotkę' jak na foto
    A możesz powiedzieć dlaczego? Ewidentnie zmniejsza się przelot, ale jakie są tego korzyści? Interesuje mnie to aktualnie, bo u siebie zgodnie z wieloma opiniami na forach dotyczących 2,4jtd zaślepiłem EGR i powiem szczerze mam dylemat. Silnik chodzi całkiem dobrze, nawet lepiej niż wcześniej, ale Unidiag pokazuje od tego momentu błąd EGR. Błąd jest do odczytania przez eobd, natomiast nie zapala się jeszcze kontrolka diagnostyki. Czy taka zaślepka z małymi otworkami jest sposobem na sadzę w kolektorze dolotowym? A może lepiej po prostu zaślepić EGR z obu końców.

    ---------- Post dodany o godzinie 16:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:19 ----------

    Cytat Napisał Matys Zobacz post
    przy ostrym dodaniu gazu strasznie kopci , czarny, dym najczęściej redukując z 4 na 5 czy to wina zaworu ,i czy można go zaślepić jeśli tak to w którym miejscu Z góry wielkie dzięki
    Czarny dym to objaw zbyt dużej ilości paliwa w stosunku do ilości powietrza. Przyczyn może być dużo od zatkanego filtra powietrza przez zanieczyszczony dolot, niesprawną turbinę, uszkodzony przepływomierz, po lejące wtryskiwacze i źle zrobiony "tuning" silnika chociażby.

  5. #25
    Matys
    Gość

    Domyślnie

    filtr powietrza jest nowy, kolektor ssący czyściłem oczywiście w granicach moich możliwości (bez demontażu) a o zaślepieniu dowiedziałem się od innego posiadacza alfy, on podobno tak zrobił i dymnienie ustało , żadnego tuningu też nie było robionego, silnik nie spala oileju wydaje się być ok ?

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    mam dziwny problem z silnikiem dałem osobny temat bo do tego nie pasuje, jak by ktoś podpowiedział będę wdzięczny.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    korzyści zostały podane na we wcześniejszych postach - czyli brak dziury przy przyspieszaniu między 2500-3000rpm (ta zaślepka dotyczy silników z elektrozaworem egr - silniki CF3 ) ; dzięki tym otworkom ECU nie 'widzi' błędu egr w silnikach CF3 , jak to ma miejsce po całkowitym zaślepieniu;

    jednak mała uwaga : jeżeli elektrozawór egr pracuje prawidłowo , fiat nie zaleca zakładania zaślepki gdyż prowadzi ona do szybszego zużycia cewki(elektromagnesu) egr-a
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #28
    jesse_w
    Gość

    Domyślnie

    Maciek a gdzie jest ten akumulator podciśnienia?

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Poszukaj po przewodach podciśnieniowych - u ciebie EGR jest sterowany podciśnieniem
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [159] Gdzie zaślepić EGR ? 1.9 8v
    Utworzone przez Jfuel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 07:32
  2. Alfa 156 sportwagon 1.9 jtd zawór egr zaślepić
    Utworzone przez Zomeba w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 14:26
  3. Zawór EGR - zaślepić czy wyczyścić???
    Utworzone przez Someone83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 11:07
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 18:22
  5. [156] W którym miejscu zaślepić egr 2,4 jtd 136 km
    Utworzone przez nako w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 08:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory